ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
allegro zmiany

Nowości w regulaminie Allegro od 10 marca – analizujemy zmiany

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Artykuły

Za nieco ponad dwa tygodnie zostaną wprowadzone liczne zmiany w regulaminie Allegro. W związku z tym warto omówić wszystkie nowości, które czekają użytkowników tego serwisu. Dotyczą one zarówno sprzedających, jak i kupujących.

Zmiany opłat na Allegro Lokalnie – korzystne czy nie?

Projekt, jakim jest Allegro Lokalnie, póki co nie zrewolucjonizował handlu w internecie. Mimo to serwis ma być nadal rozwijany. Allegro chce, by sprzedający na platformie dedykowanej osobom prywatnym i zakupom z okolicy mogli promować swoje oferty. Z kolei osoby kupujący na Allegro Lokalnie mają zyskać możliwość dodania oferty do obserwowanych, podobnie, jak ma to miejsce na klasycznym Allegro. Opłaty za sprzedaż w Allegro Lokalnie mają zostać obniżone. Od 10 marca w kategorii Elektronika opłata wyniesie 4,9% (Obecnie wynosi 10%). W pozostałych kategoriach opłata zostanie obniżona z 10% do 7,9% ceny przedmiotu. Jest jednak jeden haczyk – Allegro zlikwiduje maksymalną opłatę za sprzedaż, która obecnie wynosi 50 zł. Serwis twierdzi jednak, że dla większości użytkowników zmiany będą korzystne.

Nowy układ kategorii i Centrum Wiadomości

Na Allegro jest wiele różnych kategorii, dzięki czemu niemal każdy produkt można przypisać do którejś z nich. Z drugiej strony powoduje to jednak pewne zamieszanie, ponieważ trzeba poświęcić czasem dłuższą chwilę, by znaleźć kategorię, o którą nam chodzi. Teraz ma się to w jakimś stopniu zmienić. Dział Ogłoszenia i usługi idzie do likwidacji. Kategorie wchodzące w skład tego działu zostaną przypisane do innych działów. Natomiast Nieruchomości, które obecnie mają status kategorii, staną się działem.

Allegro poinformowało, że chce, aby korespondowanie kupujących ze sprzedającymi nie wymagało przechodzenia do skrzynki e-mail. W związku z tym 10 marca ma zadebiutować Centrum Wiadomości. Użytkownicy znajdą w nim całą korespondencję związaną z prowadzonymi na Allegro działaniami. Będą tam więc odpowiedzi na Pytania do sprzedającego, ale również wiadomości z domeny allegromail.pl. Maile wysyłane przez obsługę Allegro będą jednak trafiały na tradycyjną skrzynkę e-mail.

Użytkownicy aplikacji mobilnej dostaną więcej monet

allegro zmiany

Niektórzy użytkownicy Allegro chętnie zbierają wirtualne monety, które można otrzymać za zakup u niektórych sprzedawców. Po uzbieraniu określonej ilości monet można je wymienić na rabat na kolejne zakupy. Wkrótce za zakupy zrobione w aplikacji mobilnej otrzymamy dwa razy więcej monet, niż wtedy, gdy ten sam produkt kupimy w przeglądarce internetowej. Zmiana dotyczy monet otrzymywanych od wystawiających oferty, którzy posiadają status Super Sprzedawcy. Allegro z jednej strony chwali się popularnością swojej aplikacji, z drugiej zaś podejmuje działania, by więcej osób z niej korzystało. Jest jeszcze jedna, niezbyt korzystna zmiana jeśli chodzi o monety na Allegro. Za każde 5000 zł obrotu będzie przydzielanych 15 monet. Obecnie jest to 20 monet.

Ułatwienie dla sprzedawców wystawiających oferty towarów z wysyłką drogą elektroniczną i umożliwienie sprzedaży… starych monet

Zasady związane z wyglądem miniaturek w przypadku towarów z wysyłką drogą elektroniczną zostaną uproszczone. Miniaturki w takich ofertach będą mogły zawierać elementy tekstowe. Nie oznacza to jednak, że nie będzie żadnych ograniczeń. Zabronione pozostanie umieszczanie danych kontaktowych czy odnośników prowadzących do zakupów poza Allegro.

allegro zmiany

Teraz czas na ukłon w stronę pasjonatów numizmatyki. Allegro zapowiedziało, że każdy sprzedający będzie mógł sprzedawać w kategorii Monety złote do 1800 roku. Dotychczas sprzedaż w tej kategorii była możliwa wyłącznie w ramach Strefy inwestora.

Pozostałe zmiany w regulaminie Allegro

Serwis zaktualizuje politykę prywatności. Informacje o przetwarzaniu danych użytkowników będą uzupełnione. Dane kontaktowe sprzedających będą mogły być przekazywane firmom dostarczającym przesyłki. Tu niektórym może zapalić się czerwona lampka. Jak Allegro tłumaczy powody swoich działań? Serwis twierdzi, że dzięki tej zmianie sprzedający będą mogli otrzymać propozycje nowych metod dostawy do zaoferowania swoim klientom.

Czytaj także: Allegro czy OLX – który serwis jest lepszy z perspektywy kupującego?

Stawka prowizji w kategorii Książki i komiksy w wysokości 15% obejmie wszystkie produkty, których stan jest inny niż nowy. Niektóre fragmenty serwisu Allegro będzie można przetłumaczyć na język angielski z pomocą Google Translate. W kategoriach Produkty inwestycyjne i Złote monety kolekcjonerskie prowizja wyniesie 5% (nie więcej niż 50 zł) dla ofert kup teraz! oraz 2,5% (nie więcej niż 25 zł) dla licytacji od 1 zł bez ceny minimalnej. Ostatnia zmiana dotyczy regulowania opłat za usługi Allegro. Będzie to możliwe poprzez serwis Przelewy24, w którym będziemy mogli wybrać szybki przelew lub płatność Blik. Jest więc na horyzoncie alternatywa dla PayU. Ta zmiana wejdzie jednak w życie 27 kwietnia, a nie 10 marca, jak pozostałe.

źródło: allegro

Sprawdź najnowsze wpisy