palabre

 

Witam Was w kolejnej odsłonie Aplikacji tygodnia! Ostatnimi czasy poszukiwałem alternatywy dla domyślnej aplikacji Feedly, jednak żadna nie spełniała moich oczekiwań. Pewnego spokojnego wieczoru przeglądając czeluści Google+ trafiłem na mój nowy czytnik RSS’ów – Palabre.

 

palabre1

 

Pod tą niezwykle egzotyczną nazwą kryje się piękna aplikacja. Już na wstępie chcę to podkreślić, ponieważ głównie wyglądem Palabre góruje nad standardową apką Feedly. Twórcy pokusili się rzecz jasna o zastosowanie Material Design, co wyszło im perfekcyjnie. Bardzo polubiłem interfejs tejże aplikacji, ponieważ pozwala nam na bardzo intuicyjnie przechodzenie między poszczególnymi kategoriami.

 

Pod względem funkcjonalności Palabre nie brakuje wiele, jednak w tej kwestii to Feedly ma przewagę. Jedyne na co mamy wpływ to wybór i kategoryzacja źródeł oraz kilka opcji związanych z odświeżaniem, wyświetlaniem, czy nawigacją. Opcje te w zupełności wystarczają, aby móc korzystać z aplikacji w sposób komfortowy i dopasowany do naszych potrzeb.

 

palabre2

 

Warto wspomnieć, że aplikacja dopiero co ujrzała światło dzienne i nadal znajduje się w wersji beta, przez co do korzystania z niej jest wymagane zapisanie się do testów. Aby to uczynić należy dołączyć do grupy na Google+, a następnie wyrazić chęć uczestnictwa w testach na Google Play.

 

Palabre jest darmową aplikacją, jednak nie obyło się bez reklam. Jeśli chcecie wesprzeć autorów, a przy okazji pozbyć się uciążliwych banerów, to będziecie zmuszeni uiścić opłatę w wysokości 10,03 zł.

 

Pobierz Palabre za darmo ze Sklepu Play!

(wymaga wyrażenia chęci uczestnictwa w testach)

 

Długo czekałem na tak dobrą aplikację do obsługi moich kanałów RSS. Jestem bardzo ciekaw dokąd zajdą jej autorzy. Was również zachęcam do śledzenia ich postępów i oczywiście do pobrania Palabre. A może jednak znacie lepszą aplikację tego typu? Chętnie się z nimi zapoznam.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Daniel Marcinkowski