ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Arcane Netflix

Arcane z datą premiery na Netflix! Nowy trailer pokazuje, że to będzie hit!

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Arcane to film animowany osadzony w uniwersum League of Legends. Seria została ogłoszona podczas obchodów 10. rocznicy gry. Dzieło zostanie opracowane i wyprodukowane przez Riot Games, a usługi animacji przez Fortiche Productions. Nowy trailer i data premiery pokazują, że niedługo niekwestionowany hit, jakim będzie Arcane zagości na Netflix!

Arcane na Netflix – co musisz wiedzieć?

Arcane Netflix

Serial pierwotnie ustawiony był na premierę w 2020 roku, ale został przełożony z powodu pandemii COVID-19. Akcja rozgrywa się w przeszłości i opowiada historię kilku postaci z Piltover i Zaun. Podobnie jak gra, na której jest oparty, Arcane jest skierowany do odbiorców „14+” i będzie zajmował się bardziej dorosłymi tematami.

Zobacz także: Smutny koniec Windowsa 10

W obsadzie pojawią się między innymi:

 • Hailee Steinfeld jako Vi,
 • Ella Purnell jako Jinx,
 • Kevin Alejandro jako Jayce,
 • Katie Leung jako Caitlyn,
 • Jason Spisak jako Silco,
 • Toks Olagundoye jako Mel,
 • JB Blanc jako Vander,
 • Harry Lloyd jako Wiktor.

Arcane skupi się na dwóch kluczowych relacjach w uniwersum League of Legends. Pierwsza więź między siostrami Vi i Jinx — obie są postaciami League of Legends. Siostry dzieliły trudne dzieciństwo, ale ich drogi rozeszły się, prowadząc je do zupełnie innego dorosłego życia. Kluczowymi postaciami w ich podróży będzie kilka innych postaci League, a także zupełnie nowe twarze.

Seria zagłębi się również w jedną z najciekawszych historii Runeterry: konflikt między miastami Piltover i Zaun. Piltover i Zaun to technicznie dwa miasta znajdujące się w tej samej lokalizacji, przy czym Piltover zajmuje lśniący górny poziom, a Zaun traktowane jest jako obskurne podbrzusze. Jednak po latach, gdy Piltover subtelnie spycha Zaun w dół, wynalazek technologii Hextech zaczyna zmieniać równowagę sił, dzięki gotowości Zaun do używania jej w dowolny sposób.

Skoro serial faktycznie będzie rozgrywał się wokół dwóch wyżej wymienionych miast, możliwe jest również, że pojawią się inne postacie np.:

 • Ekko,
 • Warwick,
 • Janna,
 • Ezreal,
 • Orianna.

Nowy trailer i data premiery

Riot opublikował 2 dni temu nowy trailer do Arcane. Co się na nim dzieje? Musicie zobaczyć sami, a we wpisie nie będę „spoilerował” zapowiedzi. Chciałbym jednak wspomnieć że dostajemy tu scenę, w której Jinx zabija kruka, przez co Swain chce ją teraz dopaść.

Dla tych z was, którzy nie wiedzą o co chodzi – Swain zwykł wędrować po Summoner’s Rift z krukiem na ramieniu. To było przed jego przeróbką w 2018 roku. Warto dodać, że ptak ten został uroczo nazwany Beatrice. W trailerze widać też jeszcze kilku bohaterów, ale nie będę zdradzał jakich (dajcie znać w komentarzach). Tak czy owak, jedno jest pewne, fani League of Legends powinni być wniebowzięci Arcane! 

Co ciekawe, Riot Games planuje równoczesną premierę 6 listopada 2021 r. na Netflix i chińskiej stronie internetowej Tencent Video, a seria podzielona jest na 3 odcinki „aktów” wydanych w ciągu 3 tygodni. Oznacza to, że pierwszy akt ukaże się 6 listopada, następny 13 listopada, a ostatni 20 listopada.

Źródło: theverge, polygon, wikipedia

Sprawdź najnowsze wpisy