ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Cobra Kai wraz z nowym sezonem zmierza do Fortnite

Autor: Borys Francuz Kategoria: Artykuły

Wczoraj (31 grudnia) na serwis streamingowy Netflix trafił nowy sezon serialu Cobra Kai. Co ciekawe twórcy kontynuacji słynnej serii Karate Kid do promocji nowego sezon użyli między innymi gry Fortnite.

„Sweep the Leg” – następna aktualizacja Fortnite

Fortnite dodaje skiny z Cobra Kai

Epic Games za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej ujawniło, co będzie zawierać się w najnowszej aktualizacji do Fortnite. W ostatni dzień 2021 roku w grze pojawiły się skiny do postaci oparte na serialu Cobra Kai. Ten przebojowy sequel Karate Kid z hukiem wbił się do świata seriali.

Zobacz też: Pięć filmów, na które czekamy w 2022 roku!

Od uniwersum Gwiezdnych Wojen, Naruto aż po NFL czy Marvela. Fortnite w swojej historii tworzył niezliczone wydarzenia specjalne oraz skórki będące crossoverami popularnych serii z grą. Teraz Epic Games postanowiło wypuścić kilka skórek i przedmiotów opartych na Cobra Kai, którego czwarty sezon zadebiutował właśnie w serwisie Netflix.

Epic Games ogłosiło wczoraj premierę nowego zestawu Cobra Kai na Twitterze przedstawiając także urywek wideo. W zestawie znajdzie się kilka różnych skórek z serialu. Obecnie w sklepie gry dostępnych jest łącznie dziesięć skinów — pięć damskich i pięć męskich.

Skórki są oparte na trzech dojo funkcjonujących w serialu — Cobra Kai, Eagle Fang oraz Miyagi-Do. Każdy skin ma swoją wersję w każdym kolorze kimono. W grze możemy już zagrać Karateką Jonesem oraz wojowniczą Heron Stance Hero.

W aktualizacji nie zabrakło również innych akcesoriów opartych na popularnej serii. Pojawia się tu kilka nowych plecaków specjalnych oraz kilofów dostępnych w zależności od motywu każdego dojo. Ponadto gracze kupujący pakiet Cobra Kai będą mogli otrzymać emotkę „Kopnięcia Żurawia”. Fani klasycznej serii na pewno rozpoznają ruch z oryginalnego filmu Karate Kid.

Gracze Fortnite mogą kupić już te zupełnie nowe przedmioty w sklepie na PC, PlayStation, Switch oraz Xbox. Można je pozyskać pojedynczo za 800 V-dolców lub za pośrednictwem zestawów Karate KO i Dojo Showdown. Każdy z pakietów kosztuje 2000 V-dolców. Dla ciekawych waluta używana w Fortnite w przeliczeniu na realne pieniądze prezentuje się następująco:

1000 V-dolców = 27,99zł
2800 V-dolców = 70,99zł
5000 V-dolców = 113,29zł
13 500 V-dolców = 283,49zł

Cobra Kai — nowy sezon

Cobra Kai czwarty sezon

Osoby zainteresowane klasycznym filmami akcji z lat 80′ na pewno znają taki tytuł jak Karate Kid. Seria filmów zakończyła się na czterech częściach, a w trzech z nich główną gwiazdą był Ralph Macchio wcielający się w Daniela Larusso. Podopieczny Pana Miyagiego uczy się karate, a jego największym przeciwnikiem jest Johny Lawrence uczęszczający do dojo Johna Kreese’a — Cobra Kai.

Film zadebiutował na ekranach w 1984 roku. 34 lata po tym wydarzeniu serwis streamingowy YouTube Premium zaserwował fanom cyklu serial Cobra Kai. Produkcja zbiera wszystkie gwiazdy występujące w oryginalnych częściach filmu, poza oczywiście Patem Moritą (odtwórca roli Pana Miyagiego), który zmarł w 2005 roku. W Cobra Kai śledzimy historię dorosłego już Daniela Larusso oraz jego wroga sprzed lat — Johnny’ego Lawrence’a. Sezon trzeci i czwarty serialu został przejęty przez Netflix.

Przez cztery sezonu trwania serialu, czyli łącznie 40 odcinków podążamy za wartką historią dwóch rywalizujących ze sobą dojo. Najnowszy, czwarty sezon do serwisu streamingowego trafił zaledwie kilkadziesiąt godzin temu, ale już zbiera pozytywne recenzje. W serwisie zajmującym się recenzjami między innymi filmów i seriali — Metacritic, Cobra Kai zebrało bardzo mocne 77 punktów w skali 1-100. Sukcesem producentów jest na pewno ściągnięcie do serialu kolejnej gwiazdy, która występowała w oryginalnych filmach Karate Kid w latach 80′.

Sukcesy następcy Karate Kid

Nagrody dla Cobra Kai

Od 2018 roku Cobra Kai zebrała bardzo wiele nominacji do różnych nagród. Serial dostał aż sześć nominacji do prestiżowej Nagrody Emmy. W 2018, 2019 oraz 2021 roku były to nominacje do statuetki za „najlepszy występ kaskaderski w serialu komediowym lub programie rewiowym”. Dodatkowo w 2021 roku doszły do tego jeszcze trzy nominacje. Mowa tu o kategoriach „najlepszy montaż dźwięku w serialu komediowym, dramatycznym lub animacji” oraz „najlepszy dźwięk w serialu komediowym, dramatycznym lub animacji”. Jednak przede wszystkim liczy się nominacja do najbardziej prestiżowej kategorii dla Cobra Kai, czyli „najlepszy serial komediowy roku„. Ostatecznie w 2021 roku nagroda trafiła do serialu Apple TV+ Ted Lasso.

Poza nagrodami Emmy, serial Cobra Kai był jeszcze nominowany do statuetek People’s Choice, Teen Choice, MTV, Amerykańskiej Gildii Aktorów Filmowych oraz Kids Choice. Jednakże dla producentów serii liczą się przede wszystkim sukcesy serialu w serwisie streamingowym. Według informacji podanych przez Netflix Cobra Kai w pierwszych czterech tygodniach po premierze trzeciego sezonu zebrał on ponad 41 milionów odtworzeń. Natomiast w ciągu wszystkich trzech sezonów serial odtworzono w 73 milionach gospodarstw domowych!

Źródło: cog/decider/filmweb

Sprawdź najnowsze wpisy