Huawei Watch GT 2e został oficjalnie zaprezentowany razem z nowymi flagowcami producenta. O modelach Huawei P40 oraz Huawei P40 Pro pisaliśmy dla was w osobnym wpisie, a tutaj zajmiemy się inteligentnym zegarkiem, który powinien spodobać się wszystkim tym, którzy cenią sobie aktywny tryb życia. Czym charakteryzuje się nowy sprzęt?

Huawei Watch GT 2e
Fot. Huawei Watch GT 2e

Inteligentne zegarki to wyjątkowo interesujący segment rynku, więc dobrze, że Huawei nie poprzestaje na tym, na czym się zna. Jego seria Watch GT zdążyła już odcisnąć swój ślad, a nowa wersja zeszłorocznego modelu tylko potwierdza to, że warto było na sprzęt chwilę poczekać. Szczególnie że ten skierowany jest do konkretnej grupy odbiorców, a w tym przypadku chodzi o ludzi aktywnych.

Huawei Watch GT 2e oficjalnie

Watch GT 2e  to zdecydowanie ukłon w stronę tych, którzy cenią sobie sport. Zarówno pod względem specyfikacji, jak i samego wyglądu, urządzenie skierowane jest do konkretnej grupy odbiorców. I choć smartwatch spokojnie mógłby pasować do normalnego, codziennego stroju, to zdecydowanie lepiej prezentował się będzie podczas samego treningu. Tarcza wokół wyświetlacza została lekko zmodyfikowana względem tej, którą widzieliśmy w modelu Huawei Watch GT 2 i teraz jest zdecydowanie nowocześniejsza.

Zobacz też: Huawei P40 Pro oficjalnie – nowy król mobilnej fotografii

Do tego dochodzi jeszcze nowy pasek, który został stworzony z fluoroelasteru, czyli będzie znacznie bardziej wytrzymały na uszkodzenia czy wysokie temperatury. Dodatkowo jego wykończenie jest „porowate”, co przełoży się na to, że będzie lepiej przylegał do samej skóry i dawał jej oddychać. Huawei oczywiście nie zapomniał o najważniejszym wyróżniku swojego smartwatcha, czyli o jego czasie pracy na jednym ładowaniu. Podobnie jak poprzednie modele z serii, tutaj także klienci będą mogli liczyć na około dwa tygodnie pracy. Wszystko uzależnione będzie oczywiście od samego sposobu użytkowania.

Huawei Watch GT 2e
Fot. Huawei Watch GT 2e

Specyfikacja Huawei Watch GT 2e

Średnica wyświetlacza AMOLED to 1,39 cala, co przekłada się na 46 mm kopertę. Oczywiście sam ekran jest dotykowy, a do obsługi urządzenia posłużą dwa przyciski funkcyjne na kopercie. Procesorem zarządzającym został tutaj Kirin A1, który charakteryzuje się wyjątkowo niskim poborem mocy. Do tego dochodzi jeszcze autorski system operacyjny od Huawei, który sprawia, że sprzęt faktycznie wytrzymuje dużo dłużej na jednym ładowaniu, niż inne akcesoria wearable z podobnego segmentu cenowego.

Na pokładzie nie mogło zabraknąć oczywiście Bluetooth BLE 5.1, więc nie ma obaw, że lekkie oddalenie się od sparowanego smartfona będzie prowadziło do tego, że sprzęty się rozłączą. Do tego urządzenie ma wbudowany ulepszony moduł GPS oraz jest wodoodporny (do 5 ATM). Sam sprzęt współpracuje z aplikacją Huawei Health, a Watch GT 2e wyposażony został także w technologię TruSeen 3.5 służącą całodobowemu monitorowaniu tętna. Do tego dochodzi jeszcze TruSleep 2.0 do monitorowania snu oraz TruRelax do kontroli stresu. Na sprzęcie można także przechowywać do 500 utworów muzycznych.

Tryby sportowe

Smartwatch oferuje do wyboru aż 100 trybów sportowych, a wśród nich m.in. bieganie, bieżnia, rower, pływanie czy trening wolny. Na samym sprzęcie wgranych będzie ich 15, a cała reszta ma być dostępna w aplikacji producenta. Tam też będzie można je edytować tak, by dopasować je do swoich potrzeb. Zegarek ma także automatycznie wykrywać to, co aktualnie robimy i dostosowywać tryb do naszych ćwiczeń. Użytkownicy dostaną także oczywiście szereg porad w czasie ćwiczeń, a sprzęt ostrzeże, kiedy ich tętno gwałtownie wzrośnie.

Cena Huawei Watch GT 2e i dostępność

Huawei Watch GT 2e ma być dostępny w przedsprzedaży od dziś w rekomendowanej cenie 699 złotych. Dodatkowo można skorzystać z promocji. Ta obowiązuje do 12 kwietnia i sprzęt kupić z inteligentną wagą Huawei AH100 i bezprzewodowymi słuchawkami Huawei AM61. Sprzęt dostępny będzie w kolorach czarnym, czerwonym oraz zielonym. W takiej cenie to smartwatch, który zdecydowanie warto rozważyć.

Źródło: Huawei

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.