ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Apple M1 Max

To będzie bestia – czas na kolejny komputer Apple z chipem M1 Max

Autor: Mariusz Nowak Kategoria: Artykuły

Według użytkownika Twittera o nicku Dylandkt, który ma sporo sukcesów w odkrywaniu nowych produktów Apple, firma pracuje nad kolejnym mocnym komputerem z układem z serii „M”. iMac nowej generacji, który jest w trakcie prac, może być nazwany jako iMac‌ Pro. Urządzenie będzie wyposażone w te same chipy M1 Pro i M1 Max, które spółka wprowadziła w nowych modelach MacBook Pro.

Zobacz także: Nowe możliwości dla komputerów Apple, czyli macOS Monterey dostępny

To będzie bestia – czas na kolejny komputer Apple z chipem M1 Max

Mówi się, że Apple użyje nazewnictwa „Pro”, aby odróżnić nadchodzącą wersję od 24-calowego modelu, który został wydany na początku tego roku. Ponieważ otrzyma on układy M1 Pro i M1 Max, Apple nazywa komputer wewnętrznie „iMakiem Pro”, według Dylandkt.

Apple M1 Max

Użytkownik twierdzi, że komputer będzie wyposażony w 27-calowy wyświetlacz mini-LED z technologią ProMotion, chociaż niektóre wcześniejsze plotki wskazywały, że sprzęt nowej generacji będzie miał większy ekran. W przeciwieństwie do 24-calowego ‌modelu, iMac‌ Pro będzie miał ciemne ramki, a ich rozmiar będzie mniejszy. Apple najwyraźniej testowało też Face ID dla tego urządzenia, ale nie jest to potwierdzona funkcja. W tym tygodniu szefowie firmy z Cupertino powiedzieli, dlaczego nie wdrożyli Face ID na MacBooku Pro pomimo wycięcia. Według nich Touch ID zapewnia lepsze wrażenia co do obsługi.

Użytkownik Tweetea twierdzi, że począwszy od wyświetlacza, nowa generacja topowego komputera all-in-one będzie wyposażona w technologię mini-LED i ekran ProMotion, które są dwiema funkcjami dostępnymi w nowym MacBooku Pro. Wyciek potwierdza również to, co ekspert od wyświetlaczy Ross Young powiedział o 27-calowym wyświetlaczu tego produktu. Opublikowano, że będzie miał podobny wygląd do 24-calowego iMaca i Pro Display XDR. Te akurat informacje są bardzo ogólne i wręcz wykluczające się. Mimo wszystko zarówno mały iMac, jak i monitor mają zupełnie inny design.

Apple iMac

iMac Pro, jak nowy MacBook Pro

Podstawowy model będzie wyposażony w 16 GB pamięci i 512 GB pamięci wbudowanej, a wszystkie wersje będą wyposażone w port HDMI, gniazdo kart SD i kilka portów USB-C/Thunderbolt, podobnie jak w MacBooku Pro. Mówi się również, że Apple dołączy port Ethernet do zasilacza. Dylandkt twierdzi, że cena początkowa komputera będzie wynosić co najmniej $2000  i zostanie on wprowadzony na rynek w pierwszej połowie 2022 roku. Nadchodzący model zastąpi obecne 27-calowe wersje z procesorami Intela.

Ponieważ iMac ma zostać wprowadzony na rynek w pierwszej połowie 2022 roku, kiedy użytkownicy spodziewają się przeprojektowanego MacBooka Air, spodziewamy się kolejnych plotek w nadchodzącym miesiącu. Według jeszcze innych informacji informacje co do nowego komputera all-in-one nie są pewne. Ten sam nowy iMac, może być 27-calową nową wersją, ale również nowym iMakiem Pro. Na pewno otrzyma wiele funkcji, które właśnie dodano do nowego MacBooka Pro.

Źródło: 9to5mac, MacRumors

Sprawdź najnowsze wpisy