ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Backdrops – aplikacja z tapetami najwyższej jakości

Autor: Eliasz Szykowny Kategoria: Aplikacje
uq52en2

Zapewne wielu z Was przywiązuje wagę do ładnego wyglądu użytkowanego smartfonu. To obejmuje nie tylko zewnętrze urządzenia, ale także interfejs czy choćby tło ekranu głównego. W Sklepie Play jest dostępna naprawdę duża ilość aplikacji, które oferują takie czy inne tapety na nasz mobilny pulpit. Niestety, większość z nich zawiera obrazy słabej jakości i to nie tylko pod względem rozdzielczości, ale także designu. Tutaj są różne gusta – nie każdy musi się ze mną koniecznie zgadzać. Niektórzy wolą większy wybór niż dobry standard.

Nie przedłużając – oto Backdrops. Według mnie najlepsza aplikacja z tapetami w Google Play. Jej nazwa w wolnym tłumaczeniu znaczy tyle, co „zasłony” czy „kotary”.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=GCpwuduiUPY[/youtube]

Wygląd aplikacji jest zaprojektowany na podstawie wytycznych „Material Design”. Wygląda to świetnie i co najważniejsze – dobrze się korzysta. Program nie jest dostępny w ojczystym języku, ale to nie powinno przeszkadzać w normalnym korzystaniu nawet osobom nieznającym angielskiego. Na ekranie głównym dostępne są trzy zakładki – COMMUNITY, EXPLORE i FAVORITES. Pierwsza zawiera tapety wysłane przez użytkowników i zatwierdzone przez zespół Backdrops. Znajdziemy tu różnego rodzaju wysokiej jakości tapety głównie stworzone ze zdjęć. Jak już wspomniałem, istnieje także możliwość dodania własnego tła pulpitu do katalogu. Druga zakładka zawiera obrazki zaprojektowane przez twórców samej aplikacji. Pojawiają się tutaj praktycznie codziennie nowe, świetnie wyglądające propozycje. Wszystko jest najwyższej jakości i profesjonalnie wykonane. Ostatnia karta to nasze ulubione tapety, które ukażą się tutaj, gdy wcześniej którąś z tapet w dwóch pozostałych zakładkach dodamy poprzez naciśnięcie symbolu serduszka. Ulubione obrazy możemy synchronizować przez nasze Konto Google.

IMG_4969

Po przeciągnięciu palcem od lewej strony ekranu ujrzymy jeszcze dodatkowe miejsca. Znajdziemy tutaj dodatkowe kolekcje do odblokowania, przesłane przez siebie tapety czy kategorie, które zawierają grafiki z karty EXPLORE.

Aplikacja jest dostępna w wersji darmowej z wystarczającymi funkcjami, ale jeśli nie szkoda Ci wydać ok. 10 złotych to możesz odblokować funkcje PRO. Obejmują one dodatkowe, ekskluzywne tapety, możliwość zapisu każdej grafiki jako obrazek czy też brak reklam.

Pobierz w Sklepie Play

Sprawdź najnowsze wpisy