ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Fantastyczna trójka Android.com.pl: Ekrany blokady

Autor: Arkadiusz Melerski Kategoria: Aplikacje
Ekrany blokady

Każdy z nas wie, jak wygodny ekran blokady może pomóc w miłej współpracy ze smartfonem. Przy każdym włączeniu ekranu mamy z nim do czynienia, a niedbale wykonany potrafi doprowadzić nas do szewskiej pasji. Prezentujemy Wam trzy najlepsze lockscreeny!

ZUI Locker

ZUI Locker

Bardzo prosta aplikacja pozwalająca na zmianę ekranu blokady na jeden z kilku dostępnych stylowych motywów. Aplikacja działa bardzo płynnie a skórki są dopracowane. Nie zabrakło opcji pokazywania powiadomień. Ciekawą funkcją jest codzienna zmiana tapety, która jest pobierana od twórców. Oprócz tego możemy oczywiście ustawić własną tapetę. Przesuwając palcem z dołu w górę na ekranie blokady ukaże się nam panel ze skrótami takimi jak np. wi-fi, latarka oraz dodatkowy  panel z aplikacjami do szybkiego uruchomienia, który możemy w pełni edytować. Nie zapomniano także o dodatkowym zabezpieczeniu telefonu za pomocą wzoru lub hasła. Duży plus za obecne spolszczenie, które może nie wszędzie jest idealne, jednak data wyświetlana jest w naszym ojczystym języku.

[app]com.zuimeia.suite.lockscreen.international[/app]

GO Locker

Go Locker

Aplikacja twórców znanego Go Launchera. Tak jak w innych produktach firmy, postawiono na możliwości personalizacji . W sklepie dostępnych jest bardzo dużo motywów,  jednak część z nich jest płatna. Dodatkowo często w ustawieniach konkretnych motywów napotkamy reklamy. Poziom zaawansowania funkcji ekranu blokady zależy jest od instalacji motywu. Tak jak poprzednik posiada możliwość wyświetlania powiadomień i ustawienia dodatkowych zabezpieczeń

[app]com.jiubang.goscreenlock[/app]

Dodol Locker

Dodol Locker

Ostatnią aplikacją, którą chcemy Wam zaprezentować jest Dodol Locker. Podobnie jak w poprzedniku dostępny jest sklep z bazą darmowych będący jednak zbiorem screenów z linkami do Google Play. Funkcjonalność ekranu zależy od ustawionej skórki.  Cała konfiguracja odbywa się z poziomu ekranu blokady. Jak przystało na porządny locker nie zabrakło opcji pokazywania powiadomień czy dodatkowych zabezpieczeń. Program ma mniej opcji niż Go Locker jednak nadrabia ilością stylów, błyskawicznym działaniem oraz brakiem reklam.

[app]com.campmobile.locker[/app]

Podsumowanie

Ekrany blokady różnią się szczegółami jednak warto sprawdzić, który będzie dla nas odpowiedni. Dla osób ceniących minimalizm idealny będzie ZUI Locker. Jeśli szukacie dużej funkcjonalności zainteresujcie się Go Lockerem. W środek idealnie wpasowuje się Dodol Locker. A Wy macie swoje ulubione ekrany blokady? Zapraszam do podyłania propozycji na adres [email protected]

Sprawdź najnowsze wpisy