ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Fantastyczna trójka Android.com.pl: Kalendarze

Autor: Daniel Marcinkowski Kategoria: Aplikacje

Fantastyczna_trojka_4
Jakiś czas temu zdecydowaliśmy zakończyć serię, która towarzyszyła naszemu portalowi od dłuższego czasu – chodzi oczywiście o Weekendową Porcję Gier i Aplikacji. Takie posunięcie związane było z wieloma zmianami, które powoli następują w naszym serwisie.. Na miejsce starego i dobrego WPGiA przyszykowaliśmy dla Was nie jedną, a aż cztery nowe serie związane z grami i aplikacjami! Jedną z nich jest “Fantastyczna trójka z Android.com.pl”, w której co tydzień będę serwował Wam po trzy aplikacje z danej kategorii. W czwartki ukazywać się będzie bliźniacza seria dotycząca gier, prowadzona przez Dawida Przewoźnika.

Na pierwszy ogień wybrałem aplikacje, bez których nie wyobrażam sobie organizacji w ciągu tygodnia – kalendarze, których w Sklepie Play nie brakuje. Oczywiście najpopularniejszą opcją będzie Kalendarz Google, który po niedawnej aktualizacji jest wręcz nie do przebicia pod względem wyglądu, a także funkcjonalności. Jako, że jest to aplikacja domyślnie instalowana na każdym telefonie z Androidem, to nie będę poświęcał jej większej uwagi. Oto trzy fantastyczne alternatywy dla rozwiązania kalifornijskiego giganta!

Today Calendar

fantastic3_today

Terminarz jest narzędziem osobistym, pełnym najrozmaitszych dat – poczynając na spotkaniach biznesowych, kończąc na urodzinach bliskiej nam osoby. Gdy korzystamy z rzeczy, która w pewien sposób zbiera informacje o naszym życiu, chcielibyśmy móc dostosować ją pod swoje preferencje. Pod względem personalizacji wśród androidowych kalendarzy niepokonanym królem jest Today Calendar. Poza zmianą widoku, która nie jest niczym zaskakującym dla aplikacji tego typu, możemy zupełnie odmienić kolory kalendarza. W kwestii samego wyglądu aplikacja czerpie garściami z Material Design. Ciekawym rozwiązaniem, które pojawia się także w Kalendarzu Google, są grafiki wydarzeń dopasowane do ich tytułów. Poza piękną oprawą graficzną Today nie ma niestety zbyt wiele do zaoferowania. Jego funkcjonalność w żaden sposób nie wykracza poza możliwości standardowego terminarza naszego telefonu. Przed zakupem wersji Pro, wartej prawie 20 zł, rozważyłbym konkurencyjne, często darmowe, opcje.

Pobierz Today Calendar za darmo ze Sklepu Play!

Kup Today Calendar Pro w Sklepie Play!

Cal: Any.do Kalendarz

fantastic3_cal

Dla jednych ważne są możliwości personalizacji, dla drugich piękno i prostota. Aplikacją, która idealnie łaczy powyższe cechy jest Cal od Any.do. Znana przede wszystkim ze świetnej apki typu to-do-list ekipa bezproblemowo odnalazła się podczas tworzenia owego terminarza. Połączyli oni cechy klasycznego kalendarza ze swoją najpopularniejszą aplikacją – efekt jest rewelacyjny. Tuż pod wydarzeniami wyświetlane są ustawione w Any.do zadania, ale jest to tylko opcjonalne rozwiązanie. Dla zapominalskich wybawieniem może okazać się funkcja, która synchronizuje z terminarzem urodziny naszych znajomych na Facebooku. Nawiązując do wstępu, warto skupić się na samym wyglądzie. Co prawda nie jest to Material Design, ale efekt jest zachwycający. Prostym elementom towarzyszą losowo dobierane grafiki z serwisu Tumblr. Cal jest niestety bardzo ubogie w funkcje, ponieważ ograniczono się tu do minimum. Jeśli szukacie czegoś bardziej zaawansowanego, to nie jest to aplikacja dla Was. Na plus zasługuje fakt, że jest to rozwiązanie w pełni darmowe.

Pobierz Cal za darmo ze Sklepu Play!

Sunrise Calendar

fantastic3_sunrise

Ostatnia propozycja jest skierowana do osób, które korzystają z wielu konkurencyjnych rozwiązań. Sunrise Calendar pozwala nam na równoczesne korzystanie z kalendarzy Google, iCloud, czy Exchange, a także synchronizację z naszymi kontami w portalach społecznościowych. W przypadku tych drugich szczególnie wyróżnia się Facebook, który pozwala na przeglądanie urodzin znajomych oraz wydarzeń i zaproszeń na nie. O wyglądzie Sunrise nie ma co się rozpisywać, bo interfejs nie wyróżnia się niczym ciekawym, jednak oferowana przez aplikację funkcjonalność świetnie to rekompensuje. Brak jakichkolwiek opłat, a także fenomenalna wersja przegląrkowa, czynią owy kalendarz jedną z najlepszych możliwości dostępnych w Sklepie Play.

Pobierz Sunrise Calendar za darmo ze Sklepu Play!

Mam nadzieję, że któraś z powyższych pozycji na stałe zagości w Waszych telefonach. Zachęcam do dzielenia się poniżej własnymi propozycjami terminarzy. Oczywiście czekam także na Wasze opinie związane z samą serią “Fantastyczna trójka z Android.com.pl” i pomysły na kolejne tygodnie. Do następnego wydania!

Sprawdź najnowsze wpisy