lg-s-latest-g4-teaser-focuses-on-the-upcoming-flagship-s-improved-qhd-display

 

LG ze swoją serią G znajduje całkiem spore grono odbiorców. Okazuje się jednak, że zeszłoroczny model G4 nie jest tak dobry i świetnie wykonany jak myślałem. Wszystko zaczęło się od wpisu opublikowanego na naszym forum. Jeden z naszych użytkowników opisał problem pękającej ramki, na wysokości portu IR. Jak widzicie poniżej, urządzenie jest w całkiem dobrym stanie i jak napisał sam właściciel :

 

A1

Telefon nigdy nie upadł, nie był uderzony, zawsze noszony w kieszeni sam, bez żadnych kluczy czy dodatkowych przedmiotów, ogólnie poza tym nie ma na nim nawet najmniejszej ryski (poza startymi rogami skórzanej klapki ale to normalka). „ – dareczekdz2

 

Moim zdaniem nawet upadek nie powinien tłumaczyć symetrycznych pęknięć po obu stronach urządzenia. W tym wypadku nie trzeba było długo czekać, by dowiedzieć się, że nie jest to jedyny G4 z taką przypadłością. Wadę zgłosiło jeszcze pare osób, ale okazuje się, że nie jest to aż tak popularna dolegliwość. To może okazać się gwoździem do trumny w przypadku chęci skorzystania z naprawy gwarancyjnej. Skala problemu sprawia, że jeżeli faktycznie wina leży po stronie LG, to i tak wszystko uda się „zamieść pod dywan”. Przynajmniej do momentu, w którym sprawa nabierze rozgłosu.

 

Jeżeli mieliście kiedyś przejścia z serwisem, to wiecie, że podjęcie z nim jakiejkolwiek polemiki jest zadaniem raczej skazanym na niepowodzenie. W tym wypadku jest to o tyle ciekawe, że bez żadnych widocznych śladów upadku i tak dostaniemy odpowiedź, w której wina zostanie zrzucona na uszkodzenia mechaniczne. Taka sytuacja miała miejsce w przypadku pierwszych napraw starszego brata, jakim jest LG G3. Wtedy też trzeba było czekać, aż producent uzna to za wadę fabryczną.

 

Niestety ciężko stwierdzić po czyjej stronie leży odpowiedzialność za tak powstałe uszkodzenia. Ja widzę tutaj braki w jakości zastosowanych materiałów. Szkoda tylko, że LG zdaje się nie wyciągać lekcji z dawnych błędów, a użytkownicy nadal muszą słuchać, że jest to wina uszkodzeń mechanicznych. Problemy z materiałami wykorzystywanymi przez producentów znane są już od dawna. Wydaje się jednak, że we flagowcach takie zjawisko nie powinno występować, nawet jeżeli są z zeszłego roku…

 

lg g3 mikrofon 2

 

 

Spójrzmy na całą sprawę z innej perspektywy. Na powyższym zdjęciu możecie zobaczyć pęknięcia na obudowie LG G3. Jak widać są one całkiem podobne i to sprawia, że jestem skłonny przyznać rację użytkownikowi naszego forum. Tak charakterystyczne uszkodzenia i brak widocznych śladów upadku zdają się przeczyć wysokiej jakości materiałów zastosowanych do wykonania ramki. Wreszcie użytkownicy Galaxy S6 mogą się cieszyć, że za sprawą nowego designu ich urządzenia nie uświadczą już problemów z plastikami.

 

A3

 

Na koniec zdjęcie kolejnej wadliwej G4 i jak widać znowu jest to bardzo podobne pęknięcie. Może po prostu jest to kwestia mniej udanej partii, a może problem zacznie ujawniać się dopiero po czasie. Pozostaje nam czekać na rozwój wypadków i liczyć, że nie będzie wpadek z ewentualnym serwisowaniem.
A jak Wasze ramki w LG G4?

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Konrad Tomaszek