ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Dodatkowe usługi u operatorów GSM w Polsce – Który oferuje najlepsze?

Autor: Adrian Smorąg Kategoria: Aplikacje
cokupic-gsm

Obecnie standardem stały się zbliżone oferty u prawie wszystkich operatorów, przez co wybór najlepszej oferty stał się jeszcze trudniejszy. Zamiast losowo wybierać przyszłego usługodawcę warto przejrzeć także usługi dodatkowe, do których mają dostęp klienci. Dlatego też w dzisiejszym odcinku serii  Co Kupić przygotowałem subiektywne zestawienie ofert dodatkowych, które mogą być decydującym czynnikiem decydującym o wyborze usługodawcy.

Play

automapa-play

W ofercie pierwszego w dzisiejszym zestawieniu operatora znajdziemy szereg dodatkowych usług z których możemy skorzystać na atrakcyjnych warunkach. Począwszy od połowy grudnia 2015 roku wszyscy abonenci jak i korzystający z usług na kartę mogą przez pierwsze 30 dni przetestować zupełnie bezpłatnie mapy Polski i nawigację Automapa – to cenione przez kierowców rozwiązanie chwalone jest za dokładność map i bardzo dobre wytyczanie tras. Spore grono kierowców nie wyobraża sobie jazdy w dłuższe trasy właśnie bez Automapy. 13,99 złotych przyjdzie nam zapłacić po testowym miesiącu jeśli zdecydujemy się dalej korzystać z oferty ograniczonej do map Polski. Istnieje możliwość wykupienia pakietu z mapami całej Europy za 23,99 złote.Nawigacja i mapy działają także bez połączenia sieciowego. Jeśli jednak mamy dostęp do takowego nawigacja będzie pobierać także informacje o sytuacji drogowej (funkcja LiveDrive!). Co ważne w ramach pobieranej opłaty otrzymujemy bezpłatny transfer na potrzeby wspomnianej wyżej usługi, niestety jeśli wczytamy się w regulamin dowiemy się, że dotyczy to wyłącznie ” transmisji w obrębie Sieci Telekomunikacyjnej P4 po protokole HTTP: Map, danych o ruchu drogowym oraz o punktach POI” co w praktyce oznacza, że i tak warto mieć wykupiony pakiet bowiem macierzysta sieć Play w trasie nie zawsze jest dostępna (telefon korzysta z sieci innych operatorów – tak zwany roaming krajowy).

Inne warte uwagi usługi oferowane klientom przez Play:

Plus

hbogo-plus

Począwszy od drugiej opcji opłaty miesięcznej dla klientów usług abonamentowych w tej sieci istnieje możliwość wykupienia dostępu do cenionej przez fanów filmów i seriali usługi HBO GO – serwisu VOD z treściami oferowanymi przez HBO w kanałach dostępnych w największych kablówkach.  Zaletą oferty jest brak konieczności wykupienia HBO w kablówce, co nie zawsze jest możliwe z wielu różnych przyczyn. Cena: od 10 do 20 złotych co miesiąc dodatkowo do abonamentu za usługi Plus GSM w zależności do posiadanej oferty. Pierwsze 2 miesiące użytkowania bez opłat.

Inne warte uwagi usługi oferowane klientom przez Plus GSM:

Orange

orange-AM

W ofercie Orange można znaleźć kilka interesujących usług. Klienci tego operatora powinni się zainteresować kosztującą 14,76 złotych po 14 dniowym okresie bezpłatnych testów dostępie do nawigacji i map Automapa, które są cenione przez kierowców. W ofercie Orange niestety jest tylko opcja z mapami Polski.

Inne warte uwagi usługi oferowane klientom przez Orange:

Tmobile

Capture

W ofercie Tmobile najciekawszy wydaje się pakiet MyBox w ramach którego bezpłatnie można korzystać z jednej z wybranych aplikacji dodatkowych: między innymi dostępne są Tidal, Player.pl Premium i inne. Jeśli chcemy skorzystać z więcej niż jednej aplikacji za każdą od (drugiej włącznie) płacimy 7,90 złotych.

Inne warte uwagi usługi oferowane klientom przez Tmobile:

  • NaviExpert – nawigacja za 12 złotych miesięcznie
  • Tidal – serwis z dużą ilością utworów. Bezpłatny w najwyższej taryfie.

„Co Kupić” – Seria wpisów mojego autorstwa, w której w kolejnych tygodniach każdego miesiąca przedstawię propozycje sprzętu mobilnego (smartfonów, tabletów i akcesoriów) oraz porównania ofert polskich operatorów GSM.

Sprawdź najnowsze wpisy