Foursquare

 

Okres świąteczny należy do jednych z najmniej pracowitych w roku. Wolny czas najczęściej spędzamy z rodziną, jednak bezczynne siedzenie przy wigilijnym stole może szybko nas zanudzić. Aby przerwać tę monotoniczność może warto wybrać się do jakiegoś ciekawego miejsca w okolicy? Jeśli tak uważacie, to może się Wam przydać aplikacja Foursquare.

 

Najprościej rzecz ujmując jest to aplikacja do odkrywania nowych miejsc. Dzięki specjalnym tagom nazwanymi “Tastes” możliwe jest dobieranie polecanych lokalizacji do naszego gustu. Lubisz cappuccino? Nie wyobrażasz sobie spędzenia godziny w kawiarni bez Wi-Fi? Zaznaczasz odpowiedni tag, a aplikacja sama zadba o wyróżnienie najbardziej dopasowanych do Ciebie miejsc. Brzmi świetnie, a sprawuje się jeszcze lepiej.

 

Foursquare1

 

Jeśli rekomendacje dobierane do gustu to za mało, to można zasugerować się opiniami innych użytkowników. Gdy sami zdecydujemy się na publikowanie recenzji odwiedzanych miejsc zaczniemy zdobywać doświadczenie w danej kategorii, a później nawet staniemy się w nich ekspertami. To proste rozwiązanie pozwala na wyróżnienie opinii doświadczonych użytkowników, dzięki czemu nigdy nie trafimy na nieciekawy lokal. Poza powyższymi sugestiami możemy posłuchać się także rad obserwowanych przez nas osób, co moim zdaniem jest najlepszą opcją ze wszystkich jak dotąd wymienionych. Nikt nie jest w stanie lepiej nam doradzić niż znajomi. Jeśli znaleźliśmy już interesujące miejsca warto je zapamiętać, aby następnie odwiedzić je w wolnej chwili. Rozwiązaniem to umożliwiającym są listy.

 

Foursquare2

 

Od strony technicznej Foursquare to jedna z lepszych aplikacji, z którymi miałem styczność. Poruszanie się po jej interfejsie jest bardzo intuicyjne i proste. Wybór idealnego miejsce na spędzenie wieczoru nie powinien sprawić najmniejszego problemu. Na ogromny plus zasługuje wygląd aplikacji, który stoi na najwyższym poziomie i w pewnej mierze mieści się w idei Material Design. Bardzo cieszy fakt, że twórcy nie traktują aplikacji na Androida jako poboczną w stosunku do tej przeznaczonej na iOS.

 

Jeśli dotychczas spotykaliście się z dylematem gdzie warto wybrać się ze znajomymi lub w jakie miejsce zabrać dziewczynę, to Foursquare może okazać się świetnym rozwiązaniem. Nie jest to aplikacja znana od dziś, ale w Polsce wciąż nie znalazła większego grona odbiorców. Szkoda, bo to świetne narzędzie do odkrywania ciekawych miejsce w okolicy.

 

Foursquare3

 

Pobierz Foursquare za darmo ze Sklepu Play!

Mam nadzieję, że korzystając z Foursquare traficie na idealne dla Was miejsce. Osobiście często korzystam z niego, aby znaleźć nietuzinkowe kawiarnie, o które coraz ciężej w gąszczu sieciówek. Na sam koniec życzę Wam oczywiście wesołych świąt! 🙂

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Daniel Marcinkowski