Nowość ISO data premiery Windows 11 będzie szybszy

Użytkownicy wskazali najlepszą nowość Windows 11. To nieśmieszny żart

Adam Lulek Adam Lulek Artykuły

Jest duża szansa, że Windows 11 pojawi się w formie aktualizacji już w październiku. Do tego czasu można go testować w programie Windows Insider. Co ciekawe, użytkownicy, którzy już korzystają z nowego systemu, wskazali najlepszą nowość Windows 11. Ich wybór brzmi jak nieśmieszny żart.

Najlepsza nowość Windows 11

Nowość Windows 11

Windows 11 powinien kojarzyć się przede wszystkim z nowym interfejsem, który wzbudza największe emocje. Microsoft za pomocą kanału Windows Developer postanowił sprawdzić, która funkcja jest najlepszą.

Użytkownicy głosowali na jedną z dwóch nowości. Zwycięzca przechodził dalej do kolejnej rywalizacji. Wśród nowości, na które można było głosować znajdowały się:

  • Nowe tło Pulpitu,
  • Nowy dźwięk startupu,
  • Zaokrąglone rogi,
  • Nowe ikony,
  • Narzędzie Snap Controls,
  • Widżety,
  • Przypięte aplikacje,
  • Zintegrowana aplikacja Xboxa.
Beta Windows 11 pasek

Co ciekawe w finale zmierzyły się zaokrąglone rogi oraz narzędzie Snap Controls. Ku mojemu wielkiemu zdziwieniu wygrały zaokrąglone rogi zdobywając 54,2% głosów. Przyznam, że największe wrażenie zrobiło na mnie jednak narzędzie Snap Controls oraz Widżety. Zastanawiam się, czy użytkownicy nie zrobili sobie żartów z sondy.

Zobacz także: Porzuć w końcu Google Chrome i włącz Microsoft Edge

Zaokrąglone rogi nie spowolnią Windowsa 11

Wiele aspektów systemu operacyjnego, a także najlepsze aplikacje działające w Windows 11, są zgodne z systemem projektowania Fluent i WinUI. W dyskusji na kanale Windows Developer na YouTube Kevin Gallo, szef platformy Microsoftu, omówił odświeżanie aplikacji dla Windows 11. W sesji pytań i odpowiedzi, Microsoft rozwiał wszelkie wątpliwości dotyczące działania systemu. Chodzi przede wszystkim o różne przezroczystości o nazwie Mica oraz zaokrąglone rogi. W Windows 11 Mica będzie stosowana w różnych scenariuszach, ale Microsoft nalega, aby wprowadzenie większej inteligencji do elementów projektowych nie odbywało się kosztem wydajności.

„Wydajność jest dla nas naprawdę najwyższym priorytetem i chcemy mieć pewność, że wszystkie te nowe funkcje (Mica i zaokrąglone rogi) są superszybkie i nie wpływają na system operacyjny. Na przykład Mica została specjalnie zaprojektowana z myślą o wyższej wydajności w porównaniu do poprzednika o nazwie Akryl. A w przypadku zaokrąglonych narożników zoptymalizowaliśmy wydajność renderowania, aby nie zauważyć żadnej różnicy w stosunku do narożników kwadratowych”.

— zauważył Kevin Gallo, szef platformy programistycznej w firmie Microsoft.

Przy okazji Microsoft zdementował plotki, że niektóre komponenty projektowe systemu Windows 11 zostały zainspirowane systemem MacOS od Apple.

„Dobry projekt wydaje się być podobny. Uczymy się od siebie nawzajem, ale Fluent istnieje już od dłuższego czasu. Rozwijamy się wraz z tym, jak ludzie korzystają z naszych urządzeń – i to się cały czas zmienia. Elementy projektu mogą wyglądać znajomo, ale naszym celem jest, aby były naturalne i normalne”.

— dodał Kevin Gallo.

Już teraz testerzy mogą bawić się elementami Fluent Design i Mica sprawdzając Windows 11 w kanałach Dev i Beta.

Źródło: techradar, windowscentral, twitter

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy