LG

 
Pierwszy smartfon z serii G został zaprezentowany w 2012 roku – był to LG Optimus G. W lipcu 2013 roku firma ogłosiła, że pozbywa się dodatku w nazwie, dlatego kolejny flagowiec to LG G2, został pokazany w sierpniu tego samego roku. Następny LG G3 został wydany w maju 2014 roku, a jego następca ujrzał światło dzienne w kwietniu 2015.
 
W tym roku przyszedł czas na LG G5, który może powalczyć o miano smartfona roku. Jest on z pewnością wyjątkowy i nietuzinkowy, ponieważ posiada unikatowy, wymienny modułowy panel u dołu. W dodatku po raz pierwszy flagowiec tej firmy został zrobiony z aluminium. Co więcej, pojawił się również podwójny aparat, dzięki czemu zdjęcia będą jeszcze lepsze.
 
Warto wspomnieć, że urządzenia tej firmy zawsze cechowały się unikalnym designem. Spółka nigdy nie podążała za konkurencją w kwestii stylu i wyglądu telefonów. Charakteryzowały się one dużymi ekranami, szczególnie model G3 i G4 oraz wybitnie dobrym stosunkiem wielkości wyświetlacza do obudowy. Opisując wymiary, warto dodać, że trzy z nich oscylowały w granicach 9 mm grubości. Dopiero LG G5 znacznie schudł w porównaniu do poprzedników.
 
LG ewolucja
 
Od momentu pojawienia się na rynku LG G2, spółka wprowadziła w swoich telefonach, nie tylko flagowych, klawisze głośności i włącznik na tylnym panelu. Wielu użytkownikom tak innowacyjny i pionierski sposób rozmieszczenia guzików przypadł do gustu. Niestety już w LG G5 takiego rozwiązania nie zobaczymy, za to znajdziemy tu skaner linii papilarnych.
 
Część użytkowników zarzuca firmie zbyt długie „trzymanie się” plastiku, jeżeli chodzi o jakość wykonania flagowców. Z drugiej strony rzesze klientów doceniała fakt, iż flagowce tej firmy mają wymienne baterie oraz slot na karty microSD. Być może chęć pozostania wiernym tym konsumentom powodował, iż spółka bała się zmian. Jednak modelem G5 przedsiębiorstwo udowodniło, że można stworzyć aluminiową obudowę, pozostawiając w smartfonie wyciągalny akumulator i pamięć rozszerzalną.
 
LG
 
Spójrzmy jeszcze na tabelę zestawiającą podstawową specyfikację urządzeń. Jeżeli chodzi o wielkość i jakość ekranów, to pomijając LG Optimus G, jak na swoje czasy, wszystkie były duże. Ponadto ich rozdzielczość już od modelu G3 to QHD. W każdym ówczesnym topowym smartfonie znalazł się najlepszy na tamtą chwilę procesor od Qualcommu. Wyjątek może stanowić tutaj LG G4, gdzie firma słusznie nie chciała ryzykować z przegrzewającym się Snapdragonem 810. Ilość RAM zawsze była odpowiednia dla flagowych produktów tej spółki. Jakość zdjęć wykonywanych przez serię G stała również na wysokim poziomie. Wystarczy spojrzeć na parametry aparatów. Jeżeli chodzi o akumulator, to w tym wypadku mamy do czynienia z lekką degradacją. 5,2” LG G2 posiadał akumulator o pojemności 3000 mAh, podczas gdy 5,3” LG G5 2800 mAh. W kwestii wagi serii G, niewiele się zmieniło. Od pierwszego LG G Optimus, do LG G5 możemy zaobserwować jedynie 14 g przyrostu.
 
Seria G zawsze charakteryzowała się, mimo dużych ekranów, odpowiednimi wymiarami, przez co smartfony te można było obsługiwać bez problemów jedną ręką.
 
źródło: computerbase, własne, gsmarena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.