ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Sony WF-SP800N

Sony WF-SP800N – premiera świetnych słuchawek bezprzewodowych z ANC

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Artykuły

Sony ma w swoim portfolio wiele różnych typów produktów. Jednymi z nich są słuchawki bezprzewodowe, które cieszą się całkiem sporym wzięciem. Dziś japoński gigant pokazał światu douszny model WF-SP800N, który śmiało może konkurować z najlepszymi AirPodsami od Apple. Przyjrzyjmy się mu!

Premiera Sony WF-SP800N – wygląd i szczegóły

Sony WF-SP800N

Słuchawki bezprzewodowe Sony WF-SP800N prezentują się bardzo ładnie i widać, że zostały zaprojektowane z myślą o komforcie noszenia dzięki miękkim zaczepom i trójwymiarowej, zakrzywionej formie. O ich wyglądzie nie ma za bardzo sensu się rozwodzić, bo w zasadzie nie wyróżniają się za bardzo na tle konkurencji. Należy jednak wspomnieć, że sprzęt został wykonany z naprawdę wytrzymałego plastiku, dzięki czemu można mieć pewność, że model WF-SP800N zbyt szybko się nie rozpadnie.

Opisywane słuchawki bezprzewodowe zostały wyposażone w aktywną redukcję hałasu, lub jak kto woli – ANC (ang. Active noise cancellation). A skoro o ANC mowa, to należy wspomnieć, że Sony WF-SP800N wyróżniają się obecnością technologii adaptacyjnej kontroli dźwięku (ang. Adaptive Sound Control), dzięki czemu mogą się automatycznie dostosowywać do otoczenia, w którym aktualnie przebywamy. Całość działa naprawdę nieźle, a użytkownik nie musi nawet kiwnąć palcem, aby cieszyć się jak najlepszą jakością dźwięku przez cały czas korzystania ze słuchawek.

Słuchawki bezprzewodowe z wyższej półki nie mogą się bać wody ani pyłu. Sony WF-SP800N nie są żadnym wyjątkiem, bo Japończycy zadbali, żeby można było z nich korzystać nawet w deszczu dzięki certyfikatowi IP55. Jeśli chodzi o czas działania opisywanego sprzętu na jednym ładowaniu, to jest naprawdę dobrze, bo słuchawki powinny wytrzymywać aż do 9 godzin. Gdy weźmie się pod uwagę etui ładujące, które oczywiście jest dołączane do zestawu, to można mówić nawet o 18 godzinach. Co ciekawe, przy wyłączeniu funkcji aktywnej redukcji hałasu, liczby te wzrastają kolejno do 13 i 26 godzin. Gdy urządzenie się rozładuje, to wystarczy tylko 10 minut pod prądem, by „ożywić” je na kolejną godzinę.

Warto wspomnieć, że Sony WF-SP800N wyposażono również w funkcję Extra Bass odpowiadającą za mocne i dynamiczne tony niskie. Ponadto nowymi „pchełkami” można bardzo intuicyjne sterować dotykiem.

Premiera Sony WF-SP800N – cena i dostępność

Sony WF-SP800N to bardzo wysoka półka, więc nikogo nie powinno dziwić, że ich cena nie jest zbyt niska. Otóż urządzenie wyceniono w Stanach Zjednoczonych na 200 dolarów, co po dzisiejszym kursie przekłada się na około 842 złote. Sprzęt trafi do sklepów w trzech wersjach kolorystycznych: czarnej, białej i niebieskiej.

Na chwilę obecną nie wiadomo, kiedy i czy w ogóle słuchawki Sony WF-SP800N zawitają do Polski, choć biorąc pod uwagę fakt, że model SP700N można u nas bez problemu kupić, to zapewne ich pojawienie się jest tylko kwestią czasu. Najprawdopodobniej jednak będzie trzeba się liczyć z nieco wyższą ceną. Osobiście obstawiam 999 zł.

Źródło: PhoneArena

Sprawdź najnowsze wpisy