ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Sony Xperia XZ Premium najlepsza na MWC, a Galaxy S7 Edge w 2016 roku

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Artykuły

Targi Mobile World Congress oficjalnie zamknęły swoje drzwi. W Barcelonie najpóźniej pojawimy się znowu za rok, ale to nie oznacza, że czas zapomnieć o tym wydarzeniu. Najważniejsze nowości znajdziecie pod następującym linkiem: Klik! Nasze podsumowanie ujrzycie zapewne na dniach, ale w międzyczasie organizacja GSMA postanowiła rozdać dokładnie 40 nagród w najróżniejszych kategoriach. Zainteresowani poszczególnymi zwycięzcami pełną lista dostępna jest tutaj: Klik!

Sony Xperia XZ Premium najlepszym nowym smartfonem na MWC

Ja jednak nie mam zamiaru skupiać się na każdym zwycięzcy. Postanowiłem wybrać najważniejszych i niewątpliwie powyższa nagroda powinna być dla nas najważniejsza. Czemu wygrało Sony? Cóż, komisja zapewne doceniła to, że mamy do czynienia z najwydajniejszym smartfonem, bardzo atrakcyjną specyfikacją na papierze z rewolucyjnym wyświetlaczem 4K czy też przełomowym aparatem z wyjątkowym trybem slow-motion. Na ile wszystkie elementy są potrzebne i faktycznie rewolucyjne to każdy musi sobie sam odpowiedzieć. Podobnie jak na pytanie, czy faktycznie Japończycy zasługuj na na tę nagrodę.

Samsung Galaxy S7 Edge najlepszy w 2016 roku

Dziwi kogoś ten wynik? W końcu mamy do czynienia z najlepiej sprzedającym się smartfonem w zeszłym roku. Również w niemalże wszystkich recenzjach ten model zachwyca testujących będąc najlepszym w niemalże każdych kategoriach. Nieistotne czy mówimy o jakości zdjęć, akumulatorze, wyświetlaczu lub wydajności – Galaxy S7 Edge w każdym z tych aspektów jest przynajmniej dobry. To docenili konsumenci oraz oczywiście jurorzy GSMA. Czy Galaxy S8 lub S8+ doczeka się podobnej nagrody za rok? Czas pokaże.

Pokemon GO najlepszą aplikacją mobilną

Szał na tę grę teoretycznie już minął. W mediach tak wiele o produkcji Niantic już się nie mówi, ale wciąż znajdziemy wielu graczy poszukujących kieszonkowych potworów. Jednak sama popularność aplikacji nie jest bezpośrednim argumentem, co do wydania nagrody, gdyż wyraźnie zaznaczono, że to wybór sędziów. Mimo wszystko niewątpliwie liczba pobrań i wiele wydarzeń związanych z Pokemon GO miało wpływ na zdobycie tej nagrody.

Najbardziej niedocenieni?

Bez nagród z Mobile World Congress wraca chociażby LG. G6 nie otrzymało żadnej nagrody. Podobnie żaden ze smartfonów Nokii nie został wyróżniony, ale Finowie wracają z tytułem najlepszej innowacji związanej z Internetem Rzeczy dla mobilnych sieci. Ewidentnie nie było mowy o sentymentach, więc bardzo popularna 3310 nie pojawiła się wśród zwycięzców. Huawei otrzymało trzy nagrody. Pierwsza za infrastrukturę mobilną i system sieciowy aktywnych anten. Druga za rozwiązania NFV, a trzecia za wdrożenia związane z siecią 5G. Samsung również wychodzi z taką samą liczbą statuetek.

Tym sposobem targi Mobile World Congress zostały zamknięte. Czy zgadzacie się z GSMA czy też innych zwycięzców widzielibyście w poszczególnych kategoriach?

Sprawdź najnowsze wpisy