Nowości Microsoft Edge 93

Microsoft Edge 93 odkrywa swoje tajemnice. Oto nowości przeglądarki

Adam Lulek Adam Lulek Artykuły

Microsoft Edge szturmem podbił serca użytkowników Windowsa 10. Przeglądarka zawiera wiele przydatnych funkcji, których konkurencja po prostu nie ma. Przed Wami kolejna dawka nowości, ponieważ w kanale beta już zadebiutował Microsoft Edge 93.

Zobacz także: Twój Windows 10 może wolno działać, koniecznie włącz funkcję!

Microsoft Edge 93 nowości

Nowości Microsoft Edge 93

Microsoft dwa dni temu zapowiedział debiut wersji 93 Microsoft Edge, ale póki co w kanale Beta. Ta wersja kompilacji o numerze 93.0.961.11 zawiera kilka nowych ulepszeń, takich jak grupy kart, możliwość ukrywania paska tytułu w trybie kart pionowych, możliwość łatwego przejścia do trybu obrazu w obrazie (PiP) i wiele innych. Oto pełen zakres nowości, które pojawią się w nowej wersji przeglądarki:

  • Preferencje początkowe w Microsoft Edge. Począwszy od wersji 93 Microsoft Edge, wdrażanie przeglądarki w przedsiębiorstwie stanie się łatwiejsze dzięki dodaniu preferencji początkowych.
  • Tryb IE w Microsoft Edge będzie obsługiwał zachowanie „nomerge”. Począwszy od Microsoft Edge w wersji 93, tryb IE w przeglądarce będzie obsługiwał nomerge. Oznacza to, że dla użytkownika końcowego, gdy nowe okno przeglądarki zostanie uruchomione z aplikacji w trybie IE, będzie to osobna sesja, podobnie jak w IE11. Korzystający będzie musiał dostosować swoją listę witryn, aby skonfigurować portale, które muszą zapobiegać udostępnianiu sesji. Dla każdego okna Microsoft Edge – gdy karta trybu IE po raz pierwszy jest odwiedzana w tym oknie i jeśli jest to jedna z wyznaczonych witryn „nomerge”, to okno jest zablokowane do innej sesji IE „nomerge” przynajmniej do momentu zamknięcia ostatniej karty trybu IE w tym oknie.
  • Grupy kart. Możliwość kategoryzowania kart w grupy zdefiniowane przez użytkownika pomaga skuteczniej znajdować, przełączać i zarządzać kartami w wielu strumieniach pracy. Aby to umożliwić, Microsoft włączy grupowanie kart, począwszy od wersji Microsoft Edge 93.
  • Ukryj pasek tytułu podczas korzystania z zakładek pionowych. Odzyskaj dodatkowe kilka pikseli, ukrywając pasek tytułu przeglądarki w trybie pionowych kart. Począwszy od Microsoft Edge w wersji 93, możesz przejść do edge://settings/appearance i w sekcji Dostosuj pasek narzędzi wybrać opcję ukrycia paska tytułu w trybie karty pionowej.
  • Wideo w obrazie (PiP) z paska narzędzi. Począwszy od wersji 93, jeszcze łatwiej będzie przejść do trybu obrazu w obrazie (PiP). Po najechaniu kursorem na obsługiwane wideo pojawi się pasek narzędzi, który umożliwia wyświetlenie tego wideo w oknie PiP. Uwaga: jest to obecnie dostępne dla użytkowników Microsoft Edge w systemie macOS. Microsoft kontynuuje wdrażanie tej funkcji dla użytkowników systemu Windows.
  • Usunięcie 3DES w TLS. Począwszy od wersji 93 przeglądarki, obsługa zestawu szyfrów TLS_RSA_WITH_3DES_EDE_CBC_SHA zostanie usunięta. Ta zmiana ma miejsce w projekcie Chromium, na którym oparty jest Microsoft Edge. Ponadto w nowej wersji zasady TripleDESEnabled będą dostępne w celu obsługi scenariuszy, które wymagają zachowania zgodności z przestarzałymi serwerami. Ta polityka zgodności stanie się przestarzała i przestanie działać w przeglądarce Microsoft Edge w wersji 95. Upewnij się, że wcześniej zaktualizowałeś serwery, których dotyczy problem.

Źródło: Microsoft

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy