ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Akcesoria mobilne od Sony

Autor: Adrian Smorąg Kategoria: Artykuły
cokupic

Kupno smartfonów to zwykle pierwszy wydatek, po którym przychodzi pora na zakup akcesoriów. Oferta na rynku jest tak szeroka, że niełatwo jest podjąć właściwą decyzję. W dzisiejszym odcinku serii Co Kupić przyjrzymy się akcesoriom oferowanym przez firmę Sony – część z nich jest dedykowana dla smartfonów tej firmy, ale większość jest kompatybilna także z konkurencyjnymi modelami.

Słuchawki MDR-NC31EM

MDR-NC31EM-Digital-Noise-Cancelling-Headset-black-1240x840-3db35f7efcb9b284b0ad111d77120379

Xperia Z2 i jej następcy (wraz z tabletami) posiadają pięcio-pinowe złącze słuchawkowe Jack 3,5 mm co pozwala skorzystać nie tylko z doskonałej jakości dźwięku, ale udostępnia także dodatkowo aktywne eliminowanie hałasów z otoczenia. Niektórzy posiadacze Z2 dostali je wraz ze smartfonem, nie mniej już wtedy zdarzały się przypadki, że w zestawie był gorszy zestaw. Począwszy od Z3 firma Sony zaprzestała dodawania tego solidnego headsetu do zestawu – jego miejsce zajął dość niskiej klasy zestaw MH-750.

Jeśli chcemy uzyskać dobrej jakości audio warto zdecydowanie sięgnąć po ten zestaw – obecnie kosztuje około 115 złotych, co nie jest wygórowaną ceną za dobrej klasy zestaw. Aktywne eliminowanie hałasu otoczenia spełnia pokładanie w tej funkcji oczekiwania. W sprzedaży jest wariant zarówno biały, jak i czarny. MDR-NC31EM są kompatybilne także z urządzeniami innych firm – jedyny wymóg to pięcio-pinowy Jack 3,5mm.

Uchwyt na pada GCM10

Capture-gcm

Wraz z Xperią Z3 Sony wprowadziło do swoich flagowych urządzeń funkcję Remote Play (Gry zdalnej) – możliwość wykorzystania smartfona jako ekranu do stacjonarnej konsoli PS4. Sterowanie odbywa się oczywiście nadal za pomocą standardowego pada DualShock 4. Zaprezentowany przez Sony uchwyt doskonale ułatwi korzystanie z tej funkcji – umożliwia bowiem montaż smartfona w pobliżu kontrolera, zapewnia, że nie spadnie on podczas rozgrywki co skończyłoby się zniszczeniem nie taniego przecież sprzętu. Uchwyt może być stosowany nie tylko z Xperią Z3, ale w zasadzie dowolnym urządzeniem, także tabletami.

Nawet gdy nie korzystacie z Remote Play to jest to jedno z ciekawszych akcesoriów mobilnych – kontrolery od PS4 można bowiem wykorzystać też w zwykłych gracz na Androidzie. Cena około 90 złotych.

Słuchawki nauszne Sony SBH-60

SBH60-Stereo-Bluetooth-Headset-black-1240x840-b62ae267ec7d41fc6bb00bd049792c45

Choć słuchawki dokanałowe mają sporo zalet, to nadal wiele osób preferuje klasyczne, nauszne modele. Producenci akcesoriów próbują nawet w takich słuchawkach wbudować współczesne technologie, nie inaczej zrobiła firma Sony. Model SBH-60 posiada nie tylko Bluetooth, ale także ułatwiające codzienne parowanie NFC. Gdy z jakiegoś powodu nie chcemy/ nie możemy skorzystać z połączenia bezprzewodowego możemy podłączyć dołączany do zestawu kabel Jack 3,5 mm i w ten sposób korzystać z tego zestawu. Wbudowany mikrofon pozwala prowadzić rozmowy głosowe za pośrednictwem zestawu. Zaskakujące są też materiały z jakich wykonano te ciekawie wyglądające słuchawki: połączenie metalowego pałąka i materiału przypominającego skórę dało bardzo dobry efekt – SBH-60 wyglądają nowocześnie, a przy tym są wygodne. Cena: około 260 PLN. W sprzedaży są dwie wersje – białe i czarne.

SmartBand Talk SWR30

08_SmartBand_Talk_White

Oferowany obecnie za około 500 złotych smartband firmy Sony łączy funkcje opaski i zegarka w jednym urządzeniu. SWR30 Talk wyróżnia się przede wszystkim wykonanym w technologii E0ink ekranem, wbudowanym głośnikiem i mikrofonem – te ostatnie docenią szczególnie zmotoryzowani, gdyż ten smartband może służyć jako zestaw głośnomówiący.

„Co Kupić” – Seria wpisów mojego autorstwa, w której w kolejnych tygodniach każdego miesiąca przedstawię propozycje sprzętu mobilnego (smartfonów, tabletów i akcesoriów) oraz porównania ofert polskich operatorów GSM.

Wpis nie jest w żadnym stopniu sponsorowanym. Jest to pierwszy artykuł w ramach tej serii, który skupia się na ofercie wybranego producenta. Już wkrótce przyjrzymy się ofercie kolejnych firm. 

Sprawdź najnowsze wpisy