Wydawało się, że po premierze serwisu TV+ oraz nawiązaniu współpracy przez firmę z Cupertino z producentami telewizorów, przyszłość Apple TV nie jest pewna. To zdecydowanie najbardziej niekochana z głównych platform spółki. Istnieje ona mniej więcej tak długo, jak iPhone, faktycznie została pokazana przez samego Steve’a Jobsa przed ogłoszeniem kultowego smartfona. Rozwój przystawki nie jest jednak zbyt imponujący. Firma cały czas traktuje ją jako dodatek – jest w ofercie, ale nie pełni żadnej znaczącej roli. Plotki od dawna wskazują, że Apple pracuje nad odświeżonym Apple TV, a Fudge który nie raz udzielił pewnych informacji, podzielił się dziś nowymi danymi na temat tego, czego możemy się spodziewać.

Zobacz także: Apple TV Plus w 2020 roku – czy warto sprawdzić konkurenta Netflixa?

Apple TV napędzane nowym procesorem – tylko którym?

W tweecie Fudge twierdzi, że Apple przygotowuje wiele nowych wariantów Apple TV, w tym model z chipem A12 i jednym zbliżonym do A14X. Fudge wspomina również, że firma pracuje nad nowym kontrolerem, ale nie jest jasne, czy tweet odnosi się do zaktualizowanego pilota Siri, czy nowego, zaprojektowanego przez Apple kontrolera do gier.

Fudge wspomina, że ​​Tim Cook i spółka współpracują z programistami nad wprowadzeniem gier znanych z konsoli do Apple Arcade w celu wzmocnienia usługi. Warto zauważyć, że niektóre gry będą mogły działać tylko na urządzeniach z układem A13 Bionic lub nowszym, więc aby uzyskać dostęp do nowych dodatków Apple Arcade, niezbędne będzie ulepszone Apple TV.

Apple TV

Według raportu z czerwca, strategia dotycząca usługi Arcade rzekomo zmieniła się w kwietniu, a Apple oczekuje większego zainteresowania grami o wyższym poziomie zaangażowania, aby zachęcić ludzi do subskrypcji na dłużej.

Apple TV niecierpliwie domaga się zmian

Ślady nowego Apple TV z procesorem A12 zostały odkryte w wersji beta systemu iOS 13.4 w lutym. Oprócz zaktualizowanego chipsetu i nazwy kodowej „T1125”, poprzednie pogłoski wskazywały, że odświeżone urządzenie może otrzymać opcje pamięci o większej pojemności, czyli 64 i 128 GB. Jeszcze inne przecieki sugerowały, że trwają prace nad Apple TV opartym na A12X lub A12Z, co oznacza ulepszone wersje SoC wcześniej używane przez serię iPadów Pro. Być może powstanie TV napędzane czymś w rodzaju „A14X”, co samo w sobie sugerowałoby użycie ulepszonej formy nadchodzącego chipa A14.

Leaker Jon Prosser zasugerował wcześniej, że przystawka będzie wyposażona w układ A12X Bionic, podczas gdy inne informacje wskazywały, że ​​będzie używała chipa A14, tego samego co w iPadzie Air czwartej generacji i którego oczekujemy w iPhone 12. Apple po raz pierwszy ujawnił układ A14 Bionic wraz z przeprojektowanym iPadem Air na wrześniowej imprezie „Time Flies”, a nowe testy porównawcze wskazują, że oferuje on znaczną poprawę wydajności w porównaniu z poprzednim A13 Bionic. Na szczegółowe dane jeszcze poczekamy, z uwagi na to, że nowy tablet z nadgryzionym jabłkiem w logo na rynku pojawi się dopiero w ciągi najbliższych tygodni.

Źródło: MacRumors

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mariusz Nowak

Fan nowoczesnej architektury, zdrowego trybu życia i muzyki alternatywnej. Użytkownik sprzętu Apple;)