ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
AirTags

Oto wszystkie nowości, których Apple nie pokazało w listopadzie

Autor: Mariusz Nowak Kategoria: Artykuły

Apple pokazało pierwsze komputery Mac z procesorem M1 firmy na listopadowej imprezie „One more thing”. Nowe MacBooki Air, Pro oraz Mac mini prezentują się imponująco, a w minionym tygodniu zadebiutowała również nowa wersja systemu macOS, czyli Big Sur. Jednak wiele atrakcyjnych produktów wciąż czeka na debiut. W końcu wydarzenie sprzed tygodnia było krótkie i trwało 45 minut i nie zawierało żadnych zapowiedzi ani nowości poza nowymi komputerami oraz informacją o debiucie oprogramowania. Oto wszystkie nowości, których Apple nie pokazało w listopadzie.

Zobacz także: Rozczarowania nie będzie – iPhone 13 Pro z masą ciekawych rozwiązań

AirTag, czyli jedna z nowości Apple na którą czekamy od dawna

W kwietniu 2019 roku serwis 9to5Mac poinformował, że firma z Cupertino pracuje nad urządzeniem opartym od lokalizację. Później odkryto, że dla produktu używana jest nazwa AirTag. W kwietniu tego roku Apple przypadkowo ujawniło tę nazwę w filmie pomocniczym na YouTube, zanim, ale szybko ją ukryto. 

Nowości Apple

Wcześniej w tym roku Ming-Chi Kuo ustalił wydanie tego akcesorium na trzeci kwartał 2020 roku. Następnie na początku października Jon Prosser przewidywał, że premiera zostanie przesunięta na marzec 2021 roku. Ale tuż przed wydarzeniem, na którym pokazano iPhone 12 powiedział, że zgodnie z harmonogramem premiera razem z iOS 14.3 ma nastąpić w listopadzie. Znaleziono więcej dowodów na to, że AirTags są gotowe do pracy z iOS 14.3, który firma z Cupertino właśnie wydała jako wersję beta. Użytkownicy w tej wersji oprogramowania mogą odtwarzać alerty dźwiękowe, a także łączyć AirTag z Apple ID. Apple zapewni również innym łatwy sposób na skanowanie akcesorium i ustalenie, kto jest właścicielem utraconego przedmiotu.

AirPods Studio kolejnym etapem podboju rynku słuchawek

Po raz pierwszy odkryto ikony nadchodzących słuchawek nausznych Apple już w marcu we wczesnej wersji iOS 14. Od tego czasu usłyszeliśmy więcej szczegółów na temat tego, czego oczekuje się od flagowej wersji słuchawek. W kwietniu Bloomberg poinformował, że pojawią się one z wymiennymi magnetycznymi nausznikami i pałąkiem na głowę i powinny pojawić się gdzieś w tym roku. Ming-Chi Kuo przewidział również unikalny projekt magnetyczny, którego produkcja rozpocznie się w połowie 2020 roku.

Nowe słuchawki nauszne Apple będą wyposażone w wykrywanie szyi, głowy i lewego oraz prawego ucha, a także niestandardowe ustawienia korektora. Tymczasem Jon Prosser powiedział, że nazwa będzie brzmiała AirPods Studio z ceną $349. Według zdjęć, które wyciekły: „prototypy słuchawek mają wygląd retro z owalnymi, obracanymi nausznikami i pałąkiem na głowę połączonym cienkimi, metalowymi ramionami”.

AirPods Studio

W październiku Prosser powiedział, że AirPods Studio borykają się z „problemami w produkcji i, że mogą zadebiutować w grudniu. Twierdził również, że „kluczowe funkcje zostały teraz ograniczone”. Bloomberg kontynuował wkrótce po tym, że produkcja została opóźniona z powodu problemu z opaską na głowę.

Apple TV od lat bez zmian

Apple TV 4K, które pojawiło się w 2017 roku, jest wyposażone w procesor A10X Fusion i trzy lata później jest nadal flagową przystawką TV firmy. Na początku tego roku znaleźliśmy wskazówki dotyczące nowego modelu, który może mieć chip A12 lub A13, a także nowy pilot. Bloomberg później potwierdził te ustalenia w sierpniu. Nie było jednak wzmianki o tej wyczekiwanej nowości Apple podczas listopadowego wydarzenia.

16-calowy MacBook Pro czeka na aktualizację

Nowa wersja 16-calowego MacBooka Pro, której brakowało podczas listopadowej prezentacji, to nie zaskoczenie, ale z pewnością pewne rozczarowanie. Na tydzień przed wydarzeniem Bloomberg poinformował, że 16-calowy MacBook Pro z M1 był dalej w produkcji niż wersja 13-calowa i MacBook Air. 

Źródło: 9to5mac

Sprawdź najnowsze wpisy