android-tv-1

Zastanawiałeś się może kilka lat temu jak będzie wyglądała przyszłość telewizorów? Czy przyszło Ci kiedyś do głowy, że Twój telewizor nie będzie wymagał podłączenia do anteny i będziesz mógł instalować na nim gry i aplikacje? Oglądał to co chcesz, to na co masz ochotę, a nie to co serwuje stacja telewizyjna?

Takie właśnie możliwości daje Android TV – czyli dobrze znany nam system operacyjny jednak w pełni przystosowany i dopasowany do wielkiego ekranu oraz obsługi prostym pilotem. Nie jest to więc obecnie jedynie oprogramowanie znane ze smartfonów z odpowiednią nakładką.

Dlatego też Google wymaga by aplikacje przeznaczone na tę platformę były dopasowane do telewizorów, intuicyjne i spełniały szereg rygorystycznych wymogów. Do najczęściej używanych na wielkim ekranie możemy zaliczyć oczywiście wszelkie appki pozwalające na oglądanie filmów.

W najnowszym odcinku Android.com.pl TV (nie mylić z Android TV), przedstawiamy Wam jak działa MX Player, Kinoplex, VLC, Plex, YouTube oraz obsługa napisów.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=DdqQjryY__A[/youtube]

Jak Wam się podoba perspektywa posiadania systemu operacyjnego w telewizorze? Kupilibyście taki sprzęt?

Subskrybuj nasz kanał, aby być na bieżąco!

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Jakub Bereziewicz

Z wykształcenia finansista/manager - studiował na SGH, NUS, LSE, Harvard University oraz Tsinghua University. Prywatnie - od dwunastu lat pasjonat mobilnych technologii. Developer Symbiana UIQ, użytkownik Androida od czasów HTC Dream (G1).