Pokemon Go

 
Od jakiegoś czasu dostępna jest w Google Play gra Pokemon Shuffle, jednak to tylko przedsmak tego co nadchodzi! Będzie to zupełnie nowy tytuł opracowany dla smartfonów z systemem Android i iOS o nazwie Pokémon Go! The Pokémon Company podało tę informację na konferencji prasowej w Japonii. Nowa gra jest wynikiem współpracy między Nintendo, The Pokémon Company i Niantic.
 
Go to produkt oparty na lokalizacji, pozwalając graczom śledzić, łapać, toczyć bitwy i szkolić Pokemony w warunkach rzeczywistych. Pokémony pojawią się w parkach, na ulicach i innych miejscach na całym świecie. Ten mobilny tytuł określony został jako pełen zabawy nawet dla całych rodzin! (Zobaczcie trailer na dole newsa, aby wyobrazić sobie jak to będzie wyglądało!)

 
Pokemon Go 2
 
Pokémon Go będzie pracować z urządzeniem Bluetooth o nazwie Pokémon Go Plus. Gracze mogą nosić je na nadgarstku lub przypięte do ubrania. Wygląda ono jak Pokeball w połączeniu z markerem Google Maps. Posiada wbudowaną lampką LED i funkcję wibracji, która poinformuje użytkowników, że coś ważnego dzieje się w grze np. pojawiające się w pobliżu Pokémony. Ishihara powiedział, że gracze nie będą musieli korzystać z urządzenia do gry, ale pozwoli ono zmniejszyć czas patrzenia na smartfony i wypatrywania stworów.
„Naszym zadaniem było opracowanie świetnej gry dla inteligentnych telefonów, która wyrażałaby podstawowe wartości Pokémon,” powiedział Ishihara, prezes i dyrektor generalny The Pokémon Company, w komunikacie. „Pokémon GO jest odpowiedzią na to wyzwanie.”
 


 
Cały pomysł brzmi naprawdę intrygująco! Zobaczymy jak to będzie wyglądało w praktyce w 2016 roku!
 
źródło: polygon

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.