Jak co tydzień zbieramy dla was wydarzenia sprzed 10 lat. Tym razem zajmiemy się newsami od 3 do 9 lipca 2007 roku.

Komisja Europejska nabiera podejrzeń wobec standardu Blu-ray

Sony ma przykre doświadczenia z wprowadzaniem własnych standardów. Lata temu korporacja przegrała z JVC i ich kasetami VHS, mimo że autorski standard Sony – Betamax był technicznie lepszy. Tym razem Komisja Europejska wysłała listy do amerykańskich wytwórni filmowych z zapytaniem, dlaczego korzystają ze standardu Blu-ray, zamiast zapomnianego dziś HD-DVD od Toshiby. Nie było to postępowanie, po prostu KE nabrała podejrzeń, jakoby Sony stosowało nieuczciwe praktyki.

1/3 konsol Xbox 360 wróciła do serwisu

Migający, czerwony pierścień to zmora użytkowników konsoli od Microsoftu. Jak się okazało pierwsze egzemplarze były niezwykle wadliwe, według pracowników sklepów do serwisu wróciło 30-33% konsol. Z tego powodu sklepy dwukrotnie podniosły ceny za dodatkowy rok gwarancji, oraz często zmieniały regulaminy tego typu usług.

Szok! Baterii w iPhonie nie da się wymienić samemu!

Pierwszy iPhone był rewolucją. Szczególnie dla użytkowników, którzy po raz pierwszy zderzyli się z brakiem możliwości wymiany baterii. To ważny moment, pierwszy iPhone zepsuł pozostałych producentów, którzy podchwycili ten nietrafiony pomysł. W każdym razie problem był poważny, ponieważ dotychczas taką „naprawę” każdy mógł wykonać sam. Szybko pojawiły się wyceny takiej usługi – Apple chciało 79 dolarów + 7 dolarów za wysyłkę. Naprawa miała trwać 3 dni. Gigant z Cupertino pomyślał także o tych, którzy nie potrafią rozstać się z telefonem – za raptem 22 dolary możliwe było wypożyczenie iPhone’a na czas naprawy własnego.

Startuje sieć WPmobi

Dokładnie 4 lipca 2007 roku Wirtualna Polska podpisała z Orange umowę, na świadczenie usług wirtualnego operatora. Były szumne zapowiedzi, plany, przechwałki. Zweryfikowała je rzeczywistość, 31 maja 2009 roku operator znikł z rynku. Dlaczego? Sieć nigdy nie zdobyła popularności, okazała się nierentowna i musiała zakończyć swój żywot.

Gadu Gadu przejmuje serwis Fora.pl

Gadu Gadu w czasach swojej świetności miało pod sobą cały pakiet usług i serwisów. Tym razem firma dokonała przejęcia serwisu Fora.pl, oferującego możliwość prostego założenia własnego forum. W swoim czasie tego typu usługi robiły prawdziwą furorę. Były to czasy, kiedy nie było grup na facebooku, większość rozmów prowadziło się właśnie na forach. Wielu marzyło się własne forum, najprostszym rozwiązaniem był generator takiej witryny. Oczywiście szybko przychodziło rozczarowanie, nikt nie był zainteresowany kolejnym forum wielotematycznym. Sam serwis Fora.pl przetrwał zmiany w GG, jednak bez wątpienia jest on od lat nierozwijany.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adrian Celej

Fan nowych technologii, Androida i Linuksa. W wolnych chwilach także elektronik-amator.