Oclean X Pro Elite

Cicho, bo myję zęby – Oclean X Pro Elite, czyli soniczna szczoteczka niezagłuszająca myśli

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Artykuły

Soniczne szczoteczki elektryczne dostępne są już na rynku od jakiegoś czasu. Wśród nich m.in. Oclean X Pro Elite, czyli produkt, pod którym podpisało się Xiaomi. W tym przypadku nie mówimy jednak o zwykłej szczoteczce, której głównym zadaniem jest dbanie o higienę naszych zębów. Tutaj dba się także o higienę naszego umysłu, ponieważ sprzęt charakteryzuje się czymś wyjątkowym. Jest cichy. Tyle i aż tyle. I co więcej, teraz też dla Was będzie tańszy. Do 30 czerwca po wpisaniu kodu ANDROIDCOM, szczoteczkę Oclean X Pro Elite kupicie o 6 dolarów taniej.

Cicha szczoteczka do zębów

Oclean X Pro Elite

Niektórym hałas nie przeszkadza w życiu i mogą spokojnie w nim funkcjonować. Jednak rano, kiedy człowiek ledwo patrzy na oczy, a najmniejszy hałas potrafi skutecznie popsuć mu resztki humoru, warto pomyśleć o czymś… innym. Szczoteczka do zębów to narzędzie, jak każde inne, ale takie, bez którego nie powinno się zaczynać dnia. Abstrahując od tego, co sądzi 9 na 10 dentystów, regularne szczotkowanie zębów to po prostu podstawa. Dodajmy do tego jeszcze nitkowanie, ale my tutaj nie o tym. Elektryczne szczoteczki do zębów są świetnym rozwiązaniem, ale mają jeden, dość spory minus. Generują dużo hałasu.

I tutaj wchodzi Oclean, cały na biało, a raczej biało-szaro. Firma postanowiła coś z tym zrobić i wprowadziła w swojej szczoteczce sonicznej X Pro Elite rozwiązanie WhisperClean. To sprawia, że urządzenie generuje „hałas” porównywalny do rozmowy szeptem, czyli poniżej 45 dB. Jest to możliwe dzięki bezszczotkowemu silnikowi Maglev 2.0, Takie samo rozwiązanie wprowadzono w tańszym modelu, a konkretniej w Oclean Air2. W porównaniu do produktów konkurencji, obie szczoteczki są o wiele cichsze, a przez to przyjemniejsze w użytkowaniu. Można powiedzieć, że Oclean opracowało technologię redukcji szumów, która przydaje się w codziennym myciu zębów.

Zobacz też: Co nowego w wyglądzie Android 12?

Oclean X Pro Elite

Produkty Oclean zostały docenione także przez stowarzyszenie zajmujące się badaniem hałasu i dostały certyfikat Quiet Mark. To wymagało przejścia szeregu testów i potwierdzenia, że faktycznie soniczna szczoteczka do zębów nie generuje hałasu uciążliwego dla zdrowia. Zbyt duże natężenie niemiłych dźwięków może powodować stres, a to prowadzi do kolejnych schorzeń. Warto choć trochę takie ryzyko zminimalizować, a Oclean X Pro Elite oraz Oclean Air2 mogą to zrobić. I to po cichu.

Oclean X Pro Elite – trochę technikaliów

Oclean X Pro Elite

Skoro wiemy już, że da się zminimalizować hałas generowany przez elektryczną szczoteczkę do zębów, warto przyjrzeć się bliżej niej samej. Oclean X Pro Elite to sprzęt, który ma naprawdę dużo do zaoferowania. Indukcyjne ładowanie i pojemny akumulator (800 mAh) sprawiają, że raz naładowana, może działać do 40 dni. W zależności od tego, jakiego programu się używa. Przy takim „średnim” wynik i tak jest więcej niż satysfakcjonujący, bo szczoteczka wytrzymuje około trzech tygodni na jednym ładowaniu. Urządzenie generuje 42 000 obrotów na minutę (dalej po cichu), a sam proces ładowania trwa trochę ponad 3 godziny.

  • Wymienne końcówki – są.
  • 6-osiowy żyroskop – oczywiście.
  • Norma IPX7 – jest.
  • Dotykowy wyświetlacz – obecny.
  • Liczne tryby szczotkowania – na miejscu.

Do tego dochodzi też aplikacja, z którą szczoteczka łączy się przez Bluetooth i przesyła dane. Można dowiedzieć się, czy dobrze szczotkuje się zęby lub poznać nowe techniki, ale spokojnie, można korzystać z X Pro Elite także bez aplikacji. Szczoteczka jest też na tyle inteligentna, że potrafi wykryć krwawienie z dziąseł i regulować moc. A to wszystko robi po cichu.

Podsumowując, Oclean Air2 to szczoteczka nie tylko cicha, ale i tania, a przez to odpowiednia dla osób, które chcą wypróbować elektryczną szczoteczkę do zębów. Łatwa w użyciu, więc nawet starsze osoby nie będą miały problemu z jej używaniem. Natomiast Oclean X Pro Elite może być idealna dla osób, które chcą wypracować dobre nawyki szczotkowania lub mają problemy ze zdrowiem jamy ustnej. To też świetny sprzęt dla tych, których interesują nowoczesne rozwiązania. I mamy dla Was dobrą informację! Do 30 czerwca po wpisaniu kodu ANDROIDCOM, szczoteczkę Oclean X Pro Elite kupicie o 6 dolarów taniej. Sprzęt znajdziecie TUTAJ.

Wpis powstał we współpracy z Oclean.

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy