Jak przedstawiało się TOP 10 na AnTuTu w lutym? Nie będzie chyba większym zaskoczeniem, kiedy powiemy, że najwydajniejszym smartfonem okazał się ostatni flagowiec od Xiaomi. Zresztą firma często pojawia się w benchmarkach na wysokich pozycjach, co poniekąd stało się już tradycją. Który jeszcze producent może się poszczycić obecnością w zestawieniu?

Xiaomi Mi 10
Fot. Xiaomi Mi 10

AnTuTu od dawna już publikuje listę smartfonów, które osiągały najlepsze wyniki w konkretnym miesiącu. Jednak dopiero od niedawna można też zobaczyć tam wyniki urządzeń, które są przedstawicielami średniej półki cenowej. To dobrze obrazuje to, jak wiele się zmienia na rynku smartfonów, bo wyniki flagowców nie odstają już tak bardzo od średniej półki, jak można by się było tego spodziewać.

TOP 10 na AnTuTu w lutym

Wyniki w TOP 10 na AnTuTu w lutym nie mogły być inne. Króluje tutaj Xiaomi, które wypuściło dwa nowe modele – Xiaomi Mi 10 Pro oraz Xiaomi Mi 10. Oba modele, które znajdują się na liście, były wyposażone w 12 GB RAM, a do tego w najnowsze procesory Qualcomm, więc wynik nie jest dla nikogo zaskoczeniem. AnTuTu publikuje wyniki, jeżeli sprzęty przeszły przez ich aplikację przynajmniej 1000 razy i opiera się na wersji AnTuTu V8. W zeszłym miesiącu najlepszym flagowcem okazał się Vivo IQOO Neo, który obecnie zajmuje trzecią lokatę, a jego wyniki jest o ponad 90 tysięcy gorszy od Xiaomi Mi 10 Pro.

Zaskakująco dobrze trzyma się dalej OnePlus ze swoimi modelami 7T. Zarówno wersja bazowa, jak i ta Pro, wykręciły naprawdę ładne wyniki. Pokazuje to, że warto inwestować w sprzęt chińczyków, który nawet długo po premierze, dalej jest jednym z najlepszych. To sprawia, że na premierę OnePlus 8 czekamy z utęsknieniem. Można jednak powiedzieć, że wielkim wygranym całego TOP 10 z AnTutu na luty, jest… Vivo. To ich sprzęty pojawiły się na liście aż trzykrotnie. Xiaomi oraz OnePlus dwukrotnie, a cała reszta producentów zawitała tam tylko raz.

 TOP 10 na AnTuTu w lutym
Fot. AnTuTu

Zobacz też: Black Shark 3 oraz Black Shark 3 Pro zaprezentowane

TOP 10 – najlepsze flagowce

 1. Xiaomi Mi 10 Pro
 2. Xiaomi Mi 10
 3. Vivo IQOO Neo
 4. Vivo IQOO Pro 5G
 5. OnePlus 7T
 6. OnePlus 7T Pro
 7. Vivo NEX 3
 8. Honor V30 Pro 5G
 9. Asus ROG 2
 10. Realme X2 Pro

Średnia półka ma się dobrze

Ciekawiej prezentuje się lista najwydajniejszych smartfonów ze średniej półki. Tutaj dość mocno swój debiut zaznaczyło Oppo, które z modelem Reno3 zajęło aż dwie pozycje. Najciekawsze w tym przypadku jest to, ze Oppo Reno 3 5G zarządzane jest przez procesor MediaTek Dimensity 1000L, który dał sporą przewagę nad kolejnymi modelami na liście. Vivo X30 5G na pokładzie ma Exynosa 980, a kolejny model wyposażony jest już w Snapdragona 765G. Wszystkie smartfony z pierwszej trójki mają po 8 GB RAM.

W przypadku średniej półki znacznie mocniej swoją obecność zaznaczył Huawei oraz Honor. Ten drugi załapał się także z jednym modelem do TOP 10 wśród flagowców, ale tutaj pojawia się aż trzykrotnie. W sumie to można powiedzieć, że Huawei bardzo dobrze sobie poradził, bo przecież Honor także należy do marki. Łącznie jest więc aż pięć modeli od producenta, które „wykręciły” całkiem przyzwoity wynik. Vivo może poszczycić się tylko jednym smartfonem, który załapał się na listę. Podobnie jak Xiaomi, którego Redmi Note 8 Pro zajęło w tym miesiącu ostatnią pozycję. Poniżej znajdziecie pełną listę najlepszych smartfonów według ostatniego rankingu AnTuTu.

 TOP 10 na AnTuTu w lutym
Fot. AnTuTu

TOP 10 – najlepsze ze średniej półki

 1. Oppo Reno3 5G
 2. Vivo X30 5G
 3. Redmi K30 5G
 4. Oppo Reno3 Pro 5G
 5. Honor 9X Pro
 6. Huawei Nova 6 SE
 7. Honor 20S
 8. Honor 9X
 9. Huawei Nova 5
 10. Redmi Note 8 Pro

Źródło: AnTuTu / GizmoChina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.