ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
kolejne nowości microsoft Edge 97

Microsoft Edge 97 dostępny dla każdego. Te nowości mi się przydadzą

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Microsoft Edge 97 był testowany przez ostatnie tygodnie na kanale Dev. Nowa wersja w końcu zadebiutowała oficjalnie i można już ją pobrać lub zaktualizować. Przyjrzyjmy się, co nowego zawiera Edge 97.

Zobacz także: Aplikacja zmierzy ciśnienie krwi za pomocą aparatu w smartfonie!

Microsoft Edge 97 nowości

kolejne nowości microsoft Edge 97

Przejdźmy zatem prosto do nowych funkcji, jakie oferuje Edge w wersji 97:

  • Używaj bieżącego profilu do logowania się w witrynach internetowych, gdy na urządzeniu zalogowanych jest wiele kont służbowych lub szkolnych. Gdy na urządzeniu zalogowanych jest wiele kont służbowych lub szkolnych, użytkownicy zostaną poproszeni o wybranie konta z selektora kont, aby kontynuować odwiedzanie witryn internetowych. W tej wersji korzystający będą monitowani o zezwolenie Microsoft Edge na automatyczne logowanie się do witryn internetowych przy użyciu konta służbowego, które jest zalogowane do bieżącego profilu. Użytkownicy mogą włączać i wyłączać tę funkcję w Ustawienia > Preferencje profilu.
  • Dodaj obsługę funkcji Microsoft Endpoint Data Loss Prevention (DLP) w systemie macOS. Wymuszanie zasad Microsoft Endpoint DLP będzie dostępne natywnie w systemie macOS.
  • Automatyczny HTTPS. Użytkownicy mogą uaktualnić nawigacje z HTTP do HTTPS w domenach, które prawdopodobnie obsługują ten bezpieczniejszy protokół. Tę obsługę można również skonfigurować tak, aby próbowała dostarczać HTTPS dla wszystkich domen. Uwaga: ta funkcja to kontrolowane wdrażanie nowości. Jeśli nie widzisz tej funkcji, sprawdź ponownie później.
  • Blokuj WebSQL w kontekstach innych firm. Korzystanie ze starszej funkcji WebSQL będzie blokowane w ramkach innych firm. Zasada WebSQLInThirdPartyContextEnabled jest dostępna jako opcja rezygnacji do wersji 101 przeglądarki Microsoft Edge. Ta zmiana ma miejsce w projekcie Chromium, na którym opiera się Microsoft Edge.
  • Cytowanie w Microsoft Edge. Cytowanie źródeł do badań jest powszechnym wymogiem dla studentów. Muszą zarządzać wieloma referencjami i źródłami badawczymi, co nie jest łatwym zadaniem. Muszą również przetłumaczyć te cytaty na odpowiednie formaty cytowań, takie jak APA, MLA i Chicago. Nowa funkcja „Cytaty”, dostępna teraz w wersji zapoznawczej w Microsoft Edge, zapewnia studentom lepszy sposób zarządzania i generowania cytatów podczas wyszukiwania informacji online. Gdy cytowanie jest włączone w funkcji Kolekcje lub w Ustawieniach (Alt-F), Microsoft Edge automatycznie generuje cytaty, z których uczniowie mogą później korzystać. Kiedy skończą, mogą łatwo skompilować te cytaty w ostateczny wynik.
  • Control Flow Guard (CFG). Microsoft Edge zacznie obsługiwać bardziej szczegółową ochronę, zwalczając luki w zabezpieczeniach pamięci i chroniąc połączenia niebezpośrednie. CFG jest obsługiwany tylko w systemie Windows 8 i nowszych.

Jak pobrać nową wersję?

Microsoft Edge ma ustawione domyślne pobieranie nowych wersji. Jeśli chcesz sprawdzić, czy update został pobrany na Twój komputer, wejdź w ustawienia przeglądarki. Następnie wybierz „Microsoft Edge – informacje”. W tym miejscu zobaczysz aktualną wersję.

Źródło: microsoft

Sprawdź najnowsze wpisy