wzory-lockscreen-1249343

Cały czas mówi się o nakładkach na Androida. A to o TouchWiz od Samsunga, a to o Sense od HTC, a to o MIUI od Xiaomi. Znacznie mniej rozważań jest jednak na temat ekranów blokady. Wszak te androidowe nie pozwalają na wiele ustawień. Skutkuje to niejako „biedą” i ogranicza funkcjonalność. Wystarczy jednak jedna aplikacja, by z poziomu ekranu blokady móc zrobić wiele, wiele więcej.

 

Next Lock Screen

 

 

Na pierwszy ogień pójdzie aplikacja ze stajni Microsoftu, która, przyznam to już na wstępie, jest moim faworytem. Szybka, otwarta na zmiany, umożliwiająca ustawienia jej dokładnie pod siebie i co również istotne – darmowa! Czego chcieć więcej?

 

Next Lock Screen to aplikacja zmieniająca nasz podstawowy ekran blokady na nieco bardziej zaawansowany. Program pozwala nam oczywiście na zdecydowanie czy chcemy odblokowywać smartfon PINem, wzorem czy po prostu przesuwając palcem. Oprócz tego jednak możemy sobie ustawić skróty do swoich ulubionych aplikacji i uruchamiać je poprzez podwójnie tapnięcie na ikonie, otrzymujemy również szybki dostęp do ustawień takich jak np. Wi-Fi czy Bluetooth, pokazuje nam się pogoda określana na podstawie lokalizacji oraz zmienia się tło wybierane z zasobów Bing Wallpaper. Next Lock Screen jest aplikacją, która jest nawet w stanie zastąpić pulpit – przy odpowiedniej organizacji skrótów może się okazać, że zapomnimy jak wygląda nasza tapeta.

 

Next Lock Screen znajduje się w Sklepie Play oczywiście za darmo. Warto więc z niej skorzystać, jeśli uznaliście, że Wasz aktualny ekran blokady nie oferuje nic ciekawego.

 

POBIERZ

 

Defumblr Smart Lock Screen

 

 

Teraz przejdziemy w nieco bardziej „smart” opcję, również w nieco estetyczniejszą, co z pewnością przypadnie do gustu osobom dbającym o wizualne wodotryski na ekranie swojego smartfonu. A przyciąga wzrok bardzo skutecznie.

 

Defumblr Smart Lock Screen również daje nam najważniejsze skróty pod rękę i usprawnia korzystanie z telefonu na co dzień. Co jednak odróżnią tę aplikację od innych to forma podania. Skróty czy informacje są tutaj ukazane w kształcie bąbelków różnej wielkości. Dzięki temu ekran blokady wygląda niebanalnie, a my możemy się w nim szybko odnaleźć. Również kwestia powiadomień została rozwiązana bardzo pomyślnie, dzięki czemu nie będziemy zmuszeni do odblokowywanie i przechodzenia krok po kroku do danej aplikacji.

 

Defumblr Smart Lock Screen dostaniecie w Sklepie Play zupełnie za darmo. Nie warto się więc ociągać i myśleć czy na pewno warto. Wystarczy sprawdzić. To nic nie kosztuje.

 

POBIERZ

 

Clipboard Actions

 

 

Teraz coś z innej beczki. Jeśli już zmieniliście swoje ekrany blokady, warto pójść za ciosem i odmienić również swój pasek powiadomień. A właściwie delikatnie go usprawnić, co pozwoli nie tylko zaoszczędzić czas, ale również pozwoli pominąć zbędne klikanie.

 

Clipboard Actions jest aplikacją, która delikatnie modyfikuje nasz pasek powiadomień. Dzięki temu kopiując numer telefonu do schowka dostajemy opcję zadzwonienia pod niego, kopiując adres aplikacja pokaże nam dokładną lokalizację na mapie, a kopiując tekst do schowka chwilę później dostaniemy wyniki z Google. Clipboard Actions jest zawsze krok przed nami i otwiera nam drzwi byśmy mogli swobodnie przez nie przechodzić.

 

Clipboard Actions znajduje się w Sklepie Play i jest dostępny do pobrania za darmo. Wystarczy, że klikniecie poniżej.

 

POBIERZ

 

Na tym pora zakończyć dzisiejsze zestawienie. Mam nadzieję, że co nieco wpadło Wam i w oko i odmieni to Wasze smartfony. Efektami zawsze możecie się pochwalić w komentarzu!

 

Jeśli jesteś deweloperem bądź sam znalazłeś ciekawą grę/aplikację i chciałbyś się nią podzielić, koniecznie wyślij mi wiadomość e-mail z propozycją. Dzielmy się naszymi znaleziskami!

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.