Tydzień temu Motorola rozsyłała zaproszenia na swoje wydarzenie w Nowym Jorku, które odbędzie się 25 lipca. Nie zostały oczywiście podane nazwy urządzeń, które będą wtedy prezentowane światu, ale mogliśmy się domyślać, że chodzi o nowych członków rodziny Moto Z. Teraz jednak możemy być praktycznie pewni, że już za 12 dni zaprezentowany zostanie telefon Moto Z2 Force, czyli urządzenie od Motoroli, którego nie da się potłuc. Skąd to wiemy?

Powyższy obrazek pojawił się niedawno jako zapowiedź nowego wydarzenia Motoroli. Widać na nim dwa telefony z potłuczonymi wyświetlaczami oraz naprawdę dużo rozbitego szkła. W lewym górnym rogu można dostrzec logo firmy, a na samym środku znajduje się napis „get ready to shatter your expectations”. Zdanie to ewidentnie nawiązuje do wyświetlacza, który użyty był w smartfonie Moto Z Force, a mianowicie do ekranu typu shattershield. Był on odporny na potłuczenia i gwarantował całkowitą sprawność telefonu po upadku z wysokości 1.5 metra.

Smartfon Moto Z2 Force wyposażony zostanie w 5.5-calowy wyświetlacz AMOLED typu shattershield o rozdzielczości 1440 × 2560 pikseli. Sercem urządzenia będzie ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 835, który wspierany będzie przez 4 GB pamięci operacyjnej. O wydajność smartfona zadba także procesor graficzny Adreno 540. Na dane użytkownika przeznaczono 64 GB miejsca w pamięci wewnętrznej. Z tyłu Moto Z2 Force swoje miejsce znajdzie podwójny aparat o rozdzielczości matrycy wynoszącej 12 Mpix dla każdego aparatu. Do zdjęć selfie zainstalowany został przedni aparat o matrycy 5 megapikseli. O czas pracy urządzenia zadba akumulator o pojemności 3500 mAh. Z przodu Moto Z2 Force znajdziemy oczywiście również skaner linii papilarnych, który wbudowany zostanie w przycisk pod wyświetlaczem.

Powyższa specyfikacja techniczna pochodzi ze strony operatora T-Mobile, który na jakiś czas umieścił Moto Z2 Force w swojej ofercie. Niestety nie możemy być jej w 100% pewni, dopóki nie zostanie ona oficjalnie zaprezentowana przez producenta, ale specyfikacja ta jest naprawdę bardzo prawdopodobna. Wyciekły także pierwsze zdjęcia tego urządzenia, tym razem dzięki AT&T. Poniżej możecie zobaczyć te ujęcia – muszę przyznać, że wyglądają dość obiecująco. Pamiętajcie, że logo, które znajduje się na tylnym panelu urządzenia, to logo AT&T – w międzynarodowej wersji tego telefonu nie spotkacie tam na szczęście żadnego oznaczenia tego typu, a najwięksi polscy operatorzy także przestali brandować nowe urządzenia w ten sposób już jakiś czas temu. Miejmy nadzieję, że już 25 lipca dowiemy się więcej na temat nowego smartfona od Motoroli.

Poniżej zamieszczam jeszcze kilka renderów, które powstały przy współpracy serwisu Android Authority oraz OnLeaks. Zgadzają się ze zdjęciami, które w swojej ofercie umieścił operator AT&T, więc możemy być praktycznie pewni co do wyglądu Moto Z2 Force. Pamiętajcie, by ustawić swoje budziki na godzinę 11 we wtorek 25 lipca – wtedy właśnie zaczyna się wydarzenie  #hellomotoworld.

Źródło: PhoneArena, Android Authority

 

 

 

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.