ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
League of Legends Epic Jinx Fortnite

League of Legends pojawi się w Epic Games Store, a postać w Fortnite!

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

League of Legends chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Riot Games obecnie promuje uniwersum gry z uwagi na niedługi debiut serialu animowanego Arcane. Jego akcja będzie się działa w świecie stworzonym przez Riot. W ramach promocji serialu firma podpisała umowę z Epic i to jaką! League of Legends pojawi się w Epic Games Store!

League of Legends w Epic Games Store

Riot Games podjął współpracę z firmą Epic, dzięki której League of Legends trafi do sklepu giganta. Co ciekawe, trafi tam nie tylko popularny tytuł, ale też wszystkie dostępne gry Riot Games czyli:

  • Valorant – strzelanka, która miała konkurować z Overwatchem,
  • Teamfight Tactics – automatyczna gra strategiczna z postaciami z League,
  • Legends of Runeterra – karcianka, która podobna jest do HearthStone.

Tytuły będą dostępne w sklepie Epic Games Store w najbliższej przyszłości. Pobranie dowolnej gry Riot ze sklepu Epic Games Store spowoduje również zainstalowanie programu uruchamiającego Riot, który umożliwi bezpośredni dostęp do wszystkich gier. Na tym jednak współpraca obu firm się nie kończy. Jedna z postaci League of Legends, trafi bowiem do Fortnite!

Zobacz także: Jak kupić kryptowaluty w bezpieczny sposób? Ja korzystam z Revoluta

Jinx – co to za postać?

Jinx to maniakalna i impulsywna przestępczyni ze świata Zaun. Żyje, by siać spustoszenie, nie zważając na konsekwencje. Dysponując arsenałem śmiercionośnej broni, wyzwala najgłośniejsze wybuchy i najjaśniejsze eksplozje, pozostawiając po sobie ślad chaosu i paniki. Jinx gardzi nudą i radośnie przynosi swój własny chaotyczny rodzaj pandemonium, gdziekolwiek się udaje. Jest to niewątpliwie jedna z najbardziej charakterystycznych postaci League.

League of Legends Epic Jinx Fortnite

Warto również zauważyć, że Jinx posiadała specyficzną broń o nazwie „Mr. Sparkles”, który jest zarówno działkiem laserowym, oraz wyrzutnią rakiet. Stąd jej rola w League of Legends to ADC na dolnej alei (czyli po prostu strzelec).

Wraz z wydaniem Arcane zostało potwierdzone, że siostrą Jinx jest Vi. Serial opowiada historię pochodzenia Jinx i Vi, dorastających na niebezpiecznych ulicach Piltover i Zaun, bliźniaczych miast, które ilustrują różnice między utopią a dystopią. Serial będzie dotyczył też relacji relacji sióstr. Premiera Arcane na Netflixie już 6 listopada.

Jinx zmierza do Fortnite

Jednak wcześniej, bo 4 listopada postać pojawi się w Fortnite! To będzie pierwszy raz, kiedy postać League of Legends pojawi się w grze innej niż Riot. Podobnie jak wiele postaci z innych gier i filmów, skórkę Jinx będzie można kupić w sklepie w grze Fortnite. Gracze będą mogli również kupić zestaw, który zawiera kilof Jinx Pow Pow Crusher, a także inne przedmioty związane z bohaterką, takie jak spray, back bling, utwór muzyczny i dwa ekrany wczytywania.

Polecam obejrzeć oficjalny zwiastun, aby po raz pierwszy spojrzeć jak może wyglądać Jinx w Fortnite.

Postać z innego tytułu to nic nowego w Fortnite. W ciągu ostatnich kilku miesięcy deweloper Epic Games dodał wiele znanych „twarzy”, w tym:

  • Kratosa z God of War,
  • Master Chiefa z Halo,
  • Aloy z Horizon Zero Dawn,
  • Cztery postacie z Street Fightera.

Źródło: polygon, theverge, leagueoflegends

Sprawdź najnowsze wpisy