google-trends-2016-pokemon-go-wybory

 

Co prawda do końca roku pozostały jeszcze dwa tygodnie, ale Google już przedstawiło trendy minionych 12 miesięcy. Przez ten czas wiele się wydarzyło i z miesiąca na miesiąc różne wydarzenia sprawiały, że wyszukiwaliśmy Roberta Lewandowskiego czy też Donalnda Trumpa. Jednak jak wygląda sytuacja ze smartfonami?

 

Amerykanie przedstawili nam również najpopularniejsze wyszukiwania z zakresu technicznego i zapewne nie zaskoczę Was jeśli napiszę, że to modele od Apple były najczęściej sprawdzane w Google. Jednak również swoją cegiełkę dołożył Freedom 251 znajdujący się na drugim miejscu – pamiętacie jeszcze ten model? Tak, to smartfon sprzedawany za 4 dolary. W najpopularniejszej dziesiątce pojawił się również Pixel oraz Samsung Galaxy J7, S7 i Note7. Wyjątkowo również znajdziemy Nintendo Switch, więc nadchodzącą konsolę nowej generacji od Japończyków, która równie dobrze może być przenośnym tabletem.

 

 

Jednak to nie wszystko, co możemy sprawdzić w Google Trends na 2016 rok. Ze wszystkich zapytań jakie przyjęła wyszukiwarka to Pokemon GO jest ewidentnie numerem jeden minionych 12 miesięcy. Na drugim miejscu iPhone 7. Z kolei najpopularniejszym filmem tego roku jest Deadpool. Pozostałe wyniki znajdziecie pod następującym linkiem: Klik!

 

euro2016

 

Tymczasem przenieśmy się do Polski. W naszym kraju najbardziej zyskującym na popularności zapytaniem było Euro 2016. Na drugim miejscu znalazło się Pokemon GO. Mimo wszystko jeśli chodzi o frazy rozpoczynające się od „Jak…” to właśnie gra ze studia Niantic zajęła pierwsze dwa miejsca z pytaniami jak pobrać i jak grać. Co ciekawe, również dużym zainteresowaniem cieszyła się fraza jak wymawiać „Avon” lub jak wypełnić wniosek na 500+.

 

Letnie Igrzyska Olimpijskie rio de janeiro samsung

 

Wśród tegorocznych wydarzeń największym zainteresowaniem cieszyły się Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej, ale również Olimpiada w Rio de Janeiro, Eurowizja i wybory w Stanach Zjednoczonych. Ma to oczywiście swoje odwzorowanie w wyszukiwanych postaciach, czyli Robercie Lewandowskim, Grzegorzu Krychowiaku czy też Donaldzie Trumpie i Hillary Clinton. Dodatkowo żona nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych znalazła się w czołowej dziesiątce w kategorii „Ludzie” w Polsce.

 

brexit wielka brytania unia europejska samsung lg aceer

 

Zajrzyjmy do innych krajów, w których często przewijał się termin Brexit. Jednak w Niemczech jedna z najpopularniejszych wyszukiwanych fraz w stylu „Jak…” odnosiła się do pojedynku naszych zachodnich sąsiadów właśnie z nami w piłkę nożną. Z kolei w Wielkiej Brytanii bardzo często szukano Brukseli na mapie.

 

Jak widzicie, możliwości kategoryzowania naszych wyszukiwań jest bardzo wiele. Dodatkowo możemy każde sprawdzić pod kątem popularności czy też wyszukiwań w konkretnych regionach. Google gromadzi wiele danych o nas i pokazuje w jaki sposób może je wykorzystać. My tymczasem możemy w ten sposób doskonale podsumować rok, na który złożyło się wiele wydarzeń: migracje, wydarzenia sportowe, wybory prezydenckie, Brexit i wiele, wiele więcej. Tym samym sprawdźcie sami, co ciekawego wyszukiwały poszczególne państwa: Klik! Podzielcie się w komentarzu ciekawostkami jakie odkryjecie.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.