android m logo

 
W czerwcu 2014 roku Google ogłosiła, że osiągnęła ponad 1 mld aktywnych użytkowników miesięcznie na platformie Android. Wcześniejsze dane dla Androida to 900 milionów aktywacji w czerwcu 2013 roku. Granica 1 mld została przekroczona we wrześniu 2013 r.
 
Wzrost użytkowników tego systemu widoczny jest w szczególności na rynkach wschodzących. W niektórych regionach liczba ludzi korzystających z systemu z zielonym robotem wręcz podwoiła się w ciągu ostatniego roku. CEO Google Sundar Pichai powiedział na scenie, że w tamtej chwili jest więcej niż 1,4 mld aktywnych urządzeń z Androidem. Dodajmy, że liczba ta zwiększyła się o 40% w porównaniu do czerwca ubiegłego roku. Ponadto słowo „aktywnych” w tym kontekście oznacza, że smartfony były używane w ciągu ostatnich 30 dni. Według szefa firma jest gotowa „do wprowadzenia kolejnego miliarda urządzeń działających na tym systemie”.
 
Idąc dalej, sklep Google Play jest obecnie używany na ponad 1 mld urządzeń. Ponownie, oznacza to 1 mld telefonów i tabletów aktywnych w ciągu ostatnich 30 dni. Wygląda więc na to, że sklep Google nie jest zainstalowany lub po prostu nie jest używany na aż 400 mln produktów z Androidem.
 
Co sądzicie o takich wynikach, są one imponujące?
 
źródło: the verge, phonearena

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.