mailklientnagl

 

Witam Was w kolejnym wydaniu Fantastycznej trójki. Dziś wybrałem dla Was trzy, moim zdaniem najlepsze, aplikacje do obsługi wirtualnych skrzynek pocztowych. W tej kategorii ciężko dopasować każdemu użytkownikowi, ale mam nadzieję, że poniższe propozycje znajdą wśród Was swoich sympatyków. Zapraszam!

 

Inbox by Gmail

 

inbox

 

Kilka miesięcy temu Google postanowiło zmienić dotychczasową definicję e-maila i zaprezentowało światu Inboxa – nową, mądrzejszą wersję Gmaila. Łączy ona funkcje oferowane przez najpopularniejszego klienta poczty elektronicznej z możliwościami oferowanymi m.in. przez Google Now. Inbox analizuje wiadomości i odpowiednio je kategoryzuje, a także wyróżnia maile zawierające np. informacje o rezerwacji w hotelu, czy zakupie biletu lotniczego. Bardzo ciekawe i praktyczne wydaje się traktowanie wiadomości jako zadania do wykonania, co znacznie usprawnia pracę z pocztą. Do ideału Inboxowi brakuje wiele, ale kierunek wytyczony przez Google moim zdaniem jest bardzo dobry.

 

Pobierz Inbox by Gmail za darmo ze Sklepu Play!

 

Mailbox

 

mailbox

 

Zeszły rok przyniósł wiele nowych klientów pocztowych, jednak to Mailbox od Dropboxa wywołał wokół siebie najwięcej szumu. Podobnie jak w Inboxie nasza skrzynka pocztowa jest traktowana jako lista rzeczy do wykonania. Ogromną przewagę nad produktem firmy z Mountain View Mailboxowi zapewnia wsparcie wszystkich skrzynek Google (Gmail oraz Gapps) oraz domen iCloud. Propozycja od Dropboxa mimo bardzo prostego interfejsu oferuje użytkownikom wiele możliwości konfiguracji, dzięki czemu bez problemu zaspokoi potrzeby najbardziej wymagających.

 

Pobierz Mailbox za darmo ze Sklepu Play!

Blue Mail

 

bluemail

 

A na koniec aplikacja do której postanowiłem powrócić po dłuższej przerwie – Blue Mail. Ta apka powinna sprostać oczekiwaniom wszystkich tych, którzy korzystają z wielu różnych skrzynek pocztowych równocześnie, pod tym względem Blue Mail nie ma sobie równych. Obsługuje on skrzynki Google, Microsoftu, Yahoo, AOL i wiele, wiele innych. Jeśli to za mało, to powinna Was przekonać obsługa wszystkich kont IMAP i POP3. Na brak opcji konfiguracji również nie ma co narzekać. Twórcy pokusili się nawet o możliwość zmiany motywu.

 

Pobierz Blue Mail za darmo ze Sklepu Play!

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Daniel Marcinkowski