[Poradnik] Jak wgrać MIUI 8 na Xiaomi Mi Max z zablokowanym bootloaderem

mm Paweł Bilski Artykuły 2016-09-04

Xiaomi-Mi-Max-7359

Z własnego doświadczenia wiem, że osoby kupujące smartfon z Chin niezwykle rzadko ingerują w jego oprogramowanie. Spowodowane jest to nikłą wiedzą w tym zakresie, czasami strachem lub po prostu lenistwem. Trzeba jednak wiedzieć, że chiński ROM, który dostaliśmy razem ze swoim urządzeniem jest po prostu słaby – nasze urządzenia potrafią znacznie więcej, szczególnie kiedy mowa o smartfonach Xiaomi.
 

I tutaj pojawia się następny problem. Od jakiegoś czasu Xiaomi blokuje bootloader (można go łatwo odblokować z pomocą Xiaomi) w swoich urządzeniach, co nieco utrudnia cały proces. Nie utrudnia go jednak na tyle, aby sobie z nim nie poradzić. Użytkownik kks24 z forum MIUI napisał na ten temat stosowny poradnik, i to właśnie jego dzieło postaram się Wam przedstawić, dodając jednocześnie swoje uwagi.

xiaomilock

Operacja była wykonywana na smartfonie Xiaomi Mi Max z 32 GB pamięci wewnętrznej. ROM, który wgrywałem to MIUI 8 Global Rom 6.8.18. Flashowanie zakończyło się powodzeniem, potwierdzają to też inni użytkownicy. Pamiętaj jednak, że robisz to na własną odpowiedzialność!

Postępuj zgodnie z instrukcją:

1. Pobierz oficjalny ROM dla Xiaomi Mi Max z TEJ STRONY.

2. Ściągnij i zainstaluj MiPhone STĄD. Program zainstaluje odpowiednie sterowniki, które pomogą prawidłowo wykryć urządzenie.

3. Ściągnij i zainstaluj XiaoMiFlash beta STĄD. Tym programem wykonamy całą operację.

4. Rozpakuj wcześniej ściągnięty ROM, a następnie uruchom program XiaoMiFlash jako administrator!

flash1

5. W programie XiaoMiFlash kliknij select, a następnie znajdź rozpakowane wcześniej oprogramowanie. Następnie w prawym dolnym rogu zaznacz clean all.

6. Weź swojego smartfona i wejdź w ustawienia, a następnie w opcje programistyczne i włącz debugowanie USB. Upewnij się też, że jesteś wylogowany z konta Mi na swoim urządzeniu!
 

7. Jeśli wykonałeś powyższy krok, wyłącz swój telefon. Teraz wciśnij w jednym momencie oba przyciski regulacji głośności oraz przycisk power. W ten sposób dostaniesz się do trybu EDL. Teraz uwaga! Telefon powiadomi Cię jedynie krótką wibracją, że znajdujesz się w trybie EDL. Ekran pozostanie czarny.

8. Teraz podłącz Xiaomi Mi Max do komputera i poczekaj aż zainstalują się wszystkie sterowniki. 

9. Kliknij refresh w programie XiaoMiFlash

flash2

10. XiaoMiFlash powinien teraz wykryć smartfon jako np. COM10. Jeśli tego nie zrobił, kliknij refresh – jeśli to nie pomoże, odłącz urządzenie, ew. zresetuj komputer.
 

flash3

11. Gotowe? Kliknij flash. Teraz odrobinę cierpliwości, ROM może się wgrywać na Twoje urządzenie nawet do 20 minut! Nie panikuj więc.

flash4

12. Jeśli wyskoczył zielony napis succes to znaczy, że operacja zakończyła się powodzeniem. Teraz możesz odłączyć swoje urządzenie od komputera i je włączyć. Spokojnie, całość może potrwać kilka minut, nie stresuj się. 

Brawo! Zostałeś posiadaczem MIUI 8. Jak widzicie, nie jest to takie trudne.

Źródło : forum MIUI

Zdjęcia: forum MIUI • Jurek Zawadzki

  a ja dziekuje bo xiaomi zablokowalo mi telefon przy wgrywaniu
  aktualizacii i tym sposobem dalej mam dzialajacy telefon mi max
  32 gb wlasnie wgralem soft 825 i cos tam
  wielkie dzieki wielkie dzieki

 • Adam

  a u mnie pomimo robienia wszystkiego po kolei to nie działa. wyskakuje błąd na czerwono: nazwa pliku, nazwa katalogu lub składnia etykiety woluminu jest niepoprawna

 • bololabich

  Widzę coś się poprawili od czasu gdy juz dawno temu przerzuciłem się na China ale np na Redmi Note 3G jest 6.7.5 😉

 • Tomasz Pawłowski

  Program całkiem użyteczny, da się nim nawet sflashować Lenovo S856 na Qualcommie i wgrać Europejski rom na Chiński. Coś ala LGUP dla LG

 • Polecam korzystać z romów MIUIPolska, aktualizacje co tydzień 🙂

  • Ja Ba

   I być przygotowanym na chamstwo i wredność co niektórych znaczniejszych osób na tym forum jak Redmi2 albo sam genialny twórca tego forum i tłumaczeń.

   Lepiej zostać przy globalu

   • Antonio Facaldo

    To fakt z kultura to tam krucho 🙂

 • Grzegorz93

  Brawo 🙂

 • AndropaX

  Po kiego pierdzielić się z mi flashem skoro oficjalny ROM można zainstalować dwoma kliknięciami przez updater ?

  • Paweł Bilski

   Chiński ROM w Mi Max nie daje się aktualizować.

 • bololabich

  Co za bzdura… rom China jest aktualizowany co tydzień, a global raz aktualizują, a raz nie i aktualizowany jest później. Rom China jest najlepsze jeśli znamy angielski – global jest tylko dla tych co koniecznie muszą mieć polski, a jedyne co global ma dodane to appki google które można zainstalować oficjalną aplikacja z forum miui.

  • VikingsAreComing

   Global dev też jest aktualizowany co tydzień. Przynajmniej na Mi4

   • bololabich

    Różnie z tym bywa przy global bo czasami nie aktualizują przez długi czas – może akurat z Mi4 trochę lepiej bo flagowiec ale nadal global jest kilka wersji do tyłu.

   • Zenderable

    a nawet kilka razy w tygodniu jeśli jest się w beta team jak ja :p

 • Wiktor Skowroński

  A co ma zablokowany bootlader do wgrywania oficjalnego globala? Problem jest tylko w wgrywaniu ROM-u na telefon bez dostępnego oficjalną drogą softu na zachód. Chyba, że mnie coś ominęło, ale tydzień temu flashowałem Redmi 3S z zablokowanym bootloaderem i nie było problemu.

  • VikingsAreComing

   Podali po prostu zwykły poradnik wgrywania oficjalnego ROMu MiFlashem i tyle

 • Pozostaje czekać na inne poradniki. Dobra robota!