l9ipnhcgsfig9au8qcmp

Z pewnością macie w swoim smartfonie skaner linii papilarnych. Jest on coraz popularniejszy i producenci decydują się go dodawać nawet do urządzeń ze średniej półki cenowej. Jeśli chcecie zwiększyć jego użyteczność i korzystać z niego nie tylko podczas odblokowywania urządzenia, ta aplikacja Was zainteresuje!

 

Komu zawdzięczamy tę aplikację? Oczywiście magikom z xda! Stworzył ją użytkownik o nicku ztc1997. Program o nazwie Fingerprint Quick Action jest po pierwsze darmowy, po drugie nie wymaga roota i po trzecie powinien działać na każdym smartfonie z Androidem 6.0 i wyżej. Aplikacja jest cały czas w fazie rozwoju, ostatnia aktualizacja dodała do niej kilka opcji. Użycie czytnika linii papilarnych może odbywać się na dwa sposoby: szybkie tapnięcie oraz przeciągnięcie palcem. Do tych ruchów można przypisać odpowiednie akcje, na które składają się między innymi:

 

 • powrót
 • ekran główny
 • ostatnio używane aplikacje
 • otwarcie menu zasilania
 • dzielenie ekranu (tutaj oczywiście wymagany jest Android Nougat)
 • rozwinięcie panelu powiadomień
 • przejście do szybkich ustawień
 • uśpienie (ta funkcja, jako jedyna, wymaga jednak uprawnień roota)

 

 

Instalacja programu jest banalnie prosta i odbywa się następująco:

 

 1. Pobieramy Fingerprint Quick Action z tego linku
 2. Wrzucamy do pamięci telefonu
 3. Instalujemy, jak każdą aplikację z pliku apk (pamiętajmy o włączeniu opcji instalacji z nieznanych źródeł w ustawieniach)
 4. Uruchamiamy aplikację
 5. Powinna nas ona przenieść do Ułatwień dostępu, gdzie w zakładce Usługi włączamy opcję dla FQA
 6. Ustawiamy aplikację według własnych preferencji
 7. Voila!

 

Pamiętajcie, że o swoich wrażeniach możecie się podzielić w wątku głównym aplikacji – KLIK. Również tam możecie podsyłać autorowi swoje pomysły dotyczące usprawnienia Fingerprint Quick Action oraz zgłaszać zauważone błędy. Dzięki temu programowi nie musimy posiadać najnowszego Google Pixel czy też smartfonów na przykład Huawei, by móc korzystać z gestów na skanerze linii papilarnych (swoją drogą Samsung prawdopodobnie wprowadzi tę funkcję wraz z Galaxy S8), wystarcze nasze codzienne urządzenie.

 

Poniżej zamieszczam wideo, na którym możecie zobaczyć działanie aplikacji zanim zainstalujecie ją na swoim smartfonie.

 

 

źródło: xda-developers

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.