Play przedstawił nowe pakiety dla ofert na kartę, w tym Solo XL z dostępem do 5G. Poszerzają one ofertę operatora i dają możliwość lepszego dobrania pakietu do indywidualnych potrzeb. Wystarczy wybrać odpowiedni pakiet dla siebie i za comiesięczną, stałą opłatę mieć rozmowy, SMS-y oraz określoną ilość GB. Przypomina to więc abonament, z tym że nie jesteśmy związani z operatorem umową i w każdej chwili możemy zrezygnować, gdy na horyzoncie pojawi się ciekawsza oferta. Poza tym generalnie pakiety w ofertach na kartę u operatorów potrafią być tańsze, niż abonament przy umowie bez urządzenia na dwa lata.

Pakiet Solo XL z 5G w Play – co zawiera i ile kosztuje?

Play Solo XL 5G
źródło: Play

Pakiety Solo od dłuższego czasu są ważnym punktem oferty Play. Dotychczas klienci mogli wybierać spośród Solo S, Solo M oraz Solo L. Pakiet Solo S kosztuje 20 zł miesięcznie i zawiera nielimitowane rozmowy i SMS-y. Pakiet Solo M jest o 5 zł droższy, ale jest w nim także 10 GB internetu. Solo L wiąże się natomiast z comiesięczną opłatą w wysokości 30 zł. W zamian otrzymujemy, oprócz rozmów i SMS-ów, 15 GB internetu.

Przyjrzyjmy się nieco bliżej nowemu pakietowi, czyli Solo XL. Oto co zapewnia:

 • Rozmowy bez limitu
 • SMS-y bez limitu
 • MMS-y bez limitu
 • Internet bez limitu GB (w tym 20 GB z pełną prędkością)
 • Dostęp do sieci 5G

Jaki jest koszt pakietu Solo XL? Klienci, którzy się na niego zdecydują, będą płacili 35 zł miesięcznie. Pakiet jest dostępny dla osób korzystających z następujących taryf: Formuła Play na Kartę, Play na Kartę, Play na Kartę Lubię to!, a także Play na Kartę Rok Ważności Konta. Jak aktywować Solo XL? Są dwa sposoby. Pierwszy to włączenie usługi w aplikacji Play24. Drugi to natomiast wpisanie kodu USSD: *111*203*1#. Pakiet odnawia się cyklicznie, wystarczy, że mamy odpowiednią ilość środków na koncie.

Użytkownicy taryfy odNowa też dostają nowe pakiety do wyboru

Play Solo XL 5G
źródło: Play

Dla klientów mających taryfę odNowa fioletowy operator przygotował jeszcze większe zmiany. Tam również Play wprowadza pakiety Solo, które wcześniej były znane z pozostałych ofert na kartę. Do wyboru są następujące oferty:

 • Pakiet Solo Mini – nielimitowane rozmowy i SMS-y, do tego 10 GB internetu. Okres działania to 10 dni (pakiet jest jednorazowy). Cena wynosi 15 zł.
 • Pakiet Solo L – nielimitowane rozmowy i SMS-y, do tego 15 GB internetu. Pakiet jest ważny miesiąc i jest cykliczny. Opłata to 30 zł.
 • Pakiet Solo XL odNowa – nielimitowane rozmowy, SMS-y oraz MMS-y, dodatkowo 20 GB internetu, a także dostęp do 5G. Pakiet cyklicznie odnawia się co miesiąc. Opłata wynosi 35 zł.

Pakiety wykorzystywane są przed tymi bez terminu ważności, więc nie musicie się martwić o swoje dotychczas zgromadzone środki – zapewnia Play. Jak aktywować pakiety w taryfie odNowa? Można to zrobić w aplikacji Play24 lub za pomocą następujących kodów:

 • *111*209*1# – Solo Mini
 • *111*571*1# – Solo L
 • *111*229*1# – Solo XL odNowa

Niewykluczone, że wkrótce pojawią się kolejne nowości

Play Solo XL 5G
źródło: Play

Niecałe dwa tygodnie temu jeden z internautów podpisany jako Sebastian zamieścił komentarz na stronie Play. Autor zaproponował właśnie utworzenie nowych pakietów, dostosowanych do 5G, jak również pozostawienie starych pakietów Solo dla klientów, którym one wystarczają. Padła nawet propozycja oferty XXL. Operator odniósł się do tego komentarza przy okazji informacji o nowych pakietach. Sebastian, gratuluję daru jasnowidzenia w komentarzach ? Na razie próbujemy z tańszym pakietem – jeśli spodoba się klientom to może Solo XXL z większą paczką danych ujrzy światło dzienne ? – czytamy na stronie Play.

Solo XL z dostępem do 5G i pozostałe nowości w Play – podsumowanie

Nowe pakiety w Play na kartę prezentują się naprawdę interesująco. Pakiet Solo XL powinien jednak szczególnie zainteresować osoby, które obecnie korzystają z Solo L. Jeżeli ktoś wykorzystuje w większości swój pakiet danych przyznany w ramach oferty, lub nawet czasem brakuje mu GB, to Solo XL może być jak najbardziej dla niego. Dopłacając 5 zł można mieć nielimitowany transfer (w tym dodatkowe 5 GB z pełną prędkością w porównaniu do Solo L). Do tego dochodzą również nielimitowane MMS-y. Nie zapominajmy też o dostępie do 5G, choć zapewne minie jeszcze sporo czasu, zanim ten standard sieci będzie czymś powszechnie dostępnym na terenie całej Polski.

Czytaj także: Wakacje z Orange – darmowe GB w ofercie na kartę

Dobrze, że stare pakiety nie znikają. Osoby, które nie oglądają filmów na smartfonie oraz nie wykorzystują telefonu jako routera, a chcą mieć dostęp np. do komunikatorów internetowych, wciąż mogą korzystać z mniejszych pakietów. Zawierają one ilość GB wystarczającą do codziennych zadań, a także są tańsze.

źródło: Play

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.