samsung-galaxy-s7-iphone-7

 

Nowy Rok tuż za rogiem, większość producentów już poprawia ostatnie szczegóły w swoich smartfonach nowej generacji, o których słyszymy coraz więcej, więc możemy przyjrzeć się tym, co firmy mogą szykować jako rewolucję 2017 roku. Mijające 12 miesięcy ewidentnie zapamiętamy jako klapę Samsunga z Galaxy Note7, ale też i LG z modułowością w G5.

 

W takim razie, co w przyszłym roku mogą nam pokazać producenci w swoich flagowych modelach? Oczywiście zapewne nikogo nie zaskoczę, że więcej mocy obliczeniowej za sprawą chociażby Snapdragona 835 i kolejnego wydania Exynosa z najwyższej półki. Zapewne standardem będzie już 4 GB RAM jak nie więcej, ale te aspekty polepszane są z roku na rok. Co wyjątkowego może nas spotkać?

 

 

Elastyczne urządzenia

 

samsung-patent-wygiety-elastyczny-wyswietlacz-3

 

Dowolnie wyginające się wyświetlacze już są. Teraz przyszła pora na całe urządzenia pozwalające się giąć. Oczywiście tutaj już nie dowolnie, gdyż producentów ograniczają podzespoły, ale poznaliśmy od groma patentów, które dają nadzieję, że w końcu na mobilnym rynku powieje „czymś nowym”. Tym samym Samsung, Apple, LG czy też Meizu już mogą prezentować urządzenia, które za pomocą jednego ruchu zamienimy ze smartfona w tablet lub po prostu wydłużymy sam wyświetlacz odginając go do przodu.

 

 

Bezramkowce 

 

xiaomi_mi_mix_screen_147947477808745

 

Sharp był pionierem smartfonów, w których ramki wokół ekranu praktycznie nie istniały. Jednak w tym roku to Xiaomi z modelem Mi Mix zgarnęło wszystko, co tylko można swoją propozycją. W plotkach już wiele się mówi, że Samsung Galaxy S8 w jednej ze swoich odmian nie będzie szczycił się wyświetlaczem zagiętym na obie krawędzie, a właśnie brakiem ramek. To samo mówi się o Apple i wielu chińskich firmach.

 

 

Skaner tęczówek

 

Skaner siatkówki S5

 

To tak naprawdę nie nowość, ale przyszłoroczne flagowe modele mogą już wprowadzić skanery tęczówek do porządku dziennego. Samsung niemalże na pewno to zrobi patrząc, że Galaxy Note7 posiada tego typu zabezpieczenie, ale także pojawiają się plotki, iż LG nie chce być pod tym względem gorsze. Do tego dodajmy, że czytniki linii papilarnych mogą znajdować się pod wyświetlaczem.

 

 

Podwójne moduły aparatów

 

lg-v20-v10-dasdsa

 

Zaczęło się od LG V10 w zeszłym roku i w tym już podwójne aparat pojawiły się w niemalże wszystkich flagowych propozycjach. Za kilka miesięcy zapewne okaże się, że to rozwiązanie pojawi się w większej liczbie smartfonów, nie tylko tych z najwyższej półki. W końcu samo Sony w pierwszym kwartale powiedziało, że wielu producentów jest zainteresowanych podwójnymi aparatami i zalew tego typu rozwiązań ujrzymy właśnie w 2017 roku.

 

 

USB-C stanie się standardem

 

lenovo-moto-z-usb-c-zlacze-jack

 

Po co pchać się jeszcze w MicroUSB? Trzeba iść z duchem czasu i właśnie obustronne rozwiązanie najpopularniejszego portu na świecie musi zostać wypromowane. Niestety, ale ma to też złe strony – najprawdopodobniej w zamian znikną gniazda słuchawkowe do czego powoli musimy się przyzwyczajać.

 

 

Co z akumulatorami? Może wodoodporność w każdym flagowym smartfonie? Niestety, ale oba zagadnienia to wielki znak zapytania i mimo że niektórzy producenci przebąkiwali, iż chcą zaprezentować nowe generacje ogniw to nie liczyłbym na ogromne rewolucje pod tym względem.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.