ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Allegro

Allegro Pay – nowa metoda płatności i podwyżki prowizji

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Allegro Pay będzie nową metodą płatności w serwisie, która ma pojawić się z końcem lipca. Jednak razem z nią pojawią się także inne rzeczy, a wśród nich podwyżki prowizji w sporej ilości kategorii. Zmiany, które mają zostać wprowadzone wraz z nowym regulaminem 31 lipca, z pewnością nie przypadną do gustu wszystkim.

Allegro Pay

Allegro Pay i podwyżki prowizji
Fot. Allegro

Nowa metoda płatności, czyli Allegro Pay, jest jeszcze tajemnicą i nie do końca wiadomo, jak ma dokładnie działać. Na stronie serwisu możemy przeczytać jedynie krótką informację o tym, że ma ona zadebiutować dla wybranej grupy użytkowników 31 lipca. Wygląda na to, że na więcej szczegółów trzeba po prostu poczekać.

Wkrótce udostępnimy wybranej grupie kupujących nową metodę płatności: Allegro Pay. Uzupełni ona metody płatności dostępne obecnie w serwisie. W związku z tym, że przygotowujemy tę zmianę, już 31 lipca zaktualizujemy regulaminy. Więcej informacji o Allegro Pay podamy już niedługo.

Zobacz też: Realme też będzie miało ładowarkę 125 W.

Podwyżki prowizji na Allegro

Mniej ciekawą informacją jest tak, że podwyżki prowizji na Allegro także wejdą w życie z dniem 31 lipca. Nie dotyczyły one będą wszystkich kategorii, ale i tak nie ma powodów do radości. Widać to dobrze na przykładzie działu Elektronika, gdzie podkategoria Pozostałe oraz akcesoria mają mieć prowizję w wysokości 12 procent do kwoty 50 złotych (6 zł + 6% od nadwyżki ponad 50 zł dla przedmiotów, których wartość jest większa od tej sumy). Do tej pory prowizje wynosiły od 2 do 5 procent w zależności od wartości sprzedawanego przedmiotu.

Sporo więcej będzie trzeba też zapłacić przy Wideorejestratorach, gdzie do tej pory było 5 procent. Od 31 lipca będzie to 9 procent dla przedmiotów do 150 złotych (13,50 zł + 6% od nadwyżki ponad 150 zł dla przedmiotów, których wartość jest większa od tej sumy). Tak samo będzie to wyglądało dla Alkomatów, choć tutaj wcześniej prowizja wynosiła po prostu 9 procent.

Listwy oraz filtry sieciowe będą miały prowizję na poziomie 8 procent (wcześniej 6 procent).

Wentylatory oraz cyrkulatory zaliczą wzrost z 5 na 12 procent.

Pełną listę zmian w kwestii podwyżek prowizji, znajdziecie na stronie Allegro. Sprzedającym pozostaje zacisnąć pasa lub znaleźć alternatywę.

Źródło: Allegro

Sprawdź najnowsze wpisy