Fantastyczna trójka Android.com.pl: Notatniki

3 minuty czytania
Komentarze
nagloweknotatniki

W poprzedniej Fantastycznej trójce prezentowałem Wam najciekawsze rozwiązania w kwestii kalendarzy na Androida. W dzisiejszej odsłonie tego cyklu nadal pozostajemy przy aplikacjach związanych z produktywnością, lecz tym razem obiektem naszego zainteresowania będą notatniki. W Sklepie Play jest ich mnóstwo, cechują się zupełnie innymi rozwiązaniami, ale który jest z nich najlepszy?

Google Keep

keep1

Pierwszą aplikacją, od której polecałbym rozpocząć poszukiwania notatnika idealnego, to mój osobisty faworyt – Google Keep. Za jego pomocą w szybki sposób utworzymy notatkę tekstową, głosową, graficzną, czy listę zadań. W dotarciu do konkretnej informacji pomoże nam wyszukiwarka filtrująca je według typu, koloru oznaczenia, czy osób, którym udostępnialiśmy nasze notatki. Keep posiada także ciekawy system przypomnień, który poza godziną sugeruje się naszą aktualną lokalizacją, dzięki czemu możemy otrzymać powiadomienie np, gdy dotrzemy do wybranego sklepu. Sporym atutem jest sam interfejs, który należy do niezwykle przejrzystych i ładnych, ponieważ mamy tu styczność z charakterystycznym dla aplikacji Google Material Design. Jednym z największych plusów tejże aplikacji jest synchronizacja z chmurą. Poza apką na Androida dostępna jest wersja webowa i aplikacja dla Chrome’a.

Pobierz Google Keep ze Sklepu Play!

Evernote

evernote2

Dla wielu osób nie ma lepszej opcji niż Evernote. Z ich zdaniem trudno się nie zgodzić, ponieważ jest to jedna z najbardziej rozbudowanych i dopracowanych platform w kwestii organizacji. Androidową aplikację wyposażono w szereg różnorakich opcji pozwalających użytkownikowi na tworzenie dowolnych typów notatek, nawet odręcznych. Zapiski możemy umieszczać w wirtualnych zeszytach, dodawać im tagi, ustawiać przypomnienia, czy udostępniać współpracownikom. Ważnym elementem Evernote jest synchronizacja z naszymi pozostałymi urządzeniami. Aplikacja do jego obsługi jest dostępna dla większości systemów mobilnych, a także Windowsa i OSX. Dla bardziej wymagających użytkowników przygotowano płatny pakiet Premium, dzięki któremu możemy zyskać dostęp do notatek offline, czy zabezpieczyć je PIN-em. Jeśli czujecie potrzebę posiadania Evernote Premium musicie liczyć się z wydatkiem rzędu 170 zł rocznie.

Pobierz Evernote ze Sklepu Play!

OneNote

onenote2

Ostatnią propozycją w tym zestawieniu jest dzieło programistów z Redmond – OneNote. Interfejs tej aplikacji jest bardzo nietypowy, jest czymś w rodzaju wirtualnego notatnika podzielonego na sekcje i strony, które każdy użytkownik tworzy i zapisuje według własnego uznania. Osobiście taka forma nie przypadła mi do gustu. Do samych notatek możemy dodać zdjęcia, dźwięk i odręczne zapiski. Duży nacisk położono na integrację z wirtualnym dyskiem OneDrive, przez co wymagane jest zalogowanie się do OneNote przy użyciu konta Microsoftu. Notatnik ten nie oferuje zbyt wielu funkcji, a forma w jakiej prezentuje informacje może okazać się dla wielu osób niepraktyczna, jednak znajdą się i tacy, dla których będzie to rozwiązanie perfekcyjnie dostosowane do ich potrzeb.

Pobierz OneNote ze Sklepu Play!

Zgadzacie się z moim wyborem? Jestem ciekaw Waszych opinii, a także propozycji tematów na kolejne epizody serii. Już jutro zapraszam Was na odsłonę bliźniaczej serii, w której Dawid przybliży Wam trzy gry na zabicie wolnego czasu!

Motyw