Weekendowa Porcja Gier i Aplikacji [21.09.2014]

9 minut czytania
Komentarze
wpgia11

Witamy wszystkich w ostatni weekend kalendarzowego lata. Jak zapowiadaliśmy w zeszłym tygodniu dziś przygotowaliśmy coś nowego w ramach cotygodniowej porcji gier i aplikacji. Wszystkie dzisiejsze gry składają się na porównanie tytułów z gatunku tower defense dostępnych w Sklepie Play. Apelujemy o przysyłanie propozycji do kolejnych wydań na adresy email: [email protected] i [email protected].

Zapraszamy do czytania!

Castle Defense

castle-defense-1.png

Już na początku muszę przyznać, że z tym konkretnym tytułem spędziłem najwięcej czasu. Mimo, że nie posiada on wyjątkowej grafiki, ani nowatorskich rozwiązań, to potrafi wciągnąć gracza na długi czas.

Zacznijmy więc od początku. Castle Defense to klasyczna produkcja tower defense osadzona w często spotykanych realiach fantasy. Prosty interfejs i intuicyjne drzewka umiejętności pozwalają błyskawicznie odnaleźć się w grze. Wybierając z trzech dostępnych klas bohatera możemy zdecydować się na maga, który szybko zdobywa doświadczenie, zbalansowanego paladyna i potężnego barbarzyńcę. Każdy z nich posiada inne zaklęcia dostępne podczas zabawy.

unnamed

Na każdej z piętnastu plansz zmagamy się z falami wrogów w trzech poziomach. W specjalnie do tego wyznaczonych miejscach stawiamy jeden z czterech rodzajów wieżyczek. Każda działa lepiej na inne jednostki przeciwnika. Wieżyczki możemy rozwijać do określonego momentu, później musimy odblokowywać dalsze etapy za zdobyte podczas walki kryształy. Przed kolejnymi misjami mamy dostęp do drzewka umiejętności, które pozwala ulepszyć m.in. moc zaklęć czy siłę ognia konkretnych wieżyczek.

441.png

Po przejściu gry na normalnym poziomie trudności odblokowujemy tryb Endless i Hard. Arena jest dostępna nieco wcześniej. Ilość misji połączona z trzema bohaterami pozwala spędzić z tytułem całkiem dużo czasu. Moim zdaniem to doskonały wybór dla kogoś kto szuka tego typu produkcji.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=KGPgU6Iupf4[/youtube]

castle

Pobierz Castle Defense za darmo ze Sklepu Play!

Plusy:

 • Grafika;
 • Masa możliwości zabawy.

Minusy:

 • Brak.

Radiant Defense

splash_defense

Po zagraniu w Radiant Defense nie wiadomo jak opisać to co się właśnie stało. Ten tytuł jest po prostu dziwny i przypuszczam, że zabawa z nim pod wpływem środków odurzających może stać się niezwykłym doświadczeniem.

Radiant Defense jest osadzone w bliżej nieokreślonej rzeczywistości. W lokacjach przypominających nieco kosmos bronimy się przed dziwnymi organizmami prosto ze snu szaleńca. Świecące ważki i jakieś inne niezidentyfikowane istoty chcą za wszelką cenę napsuć nam krwi.

s3

W tym przypadku trasę przejścia przeciwników ustalamy sami. Oczywiście w naszym interesie leży, żeby była ona jak najdłuższa. Wieżyczki budujemy na specjalnych platformach, które również da się zbudować. Układ pola gry zależy tylko od nas i zawsze może on wyglądać inaczej. Za zdobywane podczas gry pieniądze kupujemy laserowe karabiny, działa i wyrzutnie. Jak w innych podobnych tytułach mamy określoną ilość przeciwników, która może przedostać się poza pole gry bez konieczności powtarzania poziomu. Reszta mechanizmów jest bardzo podobna jak w poprzednim Castle Defense i nie trzeba się o nich rozpisywać.

s2

Grafika to mocna strona tego tytułu. Nadaje ona bardzo specyficznego, mrocznego klimatu. Mnie gra niestety nie porwała, może dlatego, że niespecjalnie przepadam za takim umiejscowieniem akcji. Niemniej jednak Radiant Defense był dla mnie bardzo ciekawym doświadczeniem.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=wkBhkZ5Gcos[/youtube]

radiant

Pobierz Radiant Defense za darmo ze Sklepu Play!

Plusy:

 • Grafika;
 • Klimat.

Minusy:

 • Może być nużąca.

Tower Defense

10

Lost Earth to gra posiadająca klasyczne rozwiązania. Zostaniemy uraczeni ciekawą fabułą science fiction jak bywało to w dawnych tego typu produkcjach. Zacznijmy od tego, że w dalekiej przyszłości na naszej rodzimej planecie zabrakło zasobów więc wysłano ekspedycję w celu znalezienia ich gdzie indziej. Po krótkim wprowadzeniu musimy oczywiście przetrwać atak wrogów co prowadzi do rozwoju fabuły.

unnamed (1)

Mechanika gry nie odbiega od standardów. Mamy z góry narzucona trasę przejścia wrogich jednostek i wzdłuż niej ustawiamy wieżyczki, które dowolnie ulepszamy do pewnego poziomu. W różnych misjach trafimy na inne rodzaje przeciwników co będziemy musieli uwzględnić w ustawieniu naszych obronnych budowli. Grafika to nic nadzwyczajnego, ale modele są wykonane przyzwoicie. Kampania liczy czterdzieści misji co jest kolejnym plusem tej produkcji.

unnamed (2)

Tower Defense to gra dla kogoś kto szuka czegoś bardzo klasycznego, ale jednocześnie niesztampowego. Spora ilość poziomów, jednostek i budynków oraz ogólne dopracowanie tytułu sprawia, że mogę go każdemu polecić.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=8m6I9tipkow[/youtube]

Tower

Pobierz Tower Defense za darmo ze Sklepu Play!

Plusy:

 • Rozbudowana i wciągająca;
 • Animacje i fabuła.

Minusy:

 • Brak.

Global Defense: Zombie War

Global-Defense-Zombie-War

Żeby nie było tak różowo przedstawię teraz tytuł, który nie pozostawił na mnie dobrego wrażenia. Gry o apokalipsie zombie są wszędzie i nie mogło zabraknąć tower defensa osadzonego w takich realiach. Dlaczego nie przypadł mi do gustu?

unnamed (4)

Już po uruchomieniu okazuje się, że elementy interfejsu zostały wykonane niedbale. Wyglądające płasko i nienaturalnie przyciski oraz brzydkie tło sprawiają, że chciałem od razu wyjść, a przecież nie zacząłem jeszcze grać. Później jest już tylko gorzej. Wybieramy misję na mapie świata, a jej niewielkie rozmiary utrudniają trafienie w odpowiednie miejsce, sic! Kiedy poziom już się załaduje naszym oczom ukazuje się paskuda wręcz grafika. Świat wygląda jakby był rysowany przez pijanego grafika nie wspominając już o zombiakach. Wyglądające jak bezkształtna masa żywe trupy w niczym ich nie przypominają. Kolejną dziwną sprawą jest zasięg wieżyczek. Do tej pory wydawało mi się oczywiste, że budowle strzelają dokoła po promieniu określonej długości. Tutaj wszystko ma zasięg w górę, dół oraz prawo i lewo, dlaczego? Nie mam pojęcia. Żeby obsadzić konkretny teren trzeba zbudować kilka razy więcej wieżyczek no ale cóż…

unnamed (3)

Global Defense: Zombie War to moim zdaniem tragedia i nie mogę tej gry nikomu polecić. Jeśli twórcy bardziej by się postarali pod względem grafiki może coś jeszcze by z tego było. Niestety, na chwilę obecną brzydota tego tytułu odstrasza potencjalnych graczy.

zombie

Pobierz Global Defense: Zombie War za darmo ze Sklepu Play!

Plusy:

 • Eeee…
 • Yyyy…

Minusy:

 • Grafika, interfejs i wszystko co niezbędne do wygodnej gry.

Noyze Volume

Converted_file_5fd18b40

Instalacja custom ROM’ów niesie ze sobą dostęp do funkcji, których najprawdopodobniej nigdy nie ujrzą użytkownicy telefonów z oprogramowaniem od producenta. Jednym z moich ulubionych tego typu dodatków jest panel kontroli głośności z Paranoid Android, który pozwala zmienić głośność dzwonka, multimediów i alarmu. Dzięki aplikacji Noyze tego typu okno możecie mieć na każdym telefonie, nie potrzeba roota, custom ROM’ów, ani nawet Xposed.

Screenshot_2014-09-21-11-53-58

Aplikacja nie jest skomplikowana, wystarczy ją zainstalować, przyznać dostęp w ustawieniach i gotowe. Domyślnie wybrany motyw nie zachwyca, jest to jedynie pasek wyświetlany na belce powiadomień. Po wejściu do aplikacji mamy możliwość ustawienia jednego z motywów oraz wybrania jego kolorów.

Screenshot_2014-09-21-11-55-07

Kilka funkcji oraz dwa motywy wymagają do nas zakupu wersji Pro kosztującej niecałe 5 zł, co nie jest specjalnie wygórowaną ceną. Aplikacja spisuje się na medal i jest genialna w swojej prostocie. Największym jej plusem jest oczywiście brak wymogu posiadania jakiejkolwiek modyfikacji systemu.

noyze

Pobierz Noyze Volume Panel za darmo ze Sklepu Play!

Plusy:

 • Nie potrzebujemy roota, custom ROM’ów, Xposed itp;
 • Wybór motywu i jego kolorów;
 • Sterowanie muzyką.

Minusy:

 • Mało funkcji premium.

LeanDroid

Converted_file_43d6b3b6

Twórcy naszych smartfonów wpychają do nich coraz więcej niepotrzebnych funkcji, który tylko negatywnie wpływają na czas pracy naszego urządzenia. W poszukiwaniu aplikacji, która nieco wydłuży “życie” telefonu trafiłem na LeanDroid. W jaki sposób wydłuża czas pracy na baterii? Przekonajmy się.

Jednym z powodów, dla których bateria pada tak szybko jest synchronizacja danych. Twórca LeanDroid wpadli na prosty pomysł, żeby w trakcie nieaktywności telefonu wyłączać WiFi, dane mobilne lub bluetooth. Mamy możliwość ustawienia co będzie wyłączane i po jakim czasie nieaktywności. Możemy ustawić wyjątkowe sytuacje, np. ładowanie, a w wersji premium (5,99 zł) także ramy czasowe, czy prędkość pobieranie, dzięki czemu nasze urządzenie nie rozłączy się z Internetem w trakcie ściągania czegoś z Internetu.

Screenshot_2014-09-21-12-25-34

Oczywiście możemyteż ustawić kiedy wyłączone przez nas sposoby łączności znów zostaną włączone, do wybory mamy włączenie ekranu, odblokowanie telefonu oraz limit czasowy. Jako wyjątek możemy ustawić konkretne godziny (wersja premium) i niski poziom baterii.

LeanDroid jest bardzo prostym narzędziem, które w pozytywny spósb może wpłynąć na czas pracy naszego telefonu.

leandroid

Pobierz LeanDroid za darmo ze Sklepu Play!

Plusy:

 • Prosty sposób na zaoszczędzenie kilku procent baterii;
 • Łatwa obsługa.

Minusy:

 • Opcje premium;
 • Interfejs pamiętający Android ICS.

Bleep

bleephead

Aplikacji do komunikacji jest aż na pęczki. Mimo tak wielkich rywali w tej dziedzinie jak Facebook, czy Google do gry wchodzą coraz to nowe produkty. Ostatnio swój komunikator pokazał nawet BitTorrent, czym takim wyróżnia się na tle konkurencji?

Converted_file_2621800c

Bleep, bo tak nazywa się owa aplikacja, pozwala nam na dokładnie to samo co Messenger Facebooka, czy Hangouts, czyli pisanie oraz rozmawianie przez Internet. Do aplikacji możemy zalogować się przy użyciu adresu e-mail, numeru telefonu, a także anonimowo. Ostatni sposób rejestracji zwiazany jest z mocnym nastawieniem Bleep na prywatność użytkowników, więc jeśli obawiacie się, że Waszych rozmów podsłuchuje pracownik jednego z kalifornijskich gigantów to aplikacja BitTorrent’a może okazać się dla Was idealna.

Converted_file_6c04cc18

Największym minusem jest brak możliwości wysyłania wiadomości do osoby, która jest offline, co jak dla mnie przekreśla jakiekolwiek szanse na korzystanie z Bleep. Jesli jednak chcecie przetestować tą aplikację na własnej skórze to nie będę Was zatrzymywał. Warto mieć na uwadze fakt, że jest to dopiero wersja Alpha, więc wszelkie niedogodności mogą zniknąć w przyszłych aktualizacjach.

bleep

Pobierz Bleep za darmo ze Sklepu Play!

Plusy:

 • Synchronizacja z istniejącymi kontaktami;
 • Darmowe rozmowy online;
 • Ochrona prywatności użytkownika.

Minusy:

 • Brak możliwości wysyłania wiadomości do użytkownika będącego offline.

Motyw