Android rośnie w siłę!

Android

android m logo

 
W czerwcu 2014 roku Google ogłosiła, że osiągnęła ponad 1 mld aktywnych użytkowników miesięcznie na platformie Android. Wcześniejsze dane dla Androida to 900 milionów aktywacji w czerwcu 2013 roku. Granica 1 mld została przekroczona we wrześniu 2013 r.
 
Wzrost użytkowników tego systemu widoczny jest w szczególności na rynkach wschodzących. W niektórych regionach liczba ludzi korzystających z systemu z zielonym robotem wręcz podwoiła się w ciągu ostatniego roku. CEO Google Sundar Pichai powiedział na scenie, że w tamtej chwili jest więcej niż 1,4 mld aktywnych urządzeń z Androidem. Dodajmy, że liczba ta zwiększyła się o 40% w porównaniu do czerwca ubiegłego roku. Ponadto słowo „aktywnych” w tym kontekście oznacza, że smartfony były używane w ciągu ostatnich 30 dni. Według szefa firma jest gotowa „do wprowadzenia kolejnego miliarda urządzeń działających na tym systemie”.
 
Idąc dalej, sklep Google Play jest obecnie używany na ponad 1 mld urządzeń. Ponownie, oznacza to 1 mld telefonów i tabletów aktywnych w ciągu ostatnich 30 dni. Wygląda więc na to, że sklep Google nie jest zainstalowany lub po prostu nie jest używany na aż 400 mln produktów z Androidem.
 
Co sądzicie o takich wynikach, są one imponujące?
 
źródło: the verge, phonearena

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x