ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Aplikacje naszych forumowiczów! cz. 2

Autor: Kamil Lewicki Kategoria: Aplikacje
top tygodnia aplikacje

Dziś będzie trochę wyjątkowo, gdyż mimo środowego wieczoru zapoznamy się z kolejną porcją aplikacji naszych użytkowników. Ostatnia dawka cieszyła się niemałym zainteresowaniem, zarówno Was, czytelników jak i samych twórców, więc warto kontynuować tę serię. Zapraszam zatem do środka i komentowana proponowanych aplikacji!

Password Creator

To będzie mocny wstęp. Aplikacja, którą w tym momencie Wam przedstawiam przyda się każdemu, który lubić czuć, że jego dane są bezpieczne, a jednocześnie chce mieć pewność, że nie zapomni żadnego hasła. Wszystko znajdzie w jednym miejscu.

Password Creator to aplikacja przeznaczona do generowania, a następnie zarządzania hasłami. Bardzo in plus należy zaliczyć fakt, że hasła nigdy się nie będą powtarzać, gdyż system nie pozwoli na wygenerowanie dwóch takich samych. Idąc dalej w tym kierunku, hasła możemy dodatkowo edytować wg własnych potrzeb zmieniając np. tylko ostatnie znaki. Istotną informacją jest to, że Password Creator nie wymaga połączenia z Internetem, a więc obawy, że hasła wyjdą spoza naszą pamięć wewnętrzną mogą zniknąć. A co jeśli ktoś się dorwie do telefonie? Nic nie szkodzi – manager jest szyfrowany algorytmem AES, a dostęp do programu i jego ustawień umożliwi dopiero wpisanie poprawnego PINu.

Podsumowując dostajemy aplikację, która nie dość, że korzysta z dobrodziejstw Material Designu to jeszcze zapewni nam automatyczne generowanie haseł, ich przechowywanie oraz bezpieczne przetrzymywanie. Jeśli więc pragniecie czuć się bezpieczni i nie lubicie korzystać wyłącznie z jednego hasła, przetestujcie aplikacje u siebie. Jest darmowa.

POBIERZ LINK DO TEMATU NA FORUM

Asystent Treningu i Diety

Tym razem gratka dla tych, którzy lubią sobie poćwiczyć na siłowni, w domu oraz podchodzą do tematu z odpowiednim odżywianiem. Rozpisywanie wszystkie po zeszytach może i jest czytelne, lecz też czasochłonne. A co jeśliby mieć to wszystko w jednym miejscu, o każdym czasie i poddawane surowym analizom?

Asystent Treningu i Diety również został wykonany zgodnie z Material Design. Oferuje on naprawdę gros funkcji. Jedną z nich jest np. dziennik treningowy, który rozlicza nas z ilości wykonanych powtórzeń, progresji ciężaru itp. Już nie musimy zaprzątać sobie głowy ile kilogramów podnieśliśmy w poszczególnym ćwiczeniu – to wszystko będzie w smartfonie. Oprócz tego aplikacja pomoże nam wygenerować plan treningowy, umożliwi wprowadzenie swoich własnych, jak i dodanie obowiązującej nas diety. Znajdziemy w niej kalkulatory BMI, BF, BMR oraz WHR. Statystyki zjedzonych dziennie kalorii. To aplikacja zarówno dla profesjonalistów, jak i dla amatorów, którzy chcieliby zobaczyć jak postępuje ich sprawność fizyczna.

Program Asystent Treningu i Diety znajdziecie w Sklepie Play i pobierzecie za darmo. Jeśli jesteście osobami aktywnymi fizycznie i poszukiwaliście aplikacji tego typu – warto sprawdzić. Jest ona po polsku, intuicyjnie wykonana i, co najważniejsze, „nasza”.

POBIERZ LINK DO TEMATU NA FORUM

Moje Finanse

Kolejna propozycja dla tych, którzy lubią organizację i porządek, tym razem w swoich rachunkach. Ilekroć pod koniec miesiąca zastanawialiśmy się, gdzie się podziały nasze pieniądze? Z tą aplikacją na pewno unikniemy tego problemu – a może i nawet nieco przyoszczędzimy.

Aplikacja Moje Finanse umożliwia nam kontrolne nad każdymi pieniędzmi, jakie przepłyną nam przez ręce. Dodawanie transakcji odbywa się przy pomocy jednego kliknięcia. Wszystko jest intuicyjne i szybkie. Możemy sobie podzielić fundusze na wybrane kategorie, dobierać kolory, tworzyć zlecenia stałe, a w późniejszym czasie przeglądać statystyki i wykresy, by przekonać się graficznie jak wygląda nasze zarządzanie pieniędzmi i wyciągnięcie wniosków, co należałoby poprawić, by na koncie zostało jeszcze więcej. Wszystko rozplanowane jest zgodnie z naszymi ustawieniami, aplikacja nam niczego nie narzuca, to my decydujemy, którego dnia zaczynamy miesiąc i jak wyglądają nasze wydatki. Jeśli nie chcecie się bawić w tabelki w Excelu, a zawsze chcieliście mieć podgląd na swoje „przychody i rozchody” to warto się zainteresować tą aplikacją.

Moje Finanse jest w pełni po polsku, a w dodatku jest darmowe.

POBIERZ LINK DO TEMATU NA FORUM

To już koniec kolejnej części Aplikacji naszych forumowiczów. Jeśli również stworzyliście coś ciekawego bądź takowego znaleźliście, napiszcie wiadomość e-mail! Do zobaczenia!

Sprawdź najnowsze wpisy