Lenovo to bardzo popularna firma, która ma w swoim portfolio naprawdę wiele różnego rodzaju produktów. Dziś do oferty producenta dołączyło kilka naprawdę ciekawych nowości. Podczas CES 2021 gigant zaprezentował komputer typu All-in-One, urządzenia NECPC LAVIE oraz ciekawe monitory. Nie pozostaje nam nic innego, jak im się dobrze przyjrzeć. Przechodząc do konkretów…

Lenovo Yoga AIO 7

Lenovo Yoga AIO 7 to komputer All-in-One, którego największym wyróżnikiem jest opracowana przez firmę konstrukcja obracanego zawiasu. Dzięki niej wyświetlacz można łatwo ustawić w orientacji poziomej lub pionowej, stosując pchnięcie palcem. Co ciekawe, sprzęt pozwala także na dostosowanie kąta widzenia – od całkowicie płaskiego do 20°.

Warto wspomnieć, że Yoga AIO 7 ma też wbudowany sprzęt do transmisji bezprzewodowej. To z kolei oznacza, że ekran komputera można bez większego trudu uruchomić zdalnie, np. z poziomu smartfona czy tabletu. Dla fanów wygody zrobi się jeszcze ciekawiej nieco później, gdy zostanie wydana aktualizacja pozwalająca na wyświetlanie na ekranie filmów i seriali online, zmieniając komputer w inteligentny 27-calowy telewizor o rozdzielczości 4K.

W obudowie Yoga AIO 7 zamontowano też głośniki z certyfikatem JBL® Harman, które gwarantują kapitalny i głośny dźwięk niezależnie od ułożenia ekranu. Do zestawu z komputerem dołączana jest bezprzewodowa mysz i klawiatura, a także odpinana kamerka o rozdzielczości 5 Mpix.

Jeśli chodzi o specyfikację urządzenia, to całość napędza procesor AMD Ryzen 7 4800H, któremu towarzyszy bardzo wydajna karta graficzna Nvidia GeForce RTX 2060.

Monitory Lenovo L24i-30 i L27e-30

Lenovo L24i-30 i Lenovo L27e-30 i to wysokiej klasy monitory, łączące w sobie szykowny styl i funkcjonalność. Oba modele wyróżniają kapitalne panele IPS, które sprawdzą się przy codziennym użytkowaniu, pracy jak i grach. Co ciekawe, podstawki urządzeń zostały zaprojektowane tak, by pozwolić użytkownikom utrzymywać jak największy porządek na biurku. Dlatego też można w nich ukryć kable, a nawet postawić smartfon dzięki specjalnemu wcięciu.

Oba laptopy cechują bardzo smukłe ramki. Lenovo L24i-30 ma ekran o przekątnej 23,8 cala, a Lenovo L27e-30 – 27 cala. Tu i tu mamy do czynienia z rozdzielczością Full HD (1920 x 1080 px). Na pokładzie znalazła się jeszcze zaawansowana technologia odblaskowa, funkcja AMD FreeSync i częstotliwość odświeżania na poziomie 75 Hz.

LAVIE MINI

Urządzenia LAVIE są produkowane przez NEC Personal
Computers, Ltd. — spółkę joint venture firm Lenovo i NEC Corporation. Na początku zaprezentowano model LAVIE MINI, czyli prototyp mobilnego komputera z wieloma funkcjami rozrywkowymi i akcesoriami dla graczy. Sprzęt ma 8-calowy ekran dotykowy o rozdzielczości WUXGA (1920 x 1200), dzięki czemu bez większego trudu można go zmieścić nawet w kieszeni. Jeśli chodzi o jego wagę, to mowa o zaledwie 579 gramach. Warto wspomnieć, że to jedno z najmniejszych urządzeń z procesorem Intel CoreTM i7 11. generacji na świecie, co samo w sobie jest sporym osiągnięciem.

Jak można przeczytać w informacji prasowej Lenovo:

Komputer oferuje inteligentne funkcje, takie jak stan wstrzymania z zachowaniem łączności czy kamera na podczerwień do Windows Hello umożliwiająca logowanie bezdotykowe. Okrągłe klawisze z symbolami i cyframi mają taki sam rozmiar jak klawisze z literami, co ułatwia pisanie. Urządzenie działa z baterią o pojemności 26 Wh, umożliwia stabilną łączność w sieci Wi-Fi 611, zawiera dysk SSD o pojemności do 512 GB12 i aż 16 GB pamięci operacyjnej LPDDR4. Kiedy komputer jest włączony, świeci się logo na obudowie LCD, a podświetlana klawiatura dodatkowo podkreśla ciekawy design tego urządzenia.

Wbrew pozorom LAVIE MINI to także ciekawy sprzęt dla graczy. Dzięki odpinanemu kontrolerowi zabawa może stać się naprawdę przyjemna, a już zwłaszcza na dużym ekranie, bo sprzęt można także podpiąć do telewizora, tworząc coś na wzór konsoli.

LAVIE PRO Mobile

Lavie Pro Mobile

LAVIE PRO Mobile to odświeżona wersja pokazanego w zeszłym roku laptopa dla mobilnych profesjonalistów. Klawiatura stała się dużo wygodniejsza dzięki 1,5-milimetrowemu skokowi klawiszy, a czas pracy urządzenia na jednym ładowaniu zauważalnie się wydłużył.

Zobacz także: Złe wieści dla użytkowników WhatsAppa – oddajesz swoje dane Facebookowi, albo usuwamy twoje konto

13-calowy LAVIE PRO Mobile waży zaledwie 889 gramów. Tak małą wagę udało się osiągnąć dzięki wykorzystaniu materiałów używanych dotychczas w kosmosie. Obudowa została wykonana ze stopu magnezowo-litowego, a pokrywa — z włókna węglowego. Sercem laptopa jest procesor Intel Core i7 11. generacji.

Źródło: Informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.