ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Huawei Watch 3 Pro

Huawei idzie jak burza! Kolejne, polskie aplikacje integrują się z HarmonyOS

Autor: Łukasz Pająk Lokowanie

System operacyjny bez aplikacji bardzo szybko odstraszy użytkowników. Wiele dużych firm po drodze rozwoju rynku mobilnego miało z tym problem. Z perspektywy czasu błyskawicznie musieli wycofać się z podboju serc klientów. Tym sposobem dzisiaj moglibyśmy powiedzieć, że zapanowała stagnacja. Moglibyśmy, gdyby nie Huawei, który ambitnie rozwija swój ekosystem z autorskimi usługami Huawei Mobile Services i platformą HarmonyOS. Weźmy na warsztat właśnie system operacyjny. Dzisiaj zdobywa on popularność między innymi na smartwatchach Huawei Watch 3 i jego sklep z aplikacjami cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Kluczowe polskie firmy widzą potrzebę pokazania się na HarmonyOS

empik music harmonyos huawei watch 3

Bez odpowiednio dużego zasobu aplikacji w AppGallery Huawei nie mogłoby mówić o sukcesie swojej platformy. Trzeba oddać firmie, że rozsądnie podeszła do tematu. Wszelkie akcje i promocje, które są tworzone w ramach jednego ekosystemy, docierają zarówno do klientów, jak i wydawców. W ten sposób Huawei pokazuje, że jest otwarty na wszelkiego rodzaju współprace, które przekładają się na pozytywny odbiór wśród kluczowych interesariuszy. Świetnym przykładem jest promocja powstała z Empik Music, w ramach której po zakupie jednego ze smartwatchy Huawei Watch 3, otrzymamy bezpłatnie roczny dostęp do usługi strumieniowania muzyki.

Kolejny punkt, za który trzeba pochwalić Huawei, odnosi się do samego doboru aplikacji. Liczba dostępnych pozycji w AppGallery niewątpliwie jest istotna, ale musi ona iść w parze z jakością i faktycznymi potrzebami użytkowników. Tym sposobem na HarmonyOS nie znajdziemy propozycji od losowych wydawców. Huawei przede wszystkim zależy na tym, aby aplikacje, które pojawiają się w ich sklepie, były dostosowane do odbiorców. Dlatego kluczowymi dostawcami są najlepsze firmy z naszego podwórka. To dostęp do lokalnych aplikacji jest ważny, a nie ogromne liczby zdobywane poza Polską.

Użytkownicy mają, w czym wybierać — od prostych gier, przez zamawianie taksówek, kończąc na słuchaniu muzyki i radia

iTaxi Petal Maps

Mimo że seria Huawei Watch 3 z HarmonyOS zadebiutowała w naszym kraju w tym roku, to już dzisiaj możemy wymieniać wiele interesujących aplikacji, które dostępne są w AppGallery. Wspomniałem już o Empik Music, czyli platformie do słuchania muzyki (online i offline) bez potrzeby noszenia ze sobą smartfona. Bez telefonu możemy także wybrać się na zakupy i mieć ze sobą listę potrzebnych produktów przygotowaną w Listonic, a więc jednym z najpopularniejszych programów w swojej kategorii. Przed wyjściem powinniśmy się upewnić, jak aktualnie wygląda jakość powietrza w naszej okolicy, więc do pomocy zgłasza się Airly.

Jeśli mamy daleko do sklepu, to zamówmy taksówkę. Podróż na bieżąco będziemy monitorować z pomocą aplikacji na zegarek od iTaxi. W przypadku, gdy nie znamy okolicy, to pomocna okaże się AutoMapa, czyli marka, której nikomu nie trzeba przedstawiać.

Jak zająć czas w podróży? Oczywiście możemy posłuchać muzyki przez wspomniane już Empik Music, ale nie brakuje także stacji radiowych i tu wybór jest szeroki w ramach aplikacji Replaio, ale także za sprawą Antyradio i Radio ZET. Wolicie podcasty? W takim razie skorzystajcie z Podcast GO. Nie brakuje także prostych gier (i narzędzi) od Examobile.

Bardzo obiecujący początek drogi nowej platformy Huawei

appgallery logo huawei mobile services najlepsze aplikacje

Jak sami mogliście się przekonać, lista przykładowych aplikacji dostępnych w AppGallery na smartwatchach Huawei Watch 3 robi wrażenie. Przede wszystkim jest ona na tyle różnorodna i dostosowana do naszych potrzeb, że nie teoretyzujemy, a mówimy o praktycznych zastosowaniach. W drodze są kolejne tytuły, które idą dokładnie tym samym torem. Dlatego warto być na bieżąco z poszczególnymi aktualizacjami. Co jeszcze jest niesamowicie ważne, to fakt, że HarmonyOS i AppGallery rozwijają się właśnie dla Was, więc każda opinia ma znaczenie.

Zobacz też: Smartwatch na prezent to bardzo dobry i uniwersalny pomysł!

Tym sposobem na koniec mam do Was bardzo proste pytanie. Z jakich aplikacji Wy najchętniej korzystacie lub chcielibyście korzystać na smartwatchach Huawei? Bardziej stawiacie na rozrywkę, użyteczność, a może zupełnie coś innego? Podzielcie się swoimi propozycjami w komentarzach. Kto wie, może wymieniona przez Was aplikacja już zmierza do AppGallery?

Materiał zawiera lokowanie produktu

Sprawdź najnowsze wpisy