Najpopularniejszą aplikacją w Stanach Zjednoczonych jest Facebook. Sprawdźcie kolejne pozycje

1 minuta czytania
Komentarze
Facebook-Logo

 
Najnowsze statystyki dotyczące amerykańskiego rynku mobilnego za sierpień udostępniła firma badawcza comScore. W sumie 191,1 mln ludzi w USA jest właścicielami smartfonów. Penetracja tego rynku wynosi 77,1%.
 
USA
 
Dane analityczne pokazują, że Apple jest liderem w USA z 44,1% udziału w rynku, (wzrost o 0,6 punktów procentowych w porównaniu z ostatnim miesiącem). Na kolejnych miejscach znajdują się Samsung i LG z wynikami 27,4% i 9,1%. Dla Motorol i HTC dane te wynoszą odpowiednio po 4,7% i 3,4%.
 
USA 2
 
Jeśli chodzi o udział w rynku systemów operacyjnych, Android nadal wygrywa (jak już pisaliśmy wcześniej). Obecnie zielony robot posiada wynik wynoszący 51,7% wobec iOSa, który zainstalowany jest na 44,1% telefonów. Z kolei mobilny Windows  jedynie poziom 2,9%.
 
USA 3
 
ComScore przeprowadziło również analizę najlepszych aplikacji dla smartfonów. Facebook jest na samym szczycie z oszałamiającym wynikiem ponad 75%! Kolejne miejsca zajmują Facebook Messenger i YouTube z 59,8% i 59,5%. Jak widać na kolejnych pozycjach znajduje się wiele aplikacji Google, w tym np. Google Play czy Gmail.
 
źródło: gsmarena

Motyw