top tygodnia aplikacje

 

Dzisiejsze zestawienie aplikacji w Top Tygodnia będzie nieco rodzinne. I to bynajmniej nie za sprawą polskich aplikacji, a dzięki deweloperom, których dobrze znamy – udzielających się na naszym androidowym forum. Sprawdźmy zatem, co w trawie piszczy!

 

ToDo Today

 

 

To pierwsza aplikacja, jaką się dzisiaj zajmiemy. Nazwa sugeruje, że mamy do czynienia z kolejnym organizerem naszych codziennych obowiązków. Jednak autor poszedł o krok dalej i funkcjonalność programu jest o wiele ciekawsza niż wydaje się to na pierwszy rzut oka.

 

ToDo Today to, jak sam deweloper pisze, aplikacja, która sama będzie nam generować listę zadań na cały dzień. Naszym zadaniem jest jedynie wprowadzić je do systemu. Wybieramy więc aktywności, które musimy wykonywać codziennie, jak i te, które wykonujemy w określone dni tygodnia oraz te, które chcemy wykonać danego dnia. W ten oto prosty i łatwy sposób organizacji nie musimy się martwić, że o czymś zapomnimy lub codziennie aktualizować na nowo naszą listę. Co więcej dostajemy pełną dowolność, jeśli chodzi o preferencje powiadomień, a gdy dojdą nowe zadania wystarczy je po prostu wrzucić na dany dzień. Prosto, intuicyjnie, wygodnie.

 

Aplikacja jest dostępna za darmo w Sklepie Play. Zachęcam również gorąco do odwiedzenia wątku na forum, by podzielić się wrażeniami z twórcą.

 

POBIERZ LINK DO TEMATU NA FORUM

 

Mój notes

 

 

Tak, to kolejny notatnik. Mimo mnogości wyboru, jaki oferuje Sklep Play czasem ciężko nam znaleźć odpowiedni. Często posiadają one mnóstwo dodatkowych funkcji, z których po prostu nie korzystamy. A może po prostu chcemy zwykły notatnik bez wodotrysków?

 

Taki właśnie jest Mój notes. Aplikacja, w której wszystko jest uporządkowane. In plus należy zaznaczyć możliwość „zahasłowania” naszych notatek, dla ludzi ceniących sobie prywatność będzie to olbrzymią zaletą. Ponadto program obsługuje pisanie głosem, nie wymaga połączenia z Internetem, a użytkownik ma możliwość dobrania odpowiedniej czcionki do swoich upodobań. Co interesujące, Mój notes umożliwia eksport notatek do formatu txt znanego z windowsowego notatnika, dzięki czemu bez kłopotu odtworzymy własne zapiski na każdym komputerze.

 

Aplikacja do pobrania zupełnie za darmo w Sklepie Play. Warto również zajrzeć do odpowiedniego tematu na forum, by skorzystać z możliwości kontaktu z samym programistą.

 

POBIERZ LINK DO TEMATU NA FORUM

 

Scanner Plus

 

 

Rok akademicki w pełni, a więc studenci wiedzą co to oznacza – notatki, notatki, notatki! Technologia poszła na tyle do przodu, że dla tych, którzy nie chcą akurat kserować, a wolą zeskanować nie ma żadnych barier. Wystarczy odpowiednia aplikacja na telefon.

 

Scanner Plus to świetny program, dzięki któremu zeskanujemy pożądane przez nas dokumenty bądź zdjęcia. I wcale nie musimy się ograniczać do studenckich notatek. Aplikacja została wyposażona w sortowanie i filtrowanie skanów, więc możemy z dużą dozą śmiałości zapisywać w niej nasze paragony (wraz z terminem wygaśnięcia gwarancji), wizytówki, umowy, rachunki, faktury… i całą masę innej dokumentacji. Później wystarczy to pogrupować, zapisać w darmowej przestrzeni dyskowej w chmurze i nie martwić się zgubieniem fizycznym papierków. Aplikacja po zeskanowaniu przetwarza obraz na czarno-białe dokumenty, dzięki czemu tekst nabiera ostrości, a wszelkie szumy przestają być widoczne. A jeśli najdzie nas ochota wydrukować bądź zrobić sobie pliki PDF – żaden problem, Scanner Plus i to potrafi!

 

Scanner Plus dostępny jest w Sklepie Play za darmo. W aplikacji znajdują się mikropłatności, ale są one opcjonalne. Przypominam i tutaj o wątku na forum, by opisać swoje wrażenia z korzystania programiście.

 

POBIERZ LINK DO TEMATU NA FORUM

 

Na tym zakończymy naszą dzisiejszą listę. Mam nadzieję, że aplikacje naszych forumowiczów spodobały się Wam i mają szansę zagościć na smartfonach dłuższy czas. A tymczasem ja się żegnam i zapraszam już za tydzień!

 

Jeśli jesteś deweloperem bądź sam znalazłeś ciekawą grę/aplikację i chciałbyś się nią podzielić, koniecznie wyślij mi wiadomość e-mail z propozycją. Dzielmy się naszymi znaleziskami!

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.