smsmms

 

Uwielbiam to, że Android jest otwartą platformą, w której każdy element możemy zmienić w dowolnym momencie. Jednym z takich elementów jest domyślna aplikacja SMS. W zależności od producenta potrafi ona wyglądać i działać zupełnie inaczej. Jeśli nie spodoba się nam rozwiązanie danej marki najzwyczajniej w świecie poszukamy alternatywy w Google Play. Aby nieco ułatwić Wam zadanie zebrałem trzy, moim zdaniem najlepsze, zamienniki standardowych apek do esemesowania.

 

Hangouts

 

hangouts

 

Od czasu wydania przez Google KitKata nie potrafię rozstać się z tą aplikacją. Nie tylko służy mi do wysyłania klasycznych SMS’ów, ale także komunikacji przez… Hangouts, czyli komunikator wyszukiwarkowego giganta. Poza wiadomościami tekstowymi obsługuje on rozmowy wideo (maksymalnie do dziesięciu osób) i głosowe. Jedna z ostatnich aktualizacji wprowadziła także wsparcie dla połączeń VoIP, niestety płatnych na terenie naszego kraju. W wiadomości MMS lub w trybie komunikatora możemy wysłać zdjęcie, film, aktualną lokalizację z Google Maps i naklejkę. Nie brakuje tu także wsparcia dla emoji. Od strony technicznej Hangouts prezentuje się świetnie, a jego obsługa nie powinna sprawić nikomu problemu.

 

Pobierz Hangouts za darmo ze Sklepu Play!

EvolveSMS

 

evolve

 

Twórca Talona, Luke Klinker, należy do niezwykle utalentowanych deweloperów. Wśród kilku bardzo popularnych aplikacji spłodził też EvolveSMS. Podobnie jak w jego kliencie Twittera ważną rzeczą jest personalizacja, którą widać m.in. po możliwości zmiany motywu, rozmieszczenia poszczególnych elementów na ekranie rozmowy, czy opcji dostosowania powiadomień pod własne preferencje. Jak na tak niepozorną aplikację znajdziemy tu mnóstwo ustawień, co zresztą może niektórych odstraszyć. Bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie ilość rzeczy, które możemy wysłać przez MMS. Wśród nich znajdziemy m.in. krótkie wiadomości głosowe, GIF’y itd. Niestety, wiele funkcji EvolveSMS jest płatnych. Kupująć wtyczkę do personalizacji za niecałe 5 zł dostajemy możliwość zmiany układu interfejsu, tryb nocny, synchronizację zdjęć kontaktów z Facebookiem i Google+ oraz pełne wsparcie dla motywów ze Sklepu Play. Druga wtyczka, również wyceniona na 5 zł, dodaje kilka przydatnych funkcji, jak np. wysłanie GIF’ów w MMS’ach, kopię zapasową wiadomości do Dropboxa, prywatną skrzynkę odbiorczą, czy automatyczne wysyłanie SMS’ów o ustalonej godzinie. Jeśli szukacie esemesowego kombajnu, to dobrze trafiliście.

 

Pobierz EvolveSMS za darmo ze Sklepu Play!

QKSMS

 

qksms

 

Ta aplikacja przyciągnęła moją uwagę głównie za sprawą ciepłych opinii, które wręcz wylewały się z mojego Twittera. Tak pozytywne recenzje znajdują potwierdzenie w tym, co ujrzą nasze oczy po instalacji QKSMS na telefon. Wpływ na to w dużej mierz ma Material Design, który w przypadku tej apki prezentuje się rewelacyjnie. Wraz z nim autorzy oferują 19 darmowych motywów kolorystycznych, a w wersji “+” ponad 150. Kosztujące niecałe 7 zł rozszerzenie daje także dostęp do automatycznie uruchamianego trybu nocnego.

 

Pobierz QKSMS za darmo ze Sklepu Play!

Mam nadzieję, że wśród powyższech propozycji znajduje się Wasza nowa, domyślna aplikacja do SMS’ów. A może znacie inne rozwiązanie warte uwagi?

    Google News
    Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
    Obserwuj

    Daniel Marcinkowski