[Poradnik] Jak ręcznie wgrać Androida Marshmallow na smartfony od OnePlus

3 minuty czytania
Komentarze
android marshmallow oxygen cyanogen os oneplus

Tkwicie jeszcze na Lollipopie? W takim razie należycie do największej grupy użytkowników Androida. Jednak już większość urządzeń od OnePlus może oficjalnie korzystać z najnowszego wydania Robocika, a więc Marshmallow. Dotarły mnie słuchy, że nie wszyscy wiedzą jak się do tego zabrać toteż ten poradnik powinien wyjaśnić wszelkie nieścisłości.

Tradycyjnie na początek adnotacja, że wszystkie poniższe czynności wykonujecie na własną odpowiedzialność. Dla własnego bezpieczeństwa zaleca się wykonanie kopii zapasowej danych. Aby być pewnym, że w czasie instalacji nie wkradną się żadne błędy, zaleca się przywrócenia stanu fabrycznego, a także wykonanie w Recovery polecenia „Wipe Data and Cache” – to spowoduje usunięcie wszystkich danych. Mimo wszystko, po skończonym procesie aktualizacji zaleca się wykonanie „Wipe Cache”, co powinno pozytywnie wpłynąć na prędkość urządzenia.

OnePlus 2

oneplus 2 oxygen os 3.0 aktualizacja android 6.0 marshmallow

Chińczycy, póki co, wydali oficjalną wersję testową Oxygena OS 3.0, który opiera się na Androidzie Marshmallow. Niech Was nie przerażają słowa „testowa” czy też „beta”. W przypadku tego smartfona korzystam z najnowszego systemu od momentu jego wydania i nie zauważyłem jakichkolwiek problemów podczas normalnego użytkowania. Oczywiście, póki co, aktualizacja ta nie jest dostępna poprzez OTA i należy wgrać ją ręcznie.

  1. Pobierz paczkę zip z Oxygen OS 3.0: Klik!
  2. Przenieś pobrany plik na pamięć urządzenia.
  3. Odłącz smartfona od komputera, wyłącz go, a następnie wprowadź w tryb Recovery (przytrzymaj klawisz ściszania i włączania).
  4. Wybierz „Install from local” i postępuj zgodnie z poleceniami.

OnePlus One

oneplus-one

W przypadku pierwszego smartfonu Chińczyków za aktualizację odpowiada Cyanogen Inc., który niedawno oficjalnie wydał aktualizację swojego systemu dla powyższego modelu. Jest ona dostępna poprzez OTA, ale z pewnością nie wszyscy już otrzymali odpowiedni komunikat. W takim razie jeśli obecnie korzystasz z Cyanogen OS 12.1 (Lollipop) to postępuj według następujących punktów:

  1. Pobierz paczkę zip z Cyanogen OS 13.0: Klik!
  2. Przenieś pobrany plik na pamięć urządzenia.
  3. Odłącz smartfona od komputera, wyłącz go, a następnie wprowadź w tryb Recovery (przytrzymaj klawisz ściszania i włączania).
  4. Wybierz „Install from local” i postępuj zgodnie z poleceniami.

OnePlus X

OnePlus X

Niestety, ale użytkownicy powyższego modelu muszą jeszcze wstrzymać się z aktualizacją, gdyż najzwyklej w świecie ta nie została oficjalnie wydana. Jednak grono nieoficjalnych deweloperów już wydało Androida Marshmallow na ten model i zainteresowani sprawdzeniem systemu innego niż Oxygen OS mogą zajrzeć na nasze forum: Klik!

Jeśli tylko OnePlus zdecyduje się wydać najnowszego Robocika na powyższego smartfona to z pewnością niezwłocznie Was o tym poinformujemy i tym samym zaktualizuję powyższy poradnik.

Powyższy poradnik powstał ze względu na dużą ilość pytań kierowanych do mnie mailowo. Dajcie znać czy jesteście zainteresowani podobnymi artykułami dotyczącymi innych modeli. Jeśli okaże się, że chcielibyście poznać podstawowe tajniki wiedzy na temat ręcznych aktualizacji innych smartfonów czy też jesteście zainteresowani zdobyciem praw „Roota” na Waszym urządzeniu to również czekam na odpowiednie sygnały – mogą to być komentarze pod tym wpisem czy też wiadomości poprzez adres mailowy: [email protected].

Motyw