ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

[Poradnik] Jak wgrać MIUI 8 na Xiaomi Mi Max z zablokowanym bootloaderem

Autor: Paweł Bilski Kategoria: Artykuły
Xiaomi-Mi-Max-7359

Z własnego doświadczenia wiem, że osoby kupujące smartfon z Chin niezwykle rzadko ingerują w jego oprogramowanie. Spowodowane jest to nikłą wiedzą w tym zakresie, czasami strachem lub po prostu lenistwem. Trzeba jednak wiedzieć, że chiński ROM, który dostaliśmy razem ze swoim urządzeniem jest po prostu słaby – nasze urządzenia potrafią znacznie więcej, szczególnie kiedy mowa o smartfonach Xiaomi.
 

I tutaj pojawia się następny problem. Od jakiegoś czasu Xiaomi blokuje bootloader (można go łatwo odblokować z pomocą Xiaomi) w swoich urządzeniach, co nieco utrudnia cały proces. Nie utrudnia go jednak na tyle, aby sobie z nim nie poradzić. Użytkownik kks24 z forum MIUI napisał na ten temat stosowny poradnik, i to właśnie jego dzieło postaram się Wam przedstawić, dodając jednocześnie swoje uwagi.

xiaomilock

Operacja była wykonywana na smartfonie Xiaomi Mi Max z 32 GB pamięci wewnętrznej. ROM, który wgrywałem to MIUI 8 Global Rom 6.8.18. Flashowanie zakończyło się powodzeniem, potwierdzają to też inni użytkownicy. Pamiętaj jednak, że robisz to na własną odpowiedzialność!

Postępuj zgodnie z instrukcją:

1. Pobierz oficjalny ROM dla Xiaomi Mi Max z TEJ STRONY.

2. Ściągnij i zainstaluj MiPhone STĄD. Program zainstaluje odpowiednie sterowniki, które pomogą prawidłowo wykryć urządzenie.

3. Ściągnij i zainstaluj XiaoMiFlash beta STĄD. Tym programem wykonamy całą operację.

4. Rozpakuj wcześniej ściągnięty ROM, a następnie uruchom program XiaoMiFlash jako administrator!

flash1

5. W programie XiaoMiFlash kliknij select, a następnie znajdź rozpakowane wcześniej oprogramowanie. Następnie w prawym dolnym rogu zaznacz clean all.

6. Weź swojego smartfona i wejdź w ustawienia, a następnie w opcje programistyczne i włącz debugowanie USB. Upewnij się też, że jesteś wylogowany z konta Mi na swoim urządzeniu!
 

7. Jeśli wykonałeś powyższy krok, wyłącz swój telefon. Teraz wciśnij w jednym momencie oba przyciski regulacji głośności oraz przycisk power. W ten sposób dostaniesz się do trybu EDL. Teraz uwaga! Telefon powiadomi Cię jedynie krótką wibracją, że znajdujesz się w trybie EDL. Ekran pozostanie czarny.

8. Teraz podłącz Xiaomi Mi Max do komputera i poczekaj aż zainstalują się wszystkie sterowniki. 

9. Kliknij refresh w programie XiaoMiFlash

flash2

10. XiaoMiFlash powinien teraz wykryć smartfon jako np. COM10. Jeśli tego nie zrobił, kliknij refresh – jeśli to nie pomoże, odłącz urządzenie, ew. zresetuj komputer.
 

flash3

11. Gotowe? Kliknij flash. Teraz odrobinę cierpliwości, ROM może się wgrywać na Twoje urządzenie nawet do 20 minut! Nie panikuj więc.

flash4

12. Jeśli wyskoczył zielony napis succes to znaczy, że operacja zakończyła się powodzeniem. Teraz możesz odłączyć swoje urządzenie od komputera i je włączyć. Spokojnie, całość może potrwać kilka minut, nie stresuj się. 

Brawo! Zostałeś posiadaczem MIUI 8. Jak widzicie, nie jest to takie trudne.

Źródło : forum MIUI

Zdjęcia: forum MIUI

Sprawdź najnowsze wpisy