android_tv

Zastanawiałeś się może kilka lat temu jak będzie wyglądała przyszłość telewizorów? Czy przyszło Ci kiedyś do głowy, że Twój telewizor nie będzie wymagał podłączenia do anteny i będziesz mógł instalować na nim gry i aplikacje? Oglądał to co chcesz, to na co masz ochotę, a nie to co serwuje stacja telewizyjna?

 

Takie właśnie możliwości daje Android TV – czyli dobrze znany nam system operacyjny jednak w pełni przystosowany i dopasowany do wielkiego ekranu oraz obsługi prostym pilotem. Nie jest to więc obecnie jedynie oprogramowanie znane ze smartfonów z odpowiednią nakładką.

 

Jak widać Google poważnie podeszło do tematu telewizorów. Nic więc dziwnego, że sami producenci odwzajemnili się tym samym i przykładowo marka Philips postanowiła postawić na jedną kartę. Około 90% modeli na rok 2015 będzie działało w oparciu o system Android TV. Jak on działa w praktyce?

 

Tego dowiecie się z najnowszego odcinka Android.com.pl TV w którym postanowiliśmy odwiedzić siedzibę Philipsa.

 

 

 

 

Jak Wam się podoba perspektywa posiadania systemu operacyjnego w telewizorze? Kupilibyście taki sprzęt?

 

Subskrybuj nasz kanał, aby być na bieżąco!

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Jakub Bereziewicz

Z wykształcenia finansista/manager - studiował na SGH, NUS, LSE, Harvard University oraz Tsinghua University. Prywatnie - od dwunastu lat pasjonat mobilnych technologii. Developer Symbiana UIQ, użytkownik Androida od czasów HTC Dream (G1).