Android TV – oglądanie filmów w praktyce [wideo]

Jakub Bereziewicz Android 2015-05-26

android-tv-1

Zastanawiałeś się może kilka lat temu jak będzie wyglądała przyszłość telewizorów? Czy przyszło Ci kiedyś do głowy, że Twój telewizor nie będzie wymagał podłączenia do anteny i będziesz mógł instalować na nim gry i aplikacje? Oglądał to co chcesz, to na co masz ochotę, a nie to co serwuje stacja telewizyjna?

 

Takie właśnie możliwości daje Android TV – czyli dobrze znany nam system operacyjny jednak w pełni przystosowany i dopasowany do wielkiego ekranu oraz obsługi prostym pilotem. Nie jest to więc obecnie jedynie oprogramowanie znane ze smartfonów z odpowiednią nakładką.

 

Dlatego też Google wymaga by aplikacje przeznaczone na tę platformę były dopasowane do telewizorów, intuicyjne i spełniały szereg rygorystycznych wymogów. Do najczęściej używanych na wielkim ekranie możemy zaliczyć oczywiście wszelkie appki pozwalające na oglądanie filmów.

 

W najnowszym odcinku Android.com.pl TV (nie mylić z Android TV), przedstawiamy Wam jak działa MX Player, Kinoplex, VLC, Plex, YouTube oraz obsługa napisów.

 

Jak Wam się podoba perspektywa posiadania systemu operacyjnego w telewizorze? Kupilibyście taki sprzęt?

 

Subskrybuj nasz kanał, aby być na bieżąco!

 


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x