IMG_7709d-2

Sesja w pełni! Notatki, książki, filmy pokazowe oraz mnóstwo pojęć. Jednym słowem: nauka. Jednak jak się za to zabrać i pokonać tak bardzo ukochane lenistwo? Prokrastynację, z którą jesteśmy bliżej niż z własną dziewczyną i która nigdy nie wygania nas na kanapę. Można walczyć, można próbować, można też się wspomagać. Czym? Oczywiście, że Androidem! Te aplikacje są w stanie podnieść motywację do nauki – i to w taki sposób, w jakim sobie zażyczycie.

 

Get Shit Done!

 

 

Trzeba zacząć konkretnie i mocno! Tak by się otrząsnąć z beztroskich godzin, przespanych dni i wyleżanych łóżek. I ta aplikacja wstrząśnie nami naprawdę porządnie, jak prawdziwy przyjaciel, który zna nas od dziecka. Tylko dzięki szczerości da się coś osiągnąć.

 

Get Shit Done! to aplikacja, która nie przebiera w słowa (co już widać w samym tytule). Jest świetnym motywatorem, a co najważniejsze jego obsługa zajmuje około jednej minuty. Prostota aplikacji pozwoli zatem na jak najszybsze rozpoczęcie nauki. Wystarczy ją włączyć, określić cel (dla zwiększenia efektu można również pomniejsze cele) oraz czas trwania, rozpisać sobie nagrody oraz zapewnić siebie o karze w razie niepowodzenia, wybrać poziom trudności i to wszystko! Największą cechą tej aplikacji jest poczucie humoru oraz spojrzenie na wszystko niejako w krzywym zwierciadle.

 

Get Shit Done! znajdziecie w Sklepie Play za darmo. Chcecie zdać sesję? Ściągnijcie więc tę aplikację!

 

POBIERZ

 

Calm

 

 

Medytacje to czas, w którym oddajemy się relaksacji, oczyszczamy umysł, a nasz ciało zyskuje harmonię. Jedni w to wierzą, drudzy nieszczególnie. Niemniej wystarczy rzetelnie spróbować, by przekonać się, że to naprawdę działa. A efekty w postaci lepszego samopoczucia i większej motywacji przyjdą same.

 

Calm to aplikacja, która pomoże nam się wyciszyć i oddać w świat medytacji. Nie myślcie jednak o przerażającym wydźwięku tego słowa. Skupcie się raczej na pozytywnych aspektach – wyciszeniu, skupieniu, uregulowaniu organizmu po ciężkim dniu. Jeśli dopiero zaczynacie, to aplikacja ma dla Was specjalne programy wprowadzające opierające się na siedmiodniowym programie nauczania. Aplikacja oferuje kilkanaście relaksacyjnych dźwięków pozwalających oddać się wyciszeniu, jak i ustawieniu alarmu zawiadamiającym o zakończeniu sesji. Wystarczy 5 minut w ciągu dnia o regularnych porach, by odczuć różnicę!

 

Calm pobierzecie ze Sklepu Play zupełnie za darmo. A jeśli Wam się spodoba, będziecie mogli rozszerzyć zasoby programu za drobne mikropłatności. Do dzieła!

 

POBIERZ

 

FocusON

 

 

Ciężko w tych czasach oderwać się od smartfona. Przecież jest Facebook, Instagram, Twitter… Tyle powiadomień, tyle znajomych, tyle postów do napisania. Można przecież wyłączyć telefon, ale to pójście na łatwiznę i, bądźmy szczerzy, brutalne. Ta aplikacja jednak pomoże nam zwalczyć uzależnienie ciągłego sprawdzania powiadomień w nieco inny sposób.

 

FocusON to program, w którym określimy aplikacje oraz strony internetowe, od których nie chcemy otrzymywać żadnych powiadomień. Łatwo się domyślić, że chodzi tu o te najbardziej przeszkadzające. Dzięki temu zawsze będziemy po telefonem, jednocześnie odetniemy się od świata social media i syndromu jeszcze jednego odświeżenia. Nie martwcie się jednak o swoje powiadomienia. Aplikacja wszystkie je zachowa i wyświetli zaraz po skończeniu się określonego czasu, jaki przeznaczyliśmy na naukę. Wszystko wyskoczy jak na tacy. Wilk syty i owca cała.

 

FocusON to oczywiście aplikacja darmowa. Czy jest na co czekać? Myślę, że nie.

 

POBIERZ

 

Study Time Counter!

 

 

Tym razem coś dla bardziej zaawansowanych studentów, ale też dla tych, którzy w końcu pragnie zmienić swoje codzienne nawyki. Aplikacja bowiem nie bierze pod uwagę naszej doraźnej aktywności, ona ją sumuje z danego okresu. Statystyki to piękna rzecz. Daje do myślenia.

 

Study Time Counter! to aplikacja, w której określamy nasz tygodniowy cel – ilość godzin uczenia się. I tyle. Za każdym razem, kiedy zasiądziemy przed książkami wystarczy włączyć stoper, a po zakończeniu nauki wyłączyć go. Po dłuższym czasie (np. w perspektywie miesiąca) dostaniemy super wykres pokazujący, czy spełniliśmy swoje założenia, czy zaczęliśmy się uczyć więcej/częściej. Wykresy zawsze motywują, zawsze chcemy być „na zielono”.

 

Study Time Counter! znajdziecie w Sklepie Play również za darmo. Zacznijcie już teraz i bądźcie coraz lepsi!

 

POBIERZ

 

To wszystko, co dla Was dzisiaj przygotowałem. Mam nadzieję, że z tymi aplikacjami nie tylko Wasza nauka, ale również codzienna aktywność na tym zyska. Prokrastynacja jest dobra do momentu, kiedy nie uświadomimy sobie ile czasu na nią straciliśmy i czego przez ten czas nie osiągnęliśmy. A przecież cenna jest każda sekunda. Powodzenia i życzę samych 5 na egzaminach!

 

Jeśli jesteś deweloperem bądź sam znalazłeś ciekawą grę/aplikację i chciałbyś się nią podzielić, koniecznie wyślij mi wiadomość e-mail z propozycją. Dzielmy się naszymi znaleziskami!

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.