wpgia111

Już powoli jesienną porą zapraszamy na kolejne wydanie znanej i lubianej serii. Jak zawsze czekamy na Wasze propozycje aplikacji do WPGiA pod adresami email: [email protected] i [email protected], w odpowiednim wątku na naszym forum oraz w komentarzach pod artykułem. Dziś przedstawiamy gry, które pojawiły się w propozycjach od Was samych, a wśród aplikacji od Daniela każdy znajdzie coś interesującego. Zapraszamy do lektury!

Sporos

sporos_logo

To pierwsza z dzisiejszych propozycji, ale nie ostatnia będąca grą logiczną. Sporos to kieszonkowe laboratorium gdzie wcielimy się w naukowca, który musi układać komórki w odpowiedni sposób. Na planszy rozmieszczone są pola, które układają się w charakterystyczny sposób. Z przygotowanych na poziom komórek wybieramy odpowiednie i wkładamy je w pola tak, aby zapełniły całą planszę. Każda z nich mnoży się w innych kierunkach dzięki czemu zawsze tylko jedna opcja jest prawidłowa.

unnamed (2)

To co wyróżnia tytuł to ilość poziomów, których jest aż 500! W pięciu laboratoriach trafimy na sto poziomów, a już w połowie pierwszego segmentu trzeba się nieźle nagłowić, żeby prawidłowo ułożyć komórki. Na szczęścia raz na jakiś czas można uzyskać podpowiedź w razie wyjątkowo trudnej sytuacji.

original

Sporos to zwykła logiczna gra i nie wyróżnia się niczym nadzwyczajnym. Mimo tego, duża liczba poziomów i ładna, kolorowa grafika sprawiają, że obcowanie z tym tytułem będzie przyjemne.

sporos

Pobierz Sporos za darmo ze Sklepu Play!

Plusy:

 • Liczba plansz;
 • Łatwa mechanika;
 • Grafika.

Minusy:

 • Brak.

 

Empire Defense 2

empire-defense-2

Od pewnego czasu chodzi za mną chęć pogrania w tower defensa na Androida. Takie tytuły mają zazwyczaj sporą liczbę plansz, a czas potrzebny na ich pokonanie jest dosyć długi. Empire Defense 2 rozgrywa się w świecie fantasy przypominającym feudalną Japonię. Fabuła została przemyślana i uważni gracze powinni się nią zainteresować.

Empire-Defense-II-Different-soldiers-have-different-skills-use-strategically

Tutorial przeprowadzi nas przez podstawy gry.  Celem każdej misji podobnie jak w  innych podobnych tytułach jest pokonanie fal wrogów przewidzianych na konkretny poziom. Oczywiście można przyjąć margines błędu i kilku z nich przepuścić dalej, a i tak wykonać zadanie. Przed misją wybieramy bohatera, który będzie generałem naszej armii oraz domyślnie cztery rodzaje jednostek możliwych do wykorzystania. Następnie ustawiamy owe wojsko wzdłuż drogi przemierzonej przez generała. W niektórych bitwach przyjdzie nam bronić określonego terytorium, a w innych uciekać jak najdalej, aby żołnierzy rozmieścić na możliwie największym terenie. Za zwycięstwo dostajemy gwiazdki w zależności od ilości wrogów, którym udało się przejść. Za zdobyte w misjach kryształy ulepszamy nasze jednostki oraz bohaterów.

IMG_3151

Ilość i poziom trudności poszczególnych poziomów wymaga wielokrotnego powtarzania etapów. Jeśli mamy ambicje przejścia gry na tzw. trzy gwiazdki czas zabawy może być naprawdę długi. Empire Defense 2 to tytuł z mnóstwem możliwości i z pewnością zapewni on wiele godzin zabawy.

empire_defense

Pobierz Empire Defense 2 za darmo ze Sklepu Play!

Plusy:

 • Długa i wciągająca;
 • Mnóstwo możliwości rozwoju i zabawy.

Minusy:

 • Brak.

 

Red Green Blue

libgdxgall

 

Mimo czasu jaki spędziłem z grą nie jestem w stanie powiedzieć o co tak naprawdę w niej chodzi. Ten polski tytuł to prosta logiczna produkcja, o której nie można się zbyt wiele rozpisywać. Na okrągłej planszy przytrzymując ekran kierujemy kolorowym punktem i jednocześnie zbliżamy się bądź oddalamy od środka. Pokonując kolejne okrążenia musimy uważać, aby nie zderzyć się z wcześniej namalowanymi elementami, które trzeba omijać.

redgreenblue

Po trzech kółkach kolor naszego punktu zmienia się a pokonane wcześniej ścieżki o innej barwie zamrażają się i nie musimy już ich omijać. Dodatkowo w losowych miejscach pojawiają się bomby i jeśli w nie wlecimy, pewien obszar zostaje zniszczony, a my mamy więcej możliwości ruchu. Schematycznie, po kolejnych trzech okrążeniach kolor zmienia się na inny a pozostałe zostają zamrożone. Czerwony, zielony i niebieski pojawiają się naprzemiennie co sugeruje nam tytuł.

redgreenblue23

Grafika to pełen minimalizm, ale nie można jej odmówić uroku. Poza tym to tytuł od naszego rodzimego twórcy. Można go pobrać nie dla mechaniki czy innowacji, ale dla przeżycia ciekawego doświadczenia.

redgreenblue

Pobierz Red Green Blue za darmo ze Sklepu Play!

Plusy:

 • Interesująca i nietypowa.

Minusy:

 • Brak.

 

Hangouts

google-hangouts1

 

Ostatnimi czasy coraz więcej słyszy się przeniesieniu wszystkich form komunikacji oferowanych przez Google do jednej aplikacji – Hangouts. Pierwszym krokiem do tego było połączenie aplikacji SMS. Teraz przyszła pora na Google Voice, dotychczas niedostępne w naszym kraju, a to wszystko za sprawą wprowadzenia aplikacji Telefon Hangouts.

Converted_file_a490be97

Ów aplikacja pozwala nam na prowadzenie darmowych rozmów z innymi użytkownikami Hangouts oraz na telefony VoIP, których ceny prezentują się całkiem atrakcyjnie w porównaniu z tymi oferowanymi przez polskich operatorów. Szczegółowy cennik znajdziecie tutaj.

 Converted_file_b132c18a

Poza połączeniami głosowymi Hangouts doczekało się odświeżenia wyglądu, który jest teraz zgodny z wytycznymi znanymi z Material Design. Całość jest znacznie uproszczona względem poprzednich wersji. Dostęp do wszystkich funkcji mamy z wysuwanego z lewej krawędzi ekranu menu, w miejscu którego wcześnie mogliśmy znaleźć listę naszych konwersacji, ta natomiast została przeniesiona do środkowej karty. Pozostałe zmiany ograniczają się do kosmetycznych poprawek (np. zaokrąglenia awatarów) itp, niemniej jednak nowe Hangouts prezentuje się lepiej niż kiedykolwiek.

hangouts

Pobierz Hangouts za darmo ze Sklepu Play!

telefon

Pobierz Telefon Hangouts za darmo ze Sklepu Play!

Plusy:

 • Material design;
 • Darmowe rozmowy z użytkownikami Hangouts;
 • Tanie rozmowy VoIP.

Minusy:

 • Brak.

 

Google Chrome

head

Jedną z największych zapowiedzi tegorocznego Google I/O była prezentacja Material Design, który ujrzymy już wkrótce w coraz to większej liczbie aplikacji. Sam amerykański gigant na początek swojej wizualnej rewolucji wybrał przeglądarkę internetową Chrome. Jak nowy design prezentuje się w praktyce? Przekonamy się!

Screenshot_2014-09-14-12-28-00

Nowy interfejs został znacznie uproszczony, pozbyto się tu nawet przycisku służącego do odświeżania strony, jednak nie zniknął od bezpowrotnie, możemy go znaleźć w menu aktywowanym przez wciśniecie przycisku z trzema kropkami. Jego uruchomieniu towarzyszy animacja charakterystyczna dla nadchodzącej wersji Androida.

Screenshot_2014-09-14-12-27-48

Kolejnym elementem, który doczekał się zmian znanych z Androida L jest menadżer otwartych zakładek, dzięki czemu nawigacja między kartami jest jeszcze szybsza. W przyszłości poruszanie się między zakładkami będzie możliwe także z poziomu menu ostatnio otwieranych aplikacji. Poza redesignem, Chrome doczekał się wielu poprawek, a także nowego interfejsu logowania.

chrome

Pobierz Google Chrome za darmo ze Sklepu Play!

Plusy:

 • Material design;
 • Łatwiejsze poruszanie się między otwartymi zakładkami.

Minusy:

 • Brak.

 

Bring!

Bringhead

W Google Play znajdziemy aplikacje przydatne dosłownie w każdej sytuacji. Jednym z najlepszych przykładów apki przydatnej w codziennej rzeczy jest program zastępujący nam papierową listę zakupów. Najlepszym rozwiązaniem w tej kwestii jest zdecydowanie Bring!

Screenshot_2014-09-14-13-09-15

Aplikacja jest bardzo prosta, wszystkie operacje wykonujemy na jednym ekranie, na którym znajdziemy posortowane grupami obrazki symbolizujące dany produkt, możemy też najzwyczajniej w świecie wyszkuać go. Po dodaniu elementów do listy zakupów mamy możliwość dodania do nich opisu, np. z ilością, pojemnością itp, wystarczy przytrzymać dany element.

Screenshot_2014-09-14-13-12-15

Największym plusem Bring! jest synchronizacja listy między osobami, którym damy do niej dostęp. Przyda się to na pewno rodzinom, czy współlokatorom. Jedynym krokiem, który musimy wykonać, jest wpisanie adresu e-mail osoby, której chcemy udostępnić listę zakupów. Warto wspomnieć również o wsparciu zegarków z Android Wear, więc zakupy możemy zrobić nawet bez wyciągania telefonu z kieszeni.

 bring

Pobierz Bring! za darmo ze Sklepu Play!

Plusy:

 • Przyda się rodzinom;
 • Prosta i intuicyjna obsługa;
 • Wsparcie dla Android Wear;

Minusy:

 • Brak.

 

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne wydanie, w którym zaproponujemy coś specjalnego!

 

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Dawid Przewoźnik