Allegro Pay

Startuje Allegro Pay – odroczone płatności i nawet 4 tysiące „kredytu”

4 minuty czytania
Komentarze

Allegro Pay wystartowało zgodnie z obietnicą firmy, ale nie oznacza, że już każdy ma do niego dostęp. Obecnie funkcja jest powoli wdrażana, więc jeżeli ktoś jeszcze nie ma jej u siebie, będzie musiał po prostu poczekać. Czym dokładnie jest nowa funkcja? Najprościej opisują ją słowa „odroczone płatności”, czyli coś w sam raz dla osób, które mają nieprzewidziane wydatki i potrzebują chwili oddechu.

Allegro Pay – jak działa?

Allegro Pay
Allegro Pay

Obecnie z nowego rozwiązania Allegro może korzystać grupa kilkudziesięciu tysięcy użytkowników, co przy całej bazie klientów serwisu, nie jest dużą liczbą. To jednak z czasem się zmieni i z samego Allegro Pay będzie można korzystać do woli. Takie rozszerzanie funkcjonalności ma odbywać się do końca tego roku, więc w najgorszym przypadku powinno pojawić się w grudniu. Czyli w sam raz na Święta Bożego Narodzenia i okres, kiedy masowo kupuje się prezenty. Ważne jest tutaj to, że Allegro Pay nie jest czymś, czym można zastąpić płacenie za zakupy, a jest jedynie dodatkowym narzędziem. Czymś, co ma pomóc, a nie zastąpić metody płatności.

Nie ma więc tutaj mowy o czymś w stylu Google Pay, gdzie podpina się kartę i płaci. Allegro Pay to rodzaj kredytu przyznawanego przez Allegro, który w kilku przypadkach jest nieoprocentowany. Osoby, które mają już dostęp do nowej funkcji, zobaczą ją w po zalogowaniu się na swoje konto Allegro, gdzie w formularzu odnośnie metody dostaw i płatności, pojawi się Allegro Pay. Wtedy też trzeba będzie wypełnić odpowiedni wniosek, co według Allegro ma zająć jedynie chwilę i gotowe.

Zobacz też: Nowego Pixela zobaczymy już w przyszłym tygodniu.

Allegro na podstawie analizy historii zakupów oraz wszystkiego tego, co wie o danym użytkowniku, indywidualnie oceni jego konto i przyzna określoną kwotę, którą można wykorzystywać. Może to być nawet 4 tysiące złotych, ale to uzależnione jest od każdego użytkownika, więc można dostać także sporo mniej. Tę kwotę można następnie przeznaczyć np. na odroczone płatności do 30 dni. Wtedy też nie ponosi się żadnych dodatkowych kosztów z tym związanych. Oznacza to, że w przypadku braku środków, można i tak dokonać zakupu. Spłaty dokonuje się z wykorzystaniem np. szybkich przelewów czy BLIK-a, więc nie powinno być to skomplikowane.

Fot. PixaBay

Użytkownicy Allegro Smart mają lepiej

Same płatności z wykorzystaniem nowej funkcji odbywają się podobnie do tego, co mogą znać już klienci. Wybiera się jedynie inną opcję w formularzu. Ważne jest tutaj to, że w przypadku korzystania z Pay, nie trzeba zakładać dodatkowego konta i nie ponosi się żadnych opłat z tym związanych. Raz przyznana kwota, która może służyć do zakupów, jest bezterminowa. Osoby, które korzystają z Allegro Smart, będą miały trochę więcej opcji do wyboru. Za produkty będą mogli płacić w ratach. Przy wyborze trzech miesięcznych spłat, oprocentowanie wyniesie 0. Jeżeli jednak zdecydują się na większą liczbę rat (do wyboru 5, 10 lub nawet 20 miesięcy), oprocentowanie zadłużenia wyniesie 7,2 procent w skali roku. Korzystanie z Allegro Smart jeszcze bardziej będzie się opłacać.

Z całą pewnością wprowadzenie takiego rozwiązania będzie dla wielu użytkowników czymś zbawiennym. O ile oczywiście ich limit zostanie ustalony na wystarczającym poziomie. Widać, że Allegro coraz bardziej się rozwija i chce przyciągać do siebie nowych użytkowników. Zważywszy na to, że platforma aukcyjna jest niesamowicie popularna w naszym kraju, wiele robić nie musi. I choć Allegro Pay zaczęło już działać u niektórych użytkowników, warto pamiętać jeszcze o jednej rzeczy. Dziś zmienia się regulamin na platformie i niektóre prowizje dla sprzedających poszły w górę. Drożej zapłaci się m.in. przy sprzedaży wideorejestratorów, ale i przy sprzedaży elektroniki w dziale Pozostałe.

Fot. PixaBay

Warto czekać na funkcję?

Nowa funkcja w Allegro jest więc niejako osłodą dla niektórych, którzy jednocześnie sprzedają i kupują na platformie. Dziwne, że firma nie zdecydowała się na wprowadzenie Pay od razu dla wszystkich, ale widocznie jest to jeszcze coś, co warto przetestować na wybranej grupie osób. Niemniej każdy będzie mógł już z Pay korzystać pod koniec roku. Uważacie, że to potrzebna funkcja na platformie aukcyjnej?

Źródło: Allegro / Cashless